FELİCİA 1.6 GLXİ- Önden Gelen Uğultu -Hararet göstergesi hk.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FELİCİA 1.6 GLXİ- Önden Gelen Uğultu -Hararet göstergesi hk.

İleti efemert304 » 29 Kas 2011, 13:31

merhabalar,
Foruma yeni üye oldum.Üye olmadan 1 hafta önce aldım Feliciamı..daha önce 1.3 glx combimiz vardı.
arabayı aldıktan sonra bazı şeyler dikkatimi çekti.

* Aracım biraz yağ eksiltiyor.LPG'li olduğu için PO Maxima 20w*50 LPGli araçlar için yağ kullansam olur mu?
* Hareket halinde,Hararet göstergesi orta çizginin 1-2 mm üzerinde fakat sabit durumda duruyor normal midir?
* Ön tekerlerden olduğunu tahmin ettiğim bir uğultu var.Hareket halinde iken,hıza bağlı olarak uğultu artıyor durunca kesiliyor..Sebebi nedir?
* rengi kırmızı olan aracımın boyasının solmasını engellemek,korumak ve parlatmak için pasta cila haricinde ne önerir siniz?
Turtle Wax'ın extreme Nano -tech parlatıcısı iş görür mü?

NOT: 3 gündür aracımla ilgili bu sorunların sebebini araştırıyorum.Forumda net bir bilgiye ulaşamadığım için konuyu açtım.eğer cevaplanmış konular ise linklerini atarsanız memnun olurum.Zira çok geniş bir forum sayfası ve artık okumaktan alim oldum :):):)
tşk.ler
Mehmet baki Sarı

"Umutla yaşayan Simitle ölür"
efemert304
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet Sarı
Nereden: Mersin
Arabanız: Skoda Felicia 1.6 GLXİ

İleti wehby » 29 Kas 2011, 17:57

hararet göstergesindeki 2-3 mm kadar fazla gösterme durumu benim felicia da da var... hararet normal ama yüksek gösteriyor... 3 tane hararet müşürü değiştirdim yine aynı... bu sorunun cevabını bende bekliyorum...
DENİZİN İÇİNDEKİ CANAVARI GÖRÜP DE ŞAŞMA , İÇİNDEKİ DENİZ OLAN CANAVARI GÖR DE ŞAŞ...
wehby
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: vehbi öz.
Nereden: Kayseri
Arabanız: 97 felicia 1.6 glxi

İleti orthosis » 29 Kas 2011, 19:47

hareret göstergesi ile ilgili sorun aynen bende de var hiç ellletmeyin müşirin orjinalini bulmak zor bulsanızda kısa süre sonra aynı hale yine geliyor. 20 50 yağ kalın olur uygun olanı 10w 40 dır. çok soğuk olmayan bölgelerde 15w40 ta kullanılabilir. ön tekerlerden hızla artan seste rulmanlarındandır değiştirince kesilir. güle güle kullanın aracınızı. gerçekten performanslı arabadır.
orthosis
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Isparta
Arabanız: skoda fabia I-skoda felicia 1.6

İleti efemert304 » 30 Kas 2011, 12:03

teşekkür ederim.Ne kadarlık bir masraf gider Rulmanlar için?

birde şimdi aracın yağını filan değiştirecem.Forumlarda yağ eksilttiğinden bahsediyorlar.Ona öre ölçüm yapacağım. yağ+yağ filtresi+hava filtresi değişimi yapacağım.bu ne kadar tutar?

orthosis yazdı:hareret göstergesi ile ilgili sorun aynen bende de var hiç ellletmeyin müşirin orjinalini bulmak zor bulsanızda kısa süre sonra aynı hale yine geliyor. 20 50 yağ kalın olur uygun olanı 10w 40 dır. çok soğuk olmayan bölgelerde 15w40 ta kullanılabilir. ön tekerlerden hızla artan seste rulmanlarındandır değiştirince kesilir. güle güle kullanın aracınızı. gerçekten performanslı arabadır.
efemert304
CLASSIC
CLASSIC

İleti cobweb » 30 Kas 2011, 13:34

Öncelikle hoş geldiniz foruma Felişiniz de hayırlı olsun kazasız belasız kullanmanız dileğiyle..

Yağ, yağ filtresi ve antifiriz değiştirdim işçilik dahil 95 TL tuttu.

Bu ezanlar-ki şehâdetleri dinin temeli
Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli..
.

Kullanıcı avatarı
cobweb
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Levent
Nereden: Bolu
Arabanız: Felicia 1.6glxi

İleti efemert304 » 30 Kas 2011, 16:10

Hoşbulduk :)Çok teşekkür ederim..Bir de şu sesi ve yağ eksiltmesi kesilirse süper olacak benim için..
Keyifli paylaşımlarda bulunmak istiyorum :)

cobweb yazdı:Öncelikle hoş geldiniz foruma Felişiniz de hayırlı olsun kazasız belasız kullanmanız dileğiyle..

Yağ, yağ filtresi ve antifiriz değiştirdim işçilik dahil 95 TL tuttu.
efemert304
CLASSIC
CLASSIC

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir