Lastik basıncı kaç olmalı ? Benzin göstergesi sorunu ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Lastik basıncı kaç olmalı ? Benzin göstergesi sorunu ?

İleti Kindred Brujah » 20 Kas 2011, 17:38

Arkadaşlar hepinize merhaba tekrardan, sanırım aracımın sol ön lastiği hava kaçırıyor, kendiliğinden basıncı düşmüş geçen 26 ya kadar inmiş 30 bastım ama, bizim feliciaların ön-arka hava basınçları nedir olması gereken ?
13 teneke jant var üstünde, kaç basmalıyım önlere arkalara yarın bi hava basacağım tekrar kontrol için :)
Birde benzim göztergem ilk çalıştırdığımda doğru gösteriyor ama sonradan sapıtıyor yükseliyor alçalıyor, mesela yarım depodan az kalıyor normalde ama yolda giderken ibre yükselmeye başlıyor full'e yaklaşıyor sonra yeniden düşüyor falan :D Neden olabilir ? bide bir iki birşey sorayım özetle :

- Lastik hava basınçları kaç olmalı 13 jant Felicia'mın ön-arka ?

- Benzin ibresinde dalgalanma neden olur ?

- Teneke jantları boyamak istiyorum bu iş için hangi sprey boyayı kullanabilirim ? (link atarsanız güzel olur)

- Jantları aracın üstündeyken boyayabilir miyim, tekerleri çıkarmam lazım mı ?

- Felicia LX modelinde olan sadece bijonların üstünü kapatan ufak bir kapak var, onun adı nedir nerden temin edebilirim, resim isterseniz şu linkteki araçın kapağından yani bu tarzda: http://img.yauto.cz/photos/23269/789576/Skoda_Felicia_1_3_MPI_LX.jpg

- Vites geçişlerim çok kusursuz değil bazen kolay geçmiyor normal mi ?

- Gaz pedalı bayaa derine gidiyor, mesela fabia kullanırken bir yerde duruyor altında bir demir parça var daha fazla basmamı engelleyen, bunda öyle bir parça yok baya basabiliyorum gaza normal mi ?

Cevaplayan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti serhat_a89 » 20 Kas 2011, 21:51

1- Lastik hava basınçları tek başına yüksüz biniyorsan hepsi 29 olmalı benimde sol ön lastik hep iniyordu 10'a falan indiği oluyordu lastikler eski olduğu için bende lastikleri değiştirdim lastikleri değiştirmeyeceksen tamir ettirmelisin çivi falan girmiştir. Arabana 4 kişi+bagajla bineceğin zaman ön 32 arka 36 hava basmalısın(bilgiler kul. kılavuzundan güvenebilirsin milletin klasik laflarına hiç bakma herkes mühendis kesilir hiç taviz verme)

2- İbredeki dalgalanma bende de oluyo Feli.lerde kronik sanırım ben 9 aydır bu şekilde kullanıyorum dikkate almıyorum.

3- Jant kapağı alırsan iyi olur çünkü Feli.lerin orjinal jant kapakları çok güzel http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 65/detay/#

4- Gaz pedalının altında parça olmalı benimkinde var hatırladığım kadarıyla altıgen mil şeklinde parça.
Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serhat
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: Felicia Safeline(satıldı)

İleti Kindred Brujah » 21 Kas 2011, 00:22

Jant kapaklarım bundandı biri kırıldı bende offsetli olacak şekilde spreyle boyamayı planlıyorum güzel olmazsa alırım kapakları :) eğer uygun fiyata alabileceğim bir yer varsa direk kapakta alabilirim ankarada varmı bildiğiniz bu jant kapaklarını set olarak uygun fiyata vercek bi yer ? arabaya genel anlamda tek biniyorum zaman zaman kısa mesafelerde 1-2 km kadar 4 kişi oluyor, benim lastikler çok çok yeni daha iki haftalık falan :) lassa snoways 2 plus aldım sıfır :) bi yılda yol yardımı hediye ettiler, lastiklerde bi sorun olduğunu sanmıyorum, janttan hava kaçırıyor olabilir belki bilmiyorum... Gaz pedalının altında parça var mı yokmu eğilip dikkatli bakmadım ama alabildiğine gidiyor sanki, siz bi fotoğrafını çekip neye benzediğini gösterebilirmisiniz acaba çok makbule geçer :)

serhat_a89 yazdı:1- Lastik hava basınçları tek başına yüksüz biniyorsan hepsi 29 olmalı benimde sol ön lastik hep iniyordu 10'a falan indiği oluyordu lastikler eski olduğu için bende lastikleri değiştirdim lastikleri değiştirmeyeceksen tamir ettirmelisin çivi falan girmiştir. Arabana 4 kişi+bagajla bineceğin zaman ön 32 arka 36 hava basmalısın(bilgiler kul. kılavuzundan güvenebilirsin milletin klasik laflarına hiç bakma herkes mühendis kesilir hiç taviz verme)

2- İbredeki dalgalanma bende de oluyo Feli.lerde kronik sanırım ben 9 aydır bu şekilde kullanıyorum dikkate almıyorum.

3- Jant kapağı alırsan iyi olur çünkü Feli.lerin orjinal jant kapakları çok güzel http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 65/detay/#

4- Gaz pedalının altında parça olmalı benimkinde var hatırladığım kadarıyla altıgen mil şeklinde parça.
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti serhat_a89 » 22 Kas 2011, 00:49

Tamam kanka ben çekiyim fotoğrafını eklerim buraya
Kullanıcı avatarı
serhat_a89