benzinde çalışma sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

benzinde çalışma sorunu

İleti tyilal » 26 Arl 2011, 04:02

herkese selamlar aracım 99 glxi.alalı 3 yıl oldu lpg ile kullandığım için çok üstüne düşmedim fakat araç benzinle giderken 300-400 metre gidiyor sonra öksüre öksüre yavaşlıyor ve en sonunda stop ediyor.çalışmıyor.5 dk.bekledikten sonra rahatla çalışıyor 100-200 metre gidiyor yine aynı olay.tamirci arkadaş benzin deposunun yanındaki filtreyi değiştirdi aynı ben de dalgıç pompayı inceledim sağlam.acaba arıza nerede olabilir bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Kullanıcı avatarı
tyilal
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İzmir
Arabanız: felicia 1.3 mpi

İleti Kindred Brujah » 26 Arl 2011, 10:12

devir sensörü ve basınç sensörüne baktırın araç benzinde kullanılmışken bilgisayara bağlatıp. Eğer arıza düşmemişse beyne, şu yakıtın oktanını ölçen parça varmış sanırım neyse ona baktırın derim, lpgye alıştığı için benzin aşırı zengin geliyor, çok hava basıyor dolayısıyla aracı öksürtüp stop ettirtiyor olabilir. Sadece bir teori teknik bilgim yok bu parçayla ilgili adını bile bilmiyorum ama böyle bir sebepten olabilir gibi geldi.
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti tyilal » 27 Arl 2011, 03:15

bana da ecudan gibi geliyor benzin hattı üzerinde orijinal elektrikli valf var sanki oradan kapatılıyormuş gibi resimleri becerebildiğim kadar çektim insan fazla mantık yürütemiyor.
Görüntü043.jpg
Görüntü042.jpg
Görüntü038.jpg
Kullanıcı avatarı
tyilal
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İzmir
Arabanız: felicia 1.3 mpi

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir