direksiyonda dönüşlerde çıkan ses

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

direksiyonda dönüşlerde çıkan ses

İleti emRRe » 28 Arl 2011, 09:34

herkese merhaba arkadaslar tanısmadan topic açtım ama sorun iice germeye basladı beni

1 ay once parkda sert bi sekilde yüksek bi kaldırma cıktım , sağ jantım eğildi kapağı hafif kırıldı
direksiyon dan elimi cektiğimde artık titreyen bi direksiyonum oldu elim bile üzerindeyken direksiyon titriyor

onun jant eğriliği olduğunu anladım lakin şimdi daha farklı bi sorun var direksiyonu hızlı giderken dönüşlerde değil de sokakk dönüşleri ileri geri park dönüşlerinde direksiyonu sağa sola cevirdiğimde ınılama sesi geliyor ve abartı bi ses geliyor

bilgisi olan arkadaslardan ne yaptırmam gerektiğini soyleyecek birisi varsa memnun olurum ustaların kucaklarına oturmakdan artık cok yoruldum ciddi paralar harcayip arabamın içine tükürmelerini artık hiç sevmiyorum

sırf motosikletimi satıp araba aldım ustaların yüzünden arabadan sogudum , simdi yine sezon acilinca motosikletle takas etmek geliyor içimden ama o kadarda seviyorum mpi 1,6 yı rengi duruşu kazasız boyasız olması beni ona bagliyor bide boyle etkenleri beni çok üzüyor

Allah rızası için yardımcı olacak bir abi bi usta pls

emRRe
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: yunus emre
Nereden: Konya
Arabanız: Skoda felicia 1,6 glxi

İleti Yamali3478 » 28 Arl 2011, 09:53

o egrilen jantı değiştirdin mi hiç kaza yaptıkdan sonra jantı değiştir sonra rotbalans ayarı yap. ses düzelmesse ön takımla ilgi sorun var rot başları aks gibi ..
Yamali ! isyanlardaa !!!!!
Yamali3478
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: YAVUZ MUHAMMET ALİ BÖYÜKÖZKÖK
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FAVORİT GLX 1994

İleti emRRe » 28 Arl 2011, 10:06

Yamali3478 yazdı:o egrilen jantı değiştirdin mi hiç kaza yaptıkdan sonra jantı değiştir sonra rotbalans ayarı yap. ses düzelmesse ön takımla ilgi sorun var rot başları aks gibi ..

yok hayır değiştirmedik , değiştirecek zaman olmadı , araçda ondan ondan sonra 1000 km kullanıldı jant düzeltilebiliyormuş o gün oyle dediler rotlar bozulmuştur ben iyisi aksam tamirciye bırakayım bahtımıza neresine ne sıkışmışssa artık
emRRe
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Yamali3478 » 28 Arl 2011, 10:49

emRRe yazdı:
Yamali3478 yazdı:o egrilen jantı değiştirdin mi hiç kaza yaptıkdan sonra jantı değiştir sonra rotbalans ayarı yap. ses düzelmesse ön takımla ilgi sorun var rot başları aks gibi ..

yok hayır değiştirmedik , değiştirecek zaman olmadı , araçda ondan ondan sonra 1000 km kullanıldı jant düzeltilebiliyormuş o gün oyle dediler rotlar bozulmuştur ben iyisi aksam tamirciye bırakayım bahtımıza neresine ne sıkışmışssa artık

bncede onu öle kullanman daha cok zarar vericek 100 liralık masraf olacak sana 1000 tl o eğri jant tüm yürüyen aksama zarar vermekde hem diosun ses geliyoor bi sıkıntı var ki araba ağlıyor.
Yamali ! isyanlardaa !!!!!
Yamali3478
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: YAVUZ MUHAMMET ALİ BÖYÜKÖZKÖK
Arabanız: FAVORİT GLX 1994

İleti emRRe » 10 Oca 2012, 09:42

arabayı sananiye götürdüm içinin yağı bitmiş dediler o ötme ve ses cıkarma ondan oluyormus iyide gömdüler

80 tl bi basit yağ için :S haa paralarını henüz vermedim :)

oradan cıkarip direk notere gittim arabamıda sattım hayırlısı olsun dedim

arabamın sesi soluğu iyiydi ama bana biraz daha beygirli biraz daha modelli bi araç lazım

fabia 101 hp olanlarda veya cordoba düşünüyorum
emRRe
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kiyakfeli » 03 Şub 2012, 17:43

Volkswagen grubundaki araçlara bakan bir yer buldum.
dönüşlerde direksiyondan vınlama sesi geliyordu. direksiyon yağına baktım minumumda idi. bir ustaya getirdim. o da yağına bakıp 100gr civarında yağ döküp tamamladı. aracın vınlama ve dönüşlerdeki gıcırtıya benzer sesi kesildi.
Ustaya ilk defa gittiiğim için olsa gerek, hiç para da istemedi.
Felicia 2000 Glxi 1.3 mpi
Deniz Mavisi
Kullanıcı avatarı
kiyakfeli
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: Felicia 2000 Glxi 1.3 mpi

İleti unknown1 » 03 Şub 2012, 22:03

dönüşlerde bazen tık ediyodu muanede çıktı rot kolunda boşluk varmış oysa araba hiç titreme yapmıyor ve çekmiyordu rot kolunu değiştirdim sorun gitti sanırım Buzlar giderse denicem
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: unknown
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: unknown

İleti unknown1 » 05 Şub 2012, 10:23

Kesinlikle rot kolundaymış. Ben yükek hızada çıkmıştım hiç salınma titreşim sağa sola çekme yoktu muayenede bi baktık 1 cm den fazla boşluk var. Şimdi o ses yok.
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: unknown
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: unknown

İleti birtanyildiz » 05 Şub 2012, 13:20

bu amortisörün üstünde bir de bilyeli varmış benimkinde de onun içine pislik gittiğini söylediler. direksiyonu döndürdüğümde tıkır tıkır tıkır ses geliyor. bi ara söktürüp baktıracağım sizinki de öyle olmuş olabilir.
Bir Zamanlar Fabia 1.4 101 Spc HB...
Kullanıcı avatarı
birtanyildiz
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Birtan YILDIZ
Arabanız: Astra Classic 3 Sedan

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir