yakıt düşmüyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

yakıt düşmüyor

İleti sonveda64 » 10 Kas 2011, 11:46

aracım 1995 skoda felicia arabayı alalı 5ay oldu ne yaptıysam yakıt dusmedı forumda yazan arkadaslar 170 180 krs yakıyor dıyorlar sehır içinde benım ölçumlerımle sehır içinde 350 370 yakıyor sehır dısı 260 270 yakıyor ilk aldıgımda gaz ayarı yaptırdıgım yer önce beynı degıstırelım dedı atıkerdı bunlar hemen arızalınıyor dedı mimgaz taktık buji ve kaplalorunu degiştirdim yıne aynı gazcı bakıyor ayarı normal diyor ama yınede cok gelıyor bana yazanlara göre arac 1,3

sonveda64
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: erkan
Nereden: Uşak
Arabanız: felicia

İleti slamy » 10 Kas 2011, 12:15

18-19 kuruş yakanların araçlarında lovato, brc ve benzeri kaliteli ithal ürünler mevcut. yerli ve çin malı ürünler maalesef çok yakıyor. Fiyatlarıda bu yüzden yarıyarıya düşük. Bende bir atikerzede olarak söylüyorum bunları
slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Kindred Brujah » 10 Kas 2011, 13:17

forumda atikerle 1.6 felicia'da 17-18 kuruşu yakalayan bir arkadaşımızda mevcuttu, sanırım bu montaj kalitesi ve ustayla alakalı birazda, 600-700 liraya takılmış aldesa mıdır nedir öyle bi marka tüpte 20 kuruş yakan 1.6 arabalar biliyorum ben :) şans işi sanırım birazda :)

slamy yazdı:18-19 kuruş yakanların araçlarında lovato, brc ve benzeri kaliteli ithal ürünler mevcut. yerli ve çin malı ürünler maalesef çok yakıyor. Fiyatlarıda bu yüzden yarıyarıya düşük. Bende bir atikerzede olarak söylüyorum bunları
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti wehby » 10 Kas 2011, 16:24

bende 1.6 mpi felicia var... sıralı lpg kiti atiker olmasına rağmen(yerli) ,kar tipi lastik takılı olmasına rağmen , bugün yaptığım ölçüme göre şehir içi 19,6 krş yakıyor (lpg: 2.19). lpg kitini takan usta çok çok önemli...birde aracın bakımları ne durumda , bakımları tammı... motor ne durumda , yağ yakma varmı , baskı balata ne durumda... benim araca mobil den başka yağ , bosch dan başka buji taktırmıyorum...bakımları tastamam , oda az yakarak karşılık veriyor bana...
DENİZİN İÇİNDEKİ CANAVARI GÖRÜP DE ŞAŞMA , İÇİNDEKİ DENİZ OLAN CANAVARI GÖR DE ŞAŞ...
wehby
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: vehbi öz.
Nereden: Kayseri
Arabanız: 97 felicia 1.6 glxi

İleti kiyakfeli » 12 Kas 2011, 18:55

wehby yazdı:bende 1.6 mpi felicia var... sıralı lpg kiti atiker olmasına rağmen(yerli) ,kar tipi lastik takılı olmasına rağmen , bugün yaptığım ölçüme göre şehir içi 19,6 krş yakıyor (lpg: 2.19). lpg kitini takan usta çok çok önemli...birde aracın bakımları ne durumda , bakımları tammı... motor ne durumda , yağ yakma varmı , baskı balata ne durumda... benim araca mobil den başka yağ , bosch dan başka buji taktırmıyorum...bakımları tastamam , oda az yakarak karşılık veriyor bana...

benim araçta (lpg 2,45) sehir içi 21-22 krş yakıyor. hesabı seninkiyle aynı. atiker sıralı sistem. lastiklerin ikisi kar tipi. sonuçların benzer olmasına sevindim.
Felicia 2000 Glxi 1.3 mpi
Deniz Mavisi
Kullanıcı avatarı
kiyakfeli
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: Felicia 2000 Glxi 1.3 mpi

İleti kadir » 15 Kas 2011, 14:36

bende 1,6 felicia var atiker takılısıralı sistem 10 tlil aldım lpg =2,38 45 km gitti bir öceki depoyu doddurdum ve boşaldı 245 km gittim tankı tekrar dodurdugumda 60 tl lik aldı
kadir
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: KADİR ŞALKACI
Nereden: Karaman
Arabanız: SKODA FELİCİA 2000 MODEL 1,6

İleti efemert304 » 05 Arl 2011, 14:40

süpermiş..benimki çok yakıyor.Yazılım güncelelmesi yaptır dedi tamircim :30 tl imiş.
Başka ne tür bir sorunu olabilir.30 TLlik gazla (lt :2,22'den) 100 km ancak gidiyor.
Neresinde nasıl bir problem olabilir..Bujilerde sorun yok sanırım.Tek seferde çalışyor.sarsıntı vs. yok.LPGye geçişte sorun yok..ama çok yakıyor.

wehby yazdı:bende 1.6 mpi felicia var... sıralı lpg kiti atiker olmasına rağmen(yerli) ,kar tipi lastik takılı olmasına rağmen , bugün yaptığım ölçüme göre şehir içi 19,6 krş yakıyor (lpg: 2.19). lpg kitini takan usta çok çok önemli...birde aracın bakımları ne durumda , bakımları tammı... motor ne durumda , yağ yakma varmı , baskı balata ne durumda... benim araca mobil den başka yağ , bosch dan başka buji taktırmıyorum...bakımları tastamam , oda az yakarak karşılık veriyor bana...
"Umutla yaşayan Simitle ölür"
efemert304
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet Sarı
Nereden: Mersin
Arabanız: Skoda Felicia 1.6 GLXİ

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir