Felicia alıcam sizce nasıl

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Felicia alıcam sizce nasıl

İleti FAVORI16 » 17 Arl 2011, 15:47

FAVORI16
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Serdar
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Favorit 135 L

İleti seco » 17 Arl 2011, 23:11

Serdar fikir verebilirmiyim bilmiyorum ama, 1999 model 120 binde muayene sorununu olmayan kombi glx felicia aldım.
9000 tl ufak tefek boya var aldığımdan beridir masraf da etmedim.1998 model 160 bin pek sıcak gelmedi bana.
Kullanıcı avatarı
seco
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: seçkin hoşgör
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 99 felicia glx combi

İleti Kindred Brujah » 18 Arl 2011, 00:20

Bana sorarsanız 98 model almayın, bi kere yan aynalar elektrikli değil, gördüğünüz üzere, km'side çok fazla, ha bakın ben gözüme çarpanları yazayım :

Aracın modeli LXİ olarak belirtilmiş AMA =
1- Direksiyon GLXi
2- Sis farları GLXi
Buna rağmen =
1-Ön camlar otomatik değil
2- Aynalar elektrikli değil
3- Koltuklar kılıfla kaplanmış büyük ihtimalle kadife değil
Tahminimce araç LXi olarak alınmış sonradan oynanarak GLXi görünümü verilmeye çalışılmış, çünkü ön camları kollu olan glxi yeni yüzlerde ben hiç görmedim, eski yüzlerde var 98 modellerde, o yüzden iki ihtimal var :
1- Araç oynanmış araç
2- Araç sonradan yeni yüze çevrilmiş

Ben olsam eğer 8500 liraya kadar çıkmayı düşünüyorsanız ( sanırım öyle bi konu açmıştınız ) gidip "eski yüz" ama km'si düşük oynanmamış, bakımlı ve orjinal bi araç alırdım. 10.000TL nin altına alacağınız her yeni yüz felicianın size masraf açacağını söyleyebilirim eğer sahibi gerçekten zor durumda ve acil satması gerekmiyorsa :) kendi aracımdan örnek vereyim şu an 12.000 lira isterim satacak olsam, 11.500'den aşağı mecbur kalmadıkça, acil bi durum olmadıkça inmem. Aracım 2000 model Felicia 1.3 GLXi, gümüş gri, 64.000 km'de, LPG hiç takılmamış, sağ tarafında boyalar var.

Özetle bilinen bi söz vardır, ingiliz atasözüydü sanırım, belkide yanlış hatırlıyorumdur, "ucuz mal alacak kadar zengin değilim" demiş adamın biri :) bence siz bu adamı dinleyin, ucuz etin yahnisi güzel olmaz. Ki sebeplerinide yukarda yazdığım üzere ben bu araçtan kıllandım :) Ha birde camlar film kaplı, farlar xenon demiş arkadaş, bunlar şu anki koşullarda avantaj değil, dezavantaj, polis keyfine göre ceza yazabilir size, bu aracın orjinali bu değil ne ayaksın sen der, keyfine göre keser cezanızı, ki ben çok küfrediyorum sonradan bilgisizce xenon takan özenti tayfaya, aracı güzel görünsün diye gece trafiğinde gözüme gözüme sokuyor ışıklarını, önümü göremiyorum...

The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti FAVORI16 » 18 Arl 2011, 18:17

Arkadaşlar ilgi ve alakanıza teşekkür ederim eski açtığım konuları nasıl silebilirim ??
FAVORI16
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Serdar
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Favorit 135 L

İleti Kindred Brujah » 18 Arl 2011, 19:10

Sanırım sizin konu silme yetkiniz yok, Admin'e durumu bildirirseniz ilgilenir. konuları silecek yada kitleyecektir. ? diye aratırsanız mesaj yollayabilirsiniz.
FAVORI16 yazdı:Arkadaşlar ilgi ve alakanıza teşekkür ederim eski açtığım konuları nasıl silebilirim ??
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti feliş » 30 Oca 2012, 10:36

Arkadaşlar geçen gün arabayı yakıyorduk (skoda felicia 1.3 mpı) arabayı akşam çalıştırdım farlarıda yaktım birazcık kaza basmamla beraber farlar sanki yıldırım düşmüş gibi yandı ve patladı ampulleri , sanayiye götürdüm şarj dinamosunun bi parçası bozulmuş 45tl`ye ampullerle beraber halledildi akü ölçüldü ve 12 voltluk akü 16 volt gösterdi Allahtan başka birşey olmadı şimdi düzeldi
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus KÖKSAL
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: SKODA FELİCİA 1.3MPİ COMBİ GLXİ

İleti Kindred Brujah » 30 Oca 2012, 11:35

Geçmiş olsun hocam, nasıl 16 volta çıkmış öyle ya millet kışın aküm bitiyor diye şikayetçi sizinki aşırı dolu :P

feliş yazdı:Arkadaşlar geçen gün arabayı yakıyorduk (skoda felicia 1.3 mpı) arabayı akşam çalıştırdım farlarıda yaktım birazcık kaza basmamla beraber farlar sanki yıldırım düşmüş gibi yandı ve patladı ampulleri , sanayiye götürdüm şarj dinamosunun bi parçası bozulmuş 45tl`ye ampullerle beraber halledildi akü ölçüldü ve 12 voltluk akü 16 volt gösterdi Allahtan başka birşey olmadı şimdi düzeldi

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir