2000 model FELİCİA MOTOR DURUYOR

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2000 model FELİCİA MOTOR DURUYOR

İleti simsonya » 07 Kas 2011, 20:55

Merhaba arkadaşlar bu güzel bayram günüm zehir oldu.Direk olarak sıkıntıma girmek istiyorum.2000 model felicia combi enjeksiyonlu.6-7 ay evvel araç seyir halindeyken kasmaya başladı sanki yakıt gelmiyor ve 10 ton yük aniden tepemize binmiş gibi oluyodu. Ve bir gün gene böyle yaptı kenara çektip motoru durdurdum. bi müddeet bekledim 36. seferde marş ancak aldı ve gene kasarak eve dönebildim. LAMDA SENSÖRÜ dediler değişmeye gerek yok dediler devam et dediler.Çok yakıt yaktığı için gaz taktırdım 5. gün marş dinamosuna giden kablo şase aldı bu olayın sabahı servise götürdüm marş motorunu tamir ettiklerini söylediler.Fakat sorun hep devam etti yapılan hiç bir şey olmadı.Ve bugün tamamen gitti marş basmıyor bassa bile devir ya almıyor yada devir aldığı gibi anında düşüyor. Diğer izlenimleri ise şöyle devir düşmesin diye gaza yüklendiğimde arada bir sanki bir kaputa vuruyormuş gibi bir ses geliyor.Oldukça tok bir ses geliyor. Egzos ise tamamen dumansız hava üflüyor (ilk başta beyaz duman olmak kaydıyla , onuda soğuk havaya veriyorum) ve gelen ses kesik kesik. Ne dersiniz tavsiyeleriniz ve izmitte iyi bir usta .....?

simsonya
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: mustafa
Nereden: Kocaeli

İleti kiyakfeli » 08 Kas 2011, 07:41

Tam olarak sizinkine benzemese de benzer sorun olmuştu. Devir düşüyor ve araç da silkeleniyordu. Forumdaki arkadaşlar "bilgisayara tak, krank sensörüne bak" dediler. Krank sensörünü söküp takınca biraz düzeldi. 3 hafta sonra yeniden sapıttı. takıp çıkarınca yeniden düzeldi. Artık değişim istiyor herhalde.
Araç çok kötü silkeleniyor başlıklı konuyu bir inceleyin isterseniz. Sizde marşla ilgili problemlerde var ama belki bir fikir verir.

felicia-pickup/arac-cok-kotu-silkeleniyor-t26750.html" rel="nofollow
Felicia 2000 Glxi 1.3 mpi
Deniz Mavisi
Kullanıcı avatarı
kiyakfeli
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: Felicia 2000 Glxi 1.3 mpi

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir