ŞANZUMANDAKİ SES,KIIRT..KIIRT..KIRT...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ŞANZUMANDAKİ SES,KIIRT..KIIRT..KIRT...

İleti .MUSA. » 08 Arl 2011, 01:26

SLM... 95 MODEL FELICIA MIN ŞANZUMANINDAN SES GELİYOR.BİLYADANMIŞ.ama her usta farklı bir şey,farklı bir fiyat söylüyor.kimi bilya değişecek diyor,kimi şanzumanı açınca belli olur diyor.''sadece ses yapar,yaptırmasanda olur,zararı olmaz''diyende var.YANİ ANLAYACAĞINIZ GÜVENECEK BİR USTAM VE KARŞIMA ÇIKACAK MASRAF KONUSUNDA HİÇ BİR FİKRİM YOK. SİZİN VARMI ???

.MUSA.
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: MUSA KATIRCIOĞLU
Nereden: Bursa
Arabanız: FELICIA

İleti mustklc » 08 Arl 2011, 11:35

cevabı yazmışsın zaten. şanzuman illaki inecek. bilya kesin değişecek. baskı balata da değişse iyi olur malum inmiş şanzuman. inşallah dişlilerden değildir. dişli ise işin yaş. masraf 500-1000 lira arası gider gelir.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti rasyonel » 08 Arl 2011, 12:38

ses tam olarak ne zaman ve nasıl geliyor bendede biraz ses problemi var özellikle soğuk havalarda yazın yok aracı ilk çalıştırdığımda boştayken debriyaja basmadan sesler geliyor tarif ettiğin gibi debriyaja basınca kesiliyor ama 3 5 km yol yaptıktan sonra kesiliyor
rasyonel
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: burak orta
Nereden: Sakarya
Arabanız: felicia

İleti PİCK-UP » 08 Arl 2011, 16:31

5. vites dişlisinden araç sogukken yapar. debriyaja basıldımı ses kısmi olarak kesilir. çogu felicia'da bu kronik arıza vardır. sıkıntı yaşamazsın. yinede baktırın.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti beyazkurt61 » 08 Arl 2011, 23:37

sabahları bılya sesı bendede 2 senedır varr sıkıntı yapmaa sorun cıkmazz ondan ama benımkı motor ısınınca kesıyor sesı :)x d
Kullanıcı avatarı
beyazkurt61
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: çilingiroglu
Nereden: Trabzon
Arabanız: felicia

İleti .MUSA. » 09 Arl 2011, 14:54

CEVAPLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER...
araba sesi ısınınca kesiyor daha çok soğukken,ilk çalıştırdığım zaman yapıyor.yani sizinkiyle aynı sorun.ozaman şu sonuç çıkıyor sanırım;
Siz iki senedir bu şekilde kullandığınıza ve sıkıntı yaşamadığınıza göre ve ustanında ''ses sorun çıkarmaz yaptırmana gerek yok'' demesine güvenerek bu şekilde devam etmemdir.
.MUSA.
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: MUSA KATIRCIOĞLU
Nereden: Bursa
Arabanız: FELICIA

İleti f_conq » 09 Arl 2011, 17:42

.MUSA. yazdı:CEVAPLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER...
araba sesi ısınınca kesiyor daha çok soğukken,ilk çalıştırdığım zaman yapıyor.yani sizinkiyle aynı sorun.ozaman şu sonuç çıkıyor sanırım;
Siz iki senedir bu şekilde kullandığınıza ve sıkıntı yaşamadığınıza göre ve ustanında ''ses sorun çıkarmaz yaptırmana gerek yok'' demesine güvenerek bu şekilde devam etmemdir.

Yaklaşık 2 aydır bende aynı sorunla uğraşıyorum, bu sesin ileride şanzımana zarar vereceğini söyleyenlerde var ama genel kanı böyle bin bişey olmaz. Olursa da herhalde şanzımanı kucağımıza alırız. Ben debriyaj balatasını değiştirirken yaptıracağım 2 defa işçilik ödemeyelim yaza kadar idare etsin yeter.
Kullanıcı avatarı
f_conq
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Fatih
Nereden: Erzurum
Arabanız: Fiesta '11 1.4TX

İleti Safariali » 16 Arl 2011, 21:43

kardeş sorunun nerden geliyor bak dinle beni şanzımanın dış kapağı var orayı söktür ve ordan balyozla dişlinin volana oturmasını sağla ben kendim söktüm ve yaptım ustalara para verme ustası olursa ayrı konu şanzıman takozunun bağlı olduğu arabaya bağlandığı yeri sök dişli göbeğini çak cuk diye volana oturacak ondan sonra şanzıman yağını ilave et bas gaza ben aydındayım yakında isen bedavaya yaparım bende ki 1.6 felicia ama şanzıman aynı bu işi ustasından öğrendim kendim aletleri krikoları aldım bismillah dedim 2 yıldır malzeme yi kendim alıyom takıyom o biççççimm
Safariali
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali desidero
Nereden: Aydın
Arabanız: Seat cordoba vario

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir