su eksiltme

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

su eksiltme

İleti atuna58 » 28 Arl 2011, 22:57

benim felicia aldığımdan beri su eksiltiyor. ayda bir litreye yakın su ekliyorum. bu konuda bir bilginiz varmı arkadaşlar

atuna58
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ahmet tuna
Nereden: Afyonkarahisar
Arabanız: felicia glxi 2000

İleti Kindred Brujah » 28 Arl 2011, 23:30

geçen gün benim felişinde suyu azalmıştı bi litre kadar, daha önceden azalmıyordu ama neden oldu bilmiyorum, koydum şimdi tekrar deniyorum bakalım yine azaltacak mı diye, 4444 kilometre kullandım aracı aldığımdan beri, önceleri hiç su eksiltmezdi, kış gelince oldu heralde :) bakalım gözlem altında tutuyorum kendisini :p

atuna58 yazdı:benim felicia aldığımdan beri su eksiltiyor. ayda bir litreye yakın su ekliyorum. bu konuda bir bilginiz varmı arkadaşlar
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti turnalarkenan » 29 Arl 2011, 17:40

bendede eksiliyor ancak çözüm bulamadım. gözlem altında tutuyorum ve eksildikçe bir miktar antifiriz bir miktar su ekliyorum öylelikle gidiyor. baharı bekliyorum iyi bir bakıma girecek aracım
HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR, NAMUSA HÖRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR......
Kullanıcı avatarı
turnalarkenan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yusuf Kenan TURNALAR
Nereden: Gaziantep
Arabanız: 1998 FELICIA 1.3 GLX İ

İleti mali42 » 30 Arl 2011, 01:13

usta benimde su eksiltiyordu başlarda ayda bi su koyuyordum sonra bu haftada bire düştü sonra 3 güne bi su koyuyordum meğer motor kapağı çatlakmış yaptırdık sorun geçti ...
...M@L!...
Kullanıcı avatarı
mali42
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: mehmet ali erkiremitci
Nereden: Konya
Arabanız: Skoda Felicia GLX

İleti kiyakfeli » 30 Arl 2011, 22:34

Aracı kullanımdan sonra hortumların bağlantı yerlerine bakın. gerekirse ellinizle nemli mi diye kontrol edin. Kalorifer radyatörünin bağlantı hortumlarınada bakın. Onlar gözönünde olmadığı için dikkat çekmiyor.
Felicia 2000 Glxi 1.3 mpi
Deniz Mavisi
Kullanıcı avatarı
kiyakfeli
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: Felicia 2000 Glxi 1.3 mpi

İleti erginbkr » 30 Arl 2011, 22:53

ben su eksiltme sorununu çatlak kapatıcı sıvı ile çözdüm...sanayide şişesi 8 tl... ;)
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti sinnerman » 04 Oca 2012, 12:07

bendede vardı aynı sorun. kireç v.s. eskime yüzünden radyatörde kaçaklar vardı. radyatörü değiştirdim.
fakat sorun devam etti. her sabah arabanın altında su-antifriz birikintisi oluyordu.
başka bir ustaya gittim. henüz bir haftalık yeni radyatörü söktük. birdaha radyatör alıp taktık.
ilkini takan dangalak usta radyatör hortumunu takarken kelepçeyi fazla sıkmış ve zaten plastik olan hortum girişini boydan boya kırmış. aklınca yapıştırmış falan ama nafile. oradan kaçak sürmüş.
yeni ustanın ellerine emeğine sağlık. o plastik girişlerin içlerine metal boru kesip taktı. artık ne kadar istersen sık kelepçeyi. çok güzel oldu.

bir avatar yazısı varya meşhur.. bu ustalar adamı usta yapar diye... aynen katılıyorum. eline tornavida alan dükkan açıyor.
Kullanıcı avatarı
sinnerman
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: sinnerman
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Felicia 1.3 GLXi

İleti ozantavsan » 04 Oca 2012, 12:41

su eksiltme bendede oluyor.

İlk önce kalorifer musluğunda kaçak vardı değiştirdik.Oradan kaynaklamnan kaçak önlendi.
Hortum bağlantılarında vardı.2. kelepçeleri takınca kesildi.
Termostat contası sızdırıyordu.Sıvı conta ile o da giderildi.
Devir daim sızdırıyordu.Devir daimi orjinaliyle değiştirdim kesildi.

Ama halen sıvı genleşme kabından bir miktar eksiliyor.Eskiye göre su ekleme ihtiyacı uzadı.
Sıvı genleşme kapağınıda orjinaliyle değiştirdim.
Yalnız fark ettim ki genleşme kabının üst yan kenarlarında antifiriz oluyor.Başka yerde kaçak yok.Kapak atıyor sanırım.
Bazen maximum çizgisine kadar ekliyorum.Bir iki hafta sonra minimuma yaklaşıyor.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

Felicia

Kimler çevrimiçi