99 felicia yağ kaçağı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

99 felicia yağ kaçağı

İleti seco » 23 Kas 2011, 01:41

99 felicia sahibiyim.Aracı park ettiğim yerde yağ damlaması fark ettim.Kontrol ettiğime alternatör kayışı kasnaklarının oradan alt kısma doğru bulaşma var.Yağ transfer borusunun üzerine damlayıp aşağı süzülüyor.Biraz kilometre yaptım ve tekrar kontrolde kasnakların dış kısımlarına kadar bulaşma başlamış.Bu kaçağa müdahele etmek için neler yapmam gerek yardımlarınızı bekliyorum.Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
seco
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: seçkin hoşgör
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 99 felicia glx combi

İleti seco » 25 Kas 2011, 01:19

Yağ kaçağı ile ilgili bilgi verecek kimse yokmu sitede arkadaşlar 60 kişi görüntülemiş bir tane cvp yazan yok.Nerde kaldı skoda kardeşliği ?????
Kullanıcı avatarı
seco
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 25 Kas 2011, 02:21

Yağ kaçağı bulmak o bölge kirlendiyse biraz meşakkatli olur ama genelde karterin köşesinden sızarak orda bulunan metal borudan damlatıyor bunlar.

bence güzel bir temizlikten sonra daha iyi tespit yapılır ancak her koşulda sizin uğraşarak yapabileceğiniz bir durum olduğunu düşünmüyorum..

en ucuz temizleyici balata spreyi 5 tl ... hele birde krank keçesi ise orayı değiştirmeniz çok zor.

en iyisi işini bilen bir tamirciye göstermek.. muhtemelen 50TL civarı bir masrafınız olur.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti seco » 25 Kas 2011, 06:02

Teşekkürler AhmetH alt karter contası olduğunu sanmıyorum.Radyatör davlumbazını söküp boyarken alt tarafı ve yağ filitresi kısımlarını yağ değişiminde temizlemiştim.Benzin otomatiği altında bulunan siyah kalın contadan da sızıntı vardı o vakit civatalarını sıkarak giderdim.Fakat bu yeni başladı sanırım korktuğum başıma gelecek krank keçesinden kaçırıyor.Değiştirmek için illa da lift mi lazımdır acaba ?? ( Hem meraklı hemde elinden iş gelir biriyim bu sorunu çözmek için daha çok dataya ihtiyacım olacak yardımlar bekliyorum )
Kullanıcı avatarı
seco
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 25 Kas 2011, 20:36

öyleyse siz bir nerden sızdığını bulun..

bir kısım teknik döküman var elimde size yardımcı olablirim. lift olmasada olur diye düşünüyorum :)
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti seco » 26 Kas 2011, 00:34

Problem krank keçesinden kasnak arkasından sızdırıyor.Kasnak kaçanı savurup dağıtıyor biraz etraf nokta nokta olmuş.
Teknik döküman olursa iyi olur kendi işimi kendim görmek istiyorum.
Kullanıcı avatarı
seco
CLASSIC
CLASSIC

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir