bilgisi olan yardımcı olsun lütfen...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

bilgisi olan yardımcı olsun lütfen...

İleti axiqonyalı42 » 17 Arl 2011, 22:53

arkadaşlar bundan 28 ay önce bi cep telefonu aldım arızalandı ve arızası düzelmedi bende tüketici haklarına şikayette bulundum ve mahkeme beni haklı gördü benim anlamadığım nokta cihaz 590 tl benden 290 tl kullanım bedeli düşülerek 300 tl iade edecekleri yazıyor kararda sizce bu bedel normalmi yaa yardımlarınızı bekliyorum

axiqonyalı42
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yakup akıncı
Nereden: Konya
Arabanız: 95 felicia lx

İleti mustklc » 17 Arl 2011, 23:09

2 seneyi geçmiş garanti kapsamı dışına çıkmış olmuyor mu?
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti Kindred Brujah » 18 Arl 2011, 00:09

Bence normal, çünkü zaten 24 ayı geçmiş, ve tahminen şu anda telefonununuzun sağlamının değeri 250 lira civarındadır ikinci elcilerde :) Bana ilginç gelen 24 aydan sonra garanti bitmiş oluyor bence gayet iyi durumdasınız lehinize karar çıktığı için, tahminimcede kesintinin mantığı dediğim sebepten, garanti süresi dışında düzelmeyen bi arıza olduğu için size sağlamının 28 ay kullanılmışını alacak kadar para iadesi yapıyorlar, bence makul.

axiqonyalı42 yazdı:arkadaşlar bundan 28 ay önce bi cep telefonu aldım arızalandı ve arızası düzelmedi bende tüketici haklarına şikayette bulundum ve mahkeme beni haklı gördü benim anlamadığım nokta cihaz 590 tl benden 290 tl kullanım bedeli düşülerek 300 tl iade edecekleri yazıyor kararda sizce bu bedel normalmi yaa yardımlarınızı bekliyorum
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti axiqonyalı42 » 18 Arl 2011, 03:40

mustklc yazdı:2 seneyi geçmiş garanti kapsamı dışına çıkmış olmuyor mu?

ben garantisi dolmadan şikayette bulundum arkadaşım bide yani anakartı değişti onunda garantisi olmazmı ?
axiqonyalı42
CLASSIC
CLASSIC

İleti axiqonyalı42 » 18 Arl 2011, 03:42

Kindred Brujah yazdı:Bence normal, çünkü zaten 24 ayı geçmiş, ve tahminen şu anda telefonununuzun sağlamının değeri 250 lira civarındadır ikinci elcilerde :) Bana ilginç gelen 24 aydan sonra garanti bitmiş oluyor bence gayet iyi durumdasınız lehinize karar çıktığı için, tahminimcede kesintinin mantığı dediğim sebepten, garanti süresi dışında düzelmeyen bi arıza olduğu için size sağlamının 28 ay kullanılmışını alacak kadar para iadesi yapıyorlar, bence makul.

axiqonyalı42 yazdı:arkadaşlar bundan 28 ay önce bi cep telefonu aldım arızalandı ve arızası düzelmedi bende tüketici haklarına şikayette bulundum ve mahkeme beni haklı gördü benim anlamadığım nokta cihaz 590 tl benden 290 tl kullanım bedeli düşülerek 300 tl iade edecekleri yazıyor kararda sizce bu bedel normalmi yaa yardımlarınızı bekliyorum

eyvallah kardeşim ne biliyim ya bana fazla geldi daha garantisi var aslında çünki ana kartı değişti yeni imei numarası verdiler onunda 2 yıl garantisi olduğunu düşünüyorum
axiqonyalı42
CLASSIC
CLASSIC

İleti Kindred Brujah » 18 Arl 2011, 11:43

Parça değiştikten sonra belli bir süre daha garantisi oluyor, o garanti kitapçığında yazar, anakart değiştikten sonra, belli bi süre anakartın garantisi devam eder ama telefonun garantisi olmaz sadece o parçanın garantisi olur, 4-6 ay arası birşey olması lazım sonradan değiştirmedilerse, bu süre içinde tekrar arıza yaparsa o parça garanti kapsamında olduğundan yine onarımı ücretsiz olur, ha sizin sorununuz düzelmemiş, düzelmeyen bir arızaymış, o zaman telefonun geri kalanı garanti kapsamı dışında olduğu için, telefonun şimdiki piyasadaki değerine yakın bi para iade edilmesi normal, onlarda şöyle düşünüyor, biz 2 yıl garanti verdik 2 yıl kullandın sen bunu, 2 yıl önceki parasını veremeyiz diye düşünüyor, normalde'de tabi eğer yine yanlış bilmiyorsam aynı arızayı 4 defa ya da farklı arızalardan 6 defa servise giderse, telefon sıfırıyla değiştiriliyor, eğer sıfırı artık üretilmiyor ve temin etme şansları yoksa ona en yakın modeli size tahsis ederler, mesela bi üst modelini, yada aynı özelliklerde başka bir modeli, 2 yıl önce 590 liraya alınan telefonun şu anki denkleri 300-350 lira civarındadır 0 olanları bakmak lazım. Teknoloji aşırı hızlı geliştiği için malesef :)

axiqonyalı42 yazdı:eyvallah kardeşim ne biliyim ya bana fazla geldi daha garantisi var aslında çünki ana kartı değişti yeni imei numarası verdiler onunda 2 yıl garantisi olduğunu düşünüyorum
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti DEEPMURAT » 18 Arl 2011, 14:50

Aynı sorunu samsung ile yaşadım, ancak garantisi bitmemişti, mahkemeye verdim, kazandım, telefonu 400 tl ye almıştım faturasında 450 tl yazdığı için 450 tl yi geri aldım, sizdeki durumda garantisi bittiği için mi böyle yapılmış anlayamadım

FABIA 1.4 TDI AMBIENTE
2007 - 80 HP - BLACK

Kullanıcı avatarı
DEEPMURAT
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: FABIA 1.4 TDI Ambiente

İleti axiqonyalı42 » 18 Arl 2011, 20:12

DEEPMURAT yazdı:

Aynı sorunu samsung ile yaşadım, ancak garantisi bitmemişti, mahkemeye verdim, kazandım, telefonu 400 tl ye almıştım faturasında 450 tl yazdığı için 450 tl yi geri aldım, sizdeki durumda garantisi bittiği için mi böyle yapılmış anlayamadım

yok kardeşim ben şikayette bulunduğum zaman garantisi devam ediyordu garantisi bitmeden şikayette bulundum
axiqonyalı42
CLASSIC
CLASSIC

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir