FELICIA'cılar HANGİ MARKA BENZİN kullanıyorsunuz??

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FELICIA'cılar HANGİ MARKA BENZİN kullanıyorsunuz??

İleti Kindred Brujah » 10 Kas 2011, 13:28

Herkese merhaba arkadaşlar, her benzin markasının menzili farklı oluyor biliyorsunuz, o yüzden felicialara en uyumlu benzin markası için bi konu açıyorum :) Aracını benzinde kullanan arkadaşlar, hangi firmadan benzin aldıklarını ve bununla beraber kullanım tarzı ve tüketimi hakkında bilgi paylaşımında bulunursa sevinirim, ben opetten alıyorum şehir içi-dışı karışık olarak kabaca 7 litre benzin tüketiyor aracım 100 km'de (95-97 oktan farketmiyor ikiside aynı menzili veriyor bana) siz hangi markayı kullanıyorsunuz ? memnun musunuz? Cevap verecek herkese teşekkürler.

The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti AhmetH » 10 Kas 2011, 13:59

benzin alan feliciacı kaldımı acaba :lol:
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti alpino » 10 Kas 2011, 20:05

Kindred Brujah yazdı:... kabaca 7 litre benzin tüketiyor aracım 100 km'de (95-97 oktan farketmiyor ikiside aynı menzili veriyor bana) ...

zaten 97 oktan yakıt kullanmanıza hiç lüzum yok felicia'da. hatta octi ve superb'de bile. 97 oktan daha zor yanan bir yakıt olduğundan performanslı motorlarda vuruntulu çalışmayı engellemek için vardır.

Öyle ki BMW bile sadece Z3, M3 ve M5 gibi modelleri için öneriyor 97 oktanı.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti cobweb » 10 Kas 2011, 21:21

AhmetH yazdı:benzin alan feliciacı kaldımı acaba :lol:

Ben varım malesef :)

Opetten alıyorum benzini.Arabayı aldığım arkadaş shell den aldığını söylemişti ve bana da shell den al demişti ama yakınımda shell istasyonu olmadığı için opetten almaya başladım ve memnunum (95 oktan)

Bu ezanlar-ki şehâdetleri dinin temeli
Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli..
.

Kullanıcı avatarı
cobweb
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Levent
Nereden: Bolu
Arabanız: Felicia 1.6glxi

İleti Kindred Brujah » 11 Kas 2011, 09:56

97 oktan daha kolay yanıyor benim bildiğim, oktanı ne kadar fazla olursa o kadar iyi yanıyor, o kadar performans veriyor diye biliyorum ama yanlışmı biliyorum ? mesela CNG 120 oktandı sanırım benzinden daha performanslı diye biliyorum

alpino yazdı:
Kindred Brujah yazdı:... kabaca 7 litre benzin tüketiyor aracım 100 km'de (95-97 oktan farketmiyor ikiside aynı menzili veriyor bana) ...

zaten 97 oktan yakıt kullanmanıza hiç lüzum yok felicia'da. hatta octi ve superb'de bile. 97 oktan daha zor yanan bir yakıt olduğundan performanslı motorlarda vuruntulu çalışmayı engellemek için vardır.

Öyle ki BMW bile sadece Z3, M3 ve M5 gibi modelleri için öneriyor 97 oktanı.
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti xXx » 11 Kas 2011, 16:42

Araca LPG taktırmıyoruz. 10 yıldır Shell'den alıyoruz. 95 Oktan FuelSave
1 litre ile en az 17 km gidiyoruz. Şu anda 1 depo benzin ile şehirler arası 750-780 km arası gidiyoruz.

SKODA FELİCİA 01''

Kullanıcı avatarı
xXx
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kindred Brujah » 11 Kas 2011, 19:09

Bu değerler mükemmel ben 600 km zor gidiyorum hatta gidemiyorum 500 dedinmi ışık yanıyor, shell deneyeceğim öyleyse gelecek depoda :) Ankarada hangi istaysondan alıyorsunuz benzini nerdeki shell'den?

xXx yazdı:Araca LPG taktırmıyoruz. 10 yıldır Shell'den alıyoruz. 95 Oktan FuelSave
1 litre ile en az 17 km gidiyoruz. Şu anda 1 depo benzin ile şehirler arası 750-780 km arası gidiyoruz.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir