aracım 80 den sonra titriyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

aracım 80 den sonra titriyor

İleti wehby » 11 Kas 2011, 17:22

sanayiden 4 tane 2. el çelik jant aldım ve kış lastiklerini bu jantlara taktım...aracım 80 den sonra titremeye başladı. balans bozulmuştur diye lastiklere tek tek balans yaptırdım ve hiçbir hata çıkmıyor , yamulkuk yok... ama tekerleri aracıma taktınca 80 den sonra aracım titreme yapıyor... neden olabilir acaba?

DENİZİN İÇİNDEKİ CANAVARI GÖRÜP DE ŞAŞMA , İÇİNDEKİ DENİZ OLAN CANAVARI GÖR DE ŞAŞ...
wehby
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: vehbi öz.
Nereden: Kayseri
Arabanız: 97 felicia 1.6 glxi

İleti alper33 » 11 Kas 2011, 17:53

Lastiklerin içindeki çelik teller kırılmış veya lastiklerde balon olmuş olabilir, tekerler arabanın üzerinde iken balans yaptır o zaman anlaşılır nedeni. tekerler arabaya takılı degilken tek tek yapılan balans saglıklı sonuç vermez.
Kullanıcı avatarı
alper33
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: erkan gül
Nereden: Kırklareli
Arabanız: Honda civic 2005

İleti bekocan » 11 Kas 2011, 21:04

wehby yazdı:sanayiden 4 tane 2. el çelik jant aldım ve kış lastiklerini bu jantlara taktım...aracım 80 den sonra titremeye başladı. balans bozulmuştur diye lastiklere tek tek balans yaptırdım ve hiçbir hata çıkmıyor , yamulkuk yok... ama tekerleri aracıma taktınca 80 den sonra aracım titreme yapıyor... neden olabilir acaba?

cant göbekleri tam oturmuyordur normalde cant göbeklerinde yuvarlak plastik parçalar olabilir bunlar yok ise disk üzerine kağıt bant ile banlayarak cantın sağa sola kaçmasını engellemek lazım
sadece cantı koy vidala olmaz illaki tam merkzlenmesi lazım
Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: bektaş öztürk
Nereden: Ankara
Arabanız: 93 favorit

İleti skodaizm » 11 Kas 2011, 21:26

Bektaş Bey belirtmiş.

Piyasadaki adıyla, jant-montaj bileziği olmazsa orijinal olmayan jant merkezlenmez ve balans yapar.

Jantçılarda bulunur. Çeşitli renklerde merkeze oturan bilezik büyüklüğünde bir plastiktir.

http://www.e-lastikci.com/main/jant_montaj_bilezigi-648-105-49.html

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir