FELICIA ALICAM KARARSIZIM YARDIM LÜTFEN

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FELICIA ALICAM KARARSIZIM YARDIM LÜTFEN

İleti FAVORI16 » 18 Arl 2011, 13:11

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-ilk-sahibinden-km-orjinal-lpg-li-1998-66410473/detay/

BU ARACI 7500 E VERECEK
Aracın mazisi

1.Bu aracın ön camında sol şöför mahalinde kauçuk yakınında cam çatlağı var çatlak 25 cm civarında dipten yukarı görüşe engel olmayan yerde
2.Cd çaları yok kolonlar var ama
3.Kaput kapatırken bastırmadan dolayı eziklik var resimdede gözüküyor..
4.iki kapıdada lokal boya var motorsiklet çarpması vs..değişeni yok ama

5.Araç ilk sahibinden
6.Lpg li muayenesi 2 yıl sonra
7.Motoru şanzımanı güzel

BU ARACIDA 7500 E GALERİDEN GALERİYE GİRİŞİ 7500

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-ilk-sahibinden-az-kilometrede-temiz-1996-felicia-lx-lpg-li-66259181/detay/

İKİSİ ARASINDA KALDIM ARKADAŞLAR LÜTFEN YARDIM

FAVORI16
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Serdar
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Favorit 135 L

İleti Kindred Brujah » 18 Arl 2011, 13:34

Hocam sürekli yeni başlık açmayın lütfen, bu kaçıncı başlığınız oldu, 3 mü 4 mü, bir başlık açtınız altında yazın sorun sorunuzu anlatın derdinizi, cevapta veriyorlar diğer başlıklarınıza, neden sürekli yeni başlık açıp forumu bilgi kirliliğine sürüklüyorsunuz, böyle sürekli her araba için yeni başlık açacaksanız lütfen başka forumlardan yardım isteyin, herşeyin bi usulü var, vur dedik öldürdünüz... Bi yerden sonra cevapta alamazsınız, kimse sizi dikkate de almaz haberiniz olsun.

FAVORI16 yazdı:http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-ilk-sahibinden-km-orjinal-lpg-li-1998-66410473/detay/

BU ARACI 7500 E VERECEK
Aracın mazisi

1.Bu aracın ön camında sol şöför mahalinde kauçuk yakınında cam çatlağı var çatlak 25 cm civarında dipten yukarı görüşe engel olmayan yerde

5.Araç ilk sahibinden
7.Motoru şanzımanı güzel

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-ilk-sahibinden-az-kilometrede-temiz-1996-felicia-lx-lpg-li-66259181/detay/

İKİSİ ARASINDA KALDIM ARKADAŞLAR LÜTFEN YARDIM
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti FAVORI16 » 18 Arl 2011, 18:21

arkadaşım açtığım başlıklara cevap aldım veren arkadaşlarada minnettarım ama yeni bir konu bu sonuçta eski başlık altında verince geniş kitleye ulaşamam ki neyse bir daha da açmam zaten..
FAVORI16
CLASSIC
CLASSIC

İleti FAVORI16 » 18 Arl 2011, 18:56

arkadaşlar yarın almaya gidicem yardımcı olun lütfen
FAVORI16
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 18 Arl 2011, 19:04

16 BS plaka daha tercih edilebilir durumda bence

hayırlı olsun
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti Kindred Brujah » 18 Arl 2011, 19:07

Geniş kitleden kastınız nedir? o başlığı okuyan adamlar okuyacak bunu da, siz yeni başlık açtınız diye binlerce yeni üye oluşmayacak bir anda, dikkat çekici değil rahatsız edici bu yaptığınız ki gördüğünüz gibide eski başlıklarınıza cevap yazılırken buraya yazan biri çıkmadı hala, bunuda bir düşünün derim. Forumda başlık açma kurallarını okuyun, aynı başlıktan varsa onu kullanıyoruz biz, gereksiz yere başlık israfı yapmayalım lüften. Amacım sizi ezmek aşağılamak falan değil kesinlikle, eğer öyle anlaşıldıysam özür dilerim, fakat dediğim gibi forumun kalite politikası için bu uygulama. Saygılar.

FAVORI16 yazdı:arkadaşım açtığım başlıklara cevap aldım veren arkadaşlarada minnettarım ama yeni bir konu bu sonuçta eski başlık altında verince geniş kitleye ulaşamam ki neyse bir daha da açmam zaten..
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kindred Brujah » 18 Arl 2011, 19:14

Yinede fikir vereyim, bence ikiside değil, eski yüz alacaksınız madem enjeksiyonlu alın derim ben. Daha az yakıt tüketimi, 10 beygir daha fazla güç, yada şuna göre karar verin, karbüratörlülerin masrafı daha az olur, ama yakıtları biraz daha fazla ve performansları biraz daha düşüktür, enjeksiyonluların ise masrafı daha fazla olur bi arıza çıkardığı zaman, ama hem yakıtı daha azdır, hemde performansı daha iyidir. ben olsam, 1.3 LXi yada GLXi alırdım, hatta GLXi arardım, 8500 liraya temiz bir eski yüz bulunabilir. Tercih yine de sizin.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kindred Brujah » 18 Arl 2011, 19:24

Bursayla sınırlı kalmayacaksanız mesela şuna bir bakın:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-orjinal-hatasiz-boylesini-goremezsin-67921629/detay

yada mesela :
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-98-000-km-de-orjinal-degisen-ve-boya-yok-sirali-sistem-lpg-li-67335453/detay

ya da mesela :
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-aksehir-otomotiv-konyadan-hatasiz-59973050/detay

ya da eğer ben arabanın rengini dert etmem diyorsanız gidip bunu alabilirsiniz, size sonradan 1000 lira masraf bile açsa daha uygun bi fiyata almış olursunuz km'side çok fazla değil:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-arac-mukemmel-temiz-1-3-lxi-kazasizdir-iki-parca-lokal-boya-67692401/detay

alternatifler çoğaltılabilir.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti FAVORI16 » 18 Arl 2011, 19:28

AhmetH yazdı:16 BS plaka daha tercih edilebilir durumda bence

hayırlı olsun

Teşekkür ederim :) BS plaka olan da masraf var ama okuduysanız cam çatlak 200 tl masraf yani ve aracın 4 5 yerinde boya var kapılara motorsiklet çarpmış.
FAVORI16
CLASSIC
CLASSIC

İleti FAVORI16 » 18 Arl 2011, 19:36

ANIL BEY İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM
7500 E kadar verebileceğim araçlara yöneldim eski yüz olsun sağlam olsun istiyorum BURSA içi olması gerekiyor dışarıdan mümkün değil
benim sunduklarım arasından sizin yorumunuza ihtiyacım var irdelermisiniz ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 473/detay/

BU ARACI 7500 E VERECEK
Aracın mazisi

5.Araç ilk sahibinden
7.Motoru şanzımanı güzel

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 181/detay/
FAVORI16
CLASSIC
CLASSIC

İleti Kindred Brujah » 18 Arl 2011, 19:56

Serdar bey ben gördüklerimi yazayım buraya siz karar verin, ilk araç için şunları söyleyebilirim:

-Aracın rengi canlı ve güzel,
-Temiz görünüyor
-Km'si çok yüksek değil,
-Göründüğü kadarıyla iç döşemeleride temiz.
-Motor şanzuman denediyseniz ve beğendiyseniz sorun yok

AMA sına gelince :
-Araç LXi olarak sunulmuş,
-Jantlar ve kapakları LXi-Normal
-Koltuklar kumaş LXi-Normal
-Direksiyon simidi GLXi - Lxi'ler çift kolludur, ikinci linkteki araç gibi yani ( bunu bi sorun isterseniz ben bu direksiyonla çıkan Lxi duymadım hiç.
-Sis farları yok Lxi-Normal
-Kaputtaki ezik çok gözünüze batmıyorsa sorun yok. Benim aracımında tam orasında içi tane çizik var çok dert etmiyorum.

-Kapılardaki lokal boya çokta mühim değil, baktırırsınız anlayan birine düzgün yapılmışsa işçiliği sorun olmaz, kaputta ve tavanda olmasın yeter, diğer yerler illaki çiziliyor kimi yaptırıyor kimi yaptırmıyor, yaptırınca aracın değeri düşüyo, yaptırmayınca araba çürüyo iki ucu boklu değnek boya olayı :)

--------------------------------------------------------------------------------------------

İkinci araca gelirsek,

Araç fena değil görüntü olarak, hatta diğeri daha canlı ve parlak olmasına rağmen ben nedense buna daha çok ısındım,

-görüntüsü normal LXi gibi gözüme uymayan birşey çarpmadı.
-Km olarak daha düşük ama galerinin güvenilirliğini sorgulamak lazım
-kapakların arkasından jantların gri renkte olduğu görülüyor, yani sonradan boyanmamış teneke jantları orjinal renginde
- artı olarak LPG si var, sizin için artımıdır eksimidir bilmem ama diğer araca göre daha ekonomik olacağı kesin yakıt tüketimi olarak
- AMA lpg'de sorun çıkarmı çıkmaz mı bilmiyorum, karbüratörlülerde eğer usta arabayı kesip biçmediyse bi şekilde halloluyor çok masraf açmadan, o yüzden lpg sistemini kontrol ettirip alın bilen birine, diyin bi bak sorun varmı, bunu bağlayan adam eşek mi değilmi diye :)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şimdilik gözüme çarpanlar bunlar, iki aracında eksisi olarak size şunu söyleyeyim ikiside o kısmın fotoğrafını çekmemiş ancak bu araçlarda DEVİR göstergesi yok, onun yerine analog saat var bilginize.
Birde iki araç arasında 2 yıl model farkı var, sizin için önemlimi bilmiyorum ama donanımsal olarak hiçbi fark olmadığı için ben pek önemsemiyorum 2 yılı, sonuçta 98de extra bişey eklenmedi arabaya aynı üretim devam etti, yeni yüzlerde yeni özellikler geldi.

FAVORI16 yazdı:ANIL BEY İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM
7500 E kadar verebileceğim araçlara yöneldim eski yüz olsun sağlam olsun istiyorum BURSA içi olması gerekiyor dışarıdan mümkün değil
benim sunduklarım arasından sizin yorumunuza ihtiyacım var irdelermisiniz ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 473/detay/

BU ARACI 7500 E VERECEK
Aracın mazisi

5.Araç ilk sahibinden
7.Motoru şanzımanı güzel

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 181/detay/

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti FAVORI16 » 18 Arl 2011, 20:21

Gerçekten zaman ayırıp ilgilendiğiniz için size çok çok teşekkür ediyorum.Kendinize alacakmış gibi baktığınız için

Şimdi yorumlarınıza istinaden şunu söyleyim araçların 2 side LPG li 2 side LX 2side ilk sahibinden :D

Galeride olan bursanın çok tanınmış büyük skoda bayii galeriye veren adam sıfır araç almış feliciayı 7500e saydırmış kağıtlarını bile gösterdi..ancak farkettinizmi vitesin orda cep telefonu para vs birşeyler koymak için konsol varya ondan yok :(

Kırmızı canlı renkli olan arabada ise camda çatlak var aracı bayan kullanmış 4 5 yerinde boya vs araç ilk adanadan alınmış sıfır bana öyle söyledi araç bursaya 100km uzakta gidip orada bakıcaz tanıdık ustamızda yok açıkçası korkuyorum o küçük ilçede ki ustalar adamı tanıyıp araca iyi diyebilirmi diye
FAVORI16
CLASSIC
CLASSIC

İleti Kindred Brujah » 18 Arl 2011, 21:01

Rica ederim. O konsoldaki parça sökülüp takılabilen birşey, yani benim aracımda öyle, istersem çekmece gibi çekip eve getirebiliyorum, eski modellerde çekmece şeklinde olmasada yine oynak bi parça olması lazım, bulunması çok zormudur bilmem, ama bulunabilir gibi geliyor bana, yinede bir sorun isterseniz, çıkmacılarda falan vardır belki, yada servis sıfırını getirtiyorsa çok pahalı bişey olmasa gerek plastik parçası :)
Rengi parlak araca gelince bilmiyorum ama ben o araca bi türlü ısınamadım, bayan kullanmış diyorsunuz, kaputta göçük var, bi bayan bunu yapmaz sanmıyorum, usta yapmış olsa, şimdide ustanın ağzına s.ç.lm.ş orası onarılmış olurdu diye düşünüyorum.
Ama dediğiniz gibi tanıdık usta olmaması çok kötü bi durum, tamda dediğinizi yapıp araç kötüde olsa size kakalamaya çalışbilirler, BOSCH service varsa oralarda, 50 liraya expertiz yapıyorlar, içiniz daha rahat edebilir, ama expertizden önce adamla anlaşın, eğer dediklerinin dışında bi yerden araç patlak verirse expertizi sen ödersin bunu kabul ediyomusun diye sorun, etmiyosa neden etmediğini, sakladığı bişey olup olmadığını sorun doğru söylüyosanız zaten ben ödeyip alacağım aracı diyin. bayanın kullandığı aracın debriyaj seti değişmişmi onu sorun birde, bende bayandan aldım aracımı, 60 bin km'de lpgsiz daha öncede takılmamış, aynı bunun gibi 4-5 yerinde parça boya olan bir araçtı, debriyaj bitik çıktı bide ona masraf yaptım :) yada en olmadı kendi çevrenizden usta tanıyanlar varsa adama biraz para verin bak usta seni alacam 100 km götürecem, araca kendine alıyormuşsun gibi bak, neyi var neyi yok söyle, sana güvenip alcam sonradan beni mağdur etme de ;) Hem sorumluluk yükle hem bak sana güveniyom o yüzden sen alıp ta 100 km uzağa götürüyom imajı ver :p

FAVORI16 yazdı:Gerçekten zaman ayırıp ilgilendiğiniz için size çok çok teşekkür ediyorum.Kendinize alacakmış gibi baktığınız için

Şimdi yorumlarınıza istinaden şunu söyleyim araçların 2 side LPG li 2 side LX 2side ilk sahibinden :D

Galeride olan bursanın çok tanınmış büyük skoda bayii galeriye veren adam sıfır araç almış feliciayı 7500e saydırmış kağıtlarını bile gösterdi..ancak farkettinizmi vitesin orda cep telefonu para vs birşeyler koymak için konsol varya ondan yok :(

Kırmızı canlı renkli olan arabada ise camda çatlak var aracı bayan kullanmış 4 5 yerinde boya vs araç ilk adanadan alınmış sıfır bana öyle söyledi araç bursaya 100km uzakta gidip orada bakıcaz tanıdık ustamızda yok açıkçası korkuyorum o küçük ilçede ki ustalar adamı tanıyıp araca iyi diyebilirmi diye

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti AhmetH » 18 Arl 2011, 22:32

16 BS plaka derken bende ağırlıklı olarak o plastik parça yüzünden fikrimi değiştirdim

sanılanın aksine plastik parçalar heleki iç mekanda ise alabildiğine pahalıdır
en iyi ihtimal rengi tutmaz. konularda sahibindene verilen bağlantılarda kimi araçların kumanda düğmeleri kapı kolları bile değişik renkti fark etmişsinizdir

direksiyon konusunda bir istisna olabilir pekte önemi yok esasında, genel itibari ile araç LX e benziyor ve düzgün

kaputundaki ezikler 50-100 tl ye düzelttirebileceğiniz hasarlar, bir iki parçanın boyalı olması önemli değil araç bütün duruyor renginin hakkını veriyor.

cam önemli değil fitillidir sonuçta 80 küsür lira mı neydi, çatlak ilerlerse yaptırırsınız.

öbür araçta ise boyalı boyasız yerler sırıtıyor jant kapakları sonradan takma hiç hoş durmuyor orta konsol yok torpido kapağı kolu sırıtmaya başlamış muhtemelen kırılmışta sonradan takma, ön göğüste muhtemelen sökülmüş birleşim yerleri pek düzgün değil.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

İleti nuri017 » 18 Arl 2011, 22:40

Selam,
elinizdeki para ile en az masrafsız, en az yakıt tüketimine sahip, en yüksek performansa sahip bir araç aramaktasınız. gayretinizi de haklı bulmaktayım.
çünkü bir buçuk yıl kadar önce sizin durumuzudaydım. 1998 model 1.3 felicia lxi buldum, ilk arcım olduğundan ne motorcu ne de servisten anlamadığımdan anladığını düşündüğüm arkadaşlarla görüşerek aracı da onların tavsiye ettiği ustaya göstererk aldım. daha bismillah araca binmeden 550 tl masraf yaptım. (baskı balata-yağ-filtreler-kayış-stop lambası- merkezi kilit-elektrikçi-gazcı v.s.) sonar arka kapıyı çizdirdim, e kaportacıya götürdüm yok orası yok burası rütuşuydu falan bi 600 de ona bayıldım. arada dört lastik bi akü... yani anlayacağınız aracı binilecek kıvama getirdik bu defa gözüm hep yeni araçlarda bi satsam sıfır alsam diye içimde kıpırtılar, kıprtılar... tabi yaptığınız masrafları üste koymaya çalıştıkça aracı satma süresi uzadıkça uzuyor. 9750 den başladık düştük düştük 8750'ye.... aracıma alıcı talip var ama onlar da benim istediğim parayı vermiyor, bekliyor ve içimizdeki kıpırtıları duymazdan geliyoruz, bekliycez.
ama bişey itiraf edeyim, içim bir yandan da satma diye bağırıyor. çünkü bu aracı seviyorum. maddeye duygusal bağlılık normal bir durum değil ama hani içim ısındı bu arabaya bi kere ne de olsa ilk gözağrım :)

siz de hangi skodayı alırsanız alın yukarıdaki benzer masraflara katlanmak durumunda kalmanız büyük ihtimal. almayı düşündüğünüz araçlar bütçenize göre 13-15 yaşına araçlar olduğundan sürprizlere de hazırlıklı olun derim. güzel tarafı ne biliyormusunuz? anlayanı bulmak zor değil, işçiliği ve parçası ucuz...
allah iyi insanlarla karşılaştırsın, kaza bela vermesin, kalın sağlıcakla...
nuri017
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: felicia lx

İleti FAVORI16 » 19 Arl 2011, 10:18

Teşekkür ederim ilginiz için ek olarak birde bu aracı gösterebilirim 1.3 enjeksiyonlu http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 960/detay/
FAVORI16
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 19 Arl 2011, 12:20

bu araç injeksiyonlu ama tek nokta injeksiyonludur karbüratörlüden pekte bir farkı yok

dolayısı ile kafanızı çelmesin, güzel bir alternatif değil.

tek nokta injeksiyon hiç tutmadı.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

İleti FAVORI16 » 19 Arl 2011, 12:23

hocam baktırayım kaportacıya olursa alayım ama dimi
FAVORI16
CLASSIC
CLASSIC