.Felicia kullananlar Polonyadan LPG Mikser Haberlerim Var.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

.Felicia kullananlar Polonyadan LPG Mikser Haberlerim Var.

İleti ozantavsan » 02 Oca 2012, 10:12

2 Hafta önce Polonyadaki bir satıcıdan Ebay üzerinden favorit aracıma uygun lpg mixer sipariş vermiştim.
Bu süre zarfında satıcı ile maille irtibattaydım.Ona forumumuzdan bahsetmiştim.Favorit haricinde skoda araçlar için uygun mikser olup olmadığını sormuştum.Varsa forumda paylaşacağımı , almak isteyen olursa yardımcı olmasını yazmıştım.

Elinde Felicia için mikser olduğunu yamış.Resimleri göndermiş.Ayrıca octavia ve diğer skodalar içinde varmış.

---------------
Gönderdiği Mail

I have three different mixers for Felicia. ( Elimde Felicialar için 3 çeşit mikser var.)

Two types for 1.3 and one type for 1.6 with Bosch injection.
(İki çeşidi 1,3 felicia için bir tanesi 1,6 Bosh enjeksiyonlu için)

Do you think will be OK if I register on your forum and place my offer
there?
( Eğer forumunuza üye olursam ve ürünlerimi tanıtırsam iyi olacağını düşünürmüsün? )

-----------------------------------
Forumumuza üye olabilir.Türkçesi yok .Üye olursa ingilizce bilenler yazabilir.Bilmeyenler bize yazar biz yardımcı oluruz.

3 çeşit mikseri var Felicia için.
2 tanesi 1,3 motorlar için
1 tanesi 1,6 motor Bozh enjeksiyonlu olanlara.

Resimleri paylaşıyorum.

Eklentiler
mix_Fela03.jpg
mix_Fela03.jpg (5.48 KiB) 2446 defa görüntülendi
mix_Fela02a.jpg
mix_Fela02a.jpg (36.48 KiB) 2446 defa görüntülendi
mix_Fela02.jpg
mix_Fela02.jpg (3.19 KiB) 2446 defa görüntülendi
mix_Fela01a.jpg
mix_Fela01a.jpg (48.58 KiB) 2446 defa görüntülendi
mix_Fela01.jpg
mix_Fela01.jpg (3.42 KiB) 2446 defa görüntülendi
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti hsynaslan0010 » 02 Oca 2012, 12:27

valla helan olsun ozan abi uluslar arası calışmaya başladık bu fovolar yüzünden taktırdınmı mikseri istedigin gibi olmuştur inş.
hsynaslan0010
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hüseyin aslan
Arabanız: favorit 135

İleti ozantavsan » 02 Oca 2012, 12:58

Lpg mikserim Polonyadan İstanbula 6 günde geldi.Ama 7 günde İstanbuldan Balıkesir'e gelemedi.
Ben uluslar arası çalışmayayımda kimler çalışsın.Elin adamı ilgileniyor ,bulamadığın malzemeyi satıyor.
En geç 3 günde kargoya veriyor.Kargo en kısa sürede Türkiyeye giriş yapıyor.Türkiyeye bir girdimi iş yavaşlıyor.
Malzeme torbaya giriyor.eee bizim memlekettede günleri torbaya koyuyorlar gelmek bilmiyor.

Hüseyin mikser elime ulaşmadı.Önce senin önünden geçecek mikser.Dikkat et.Yani postaneye PTT kargoya girip elime geçecek.Benden önce sen göreceksin ama torbanın içinde göremeyeceksin.Bir torba göreceksin bir gün işte onun içinde benim mikser olacak.

Mikser gelince lpg hortumu ve tekli ayar vanası alınca kendim takacağım.LPG'yi ayarlamam gerekecek hepsini haleederim.Sonra cihazda ayar yaptırırım.
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ozantavsan » 02 Oca 2012, 14:01

Hüseyin ,insan bir haber verir.Ozan Abi senin mikser az önce geçti geliyor diye.
5 dakika önce postacı geldi.Aldım mikserimi.Belki uğrarım göstermeye.
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ozantavsan » 02 Oca 2012, 14:11

resimdeki ürünle ebat olarak uymuyor.Sanırım üst kapak değme problemine çözüm getirmeyecek.Karbüratör hava haznesinin geçeceği yerde lpg bağlantı ucu var.Resimde bu uç aşağıda karbüratör altında kalıyordu.Araçta deneyeyim bakalım nasıl olacak.
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti PİCK-UP » 02 Oca 2012, 15:02

merakla bekliyoruz....
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti ozantavsan » 02 Oca 2012, 15:06

bende............. Olacak bu iş eminim...
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hsynaslan0010 » 02 Oca 2012, 16:18

postaneye gelecegini bilseydim hemen alır cırakla sana gönderirdim postacıdan önce burası türkiye işler cabuk yürürse kesin ya bi parcasını kaybederler yada kırılmış gelir saglam geldiyse buna şükür bakalım daha neler yapıcaz bu arabalara iyice kafamda atıyor satıp kurtulsammı diyorum ama artık aileden oldu satarsam yadırgarım sıdıka fovoşumu
hsynaslan0010
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hüseyin aslan
Arabanız: favorit 135

İleti ozantavsan » 02 Oca 2012, 16:22

Ayağıma kışlık pabucu zorla aldım.120 tl tutarında.
Bizim düldülde içerledi 4 pabuçta ben isterim diyor.
Ben ayağıma 120 liraya aldım ama onun teki 140 TL.
Michelin Energy Saver alıcam 140x4=560 TL...... Çocuğumuz gibi oldu.Almasak ayakları üşür garibin.
Ne yapalım ,biraz boğazları üşütmüş ,lpg mikser aldık bakalım iyi gelecekmi?
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti beyazkurt-61 » 24 Kas 2012, 01:04

ARKADAŞLAR ne mıxsererı fasa fıso ben bı tup takdrıdım tupcuye gıde gele olayı cözdum sonucmu super arabamın gaz yemesı degışdıı :)) öyle polonyoya felan gerek yok az elınız anakdar tutsun yeter kısaca yaptımı solim sıze malumunuz benım aracım 13 glx serısı karburatorlu mıxserı sokdum attım tupden geelen gaz hortumuna bir ana gırış olmak şartıyla cıf cıkışlı apart takdım uclarınada l şeklınde reno araclarının ınce hortumlarını gecırdım dırek bogazlara akdardım bunları ve sabıtledım sonuc mu mukemmel yakıt olsun cekış olsun super oldu
beyazkurt-61
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: YUSUF CAN
Nereden: Trabzon
Arabanız: FELİCİA

İleti serhat_a89 » 25 Kas 2012, 10:05

beyazkurt-61 yazdı:ARKADAŞLAR ne mıxsererı fasa fıso ben bı tup takdrıdım tupcuye gıde gele olayı cözdum sonucmu super arabamın gaz yemesı degışdıı :)) öyle polonyoya felan gerek yok az elınız anakdar tutsun yeter kısaca yaptımı solim sıze malumunuz benım aracım 13 glx serısı karburatorlu mıxserı sokdum attım tupden geelen gaz hortumuna bir ana gırış olmak şartıyla cıf cıkışlı apart takdım uclarınada l şeklınde reno araclarının ınce hortumlarını gecırdım dırek bogazlara akdardım bunları ve sabıtledım sonuc mu mukemmel yakıt olsun cekış olsun super oldu

Düzgün yazda bizde okuyabilelim! Ozan abi'nin aradığı parçanın burda olduğunu nerden biliyorsun?
Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serhat
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: Felicia Safeline(satıldı)

İleti Ömer Fatin » 25 Kas 2012, 17:59

Ozan bey konuyu yeni farkettim. Neredeyse sene-i devriyesi gelmiş konunun ama merak diyorum. Aldığınız mikseri takıp kullandınızmı? Kullandı iseniz, kullaım sonrası avantaj ve dezavantajları nedir? Bilgi verebilirmisiniz?
1998 Skoda Felicia 1.3 GLX Combi
Benzin/LPG Tüketimi
Kullanıcı avatarı
Ömer Fatin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ömer Fatin
Nereden: Bolu
Arabanız: 98 Felicia GLX Combi

İleti jawacı » 25 Kas 2012, 18:19

beyazkurt-61 yazdı:ARKADAŞLAR ne mıxsererı fasa fıso ben bı tup takdrıdım tupcuye gıde gele olayı cözdum sonucmu super arabamın gaz yemesı degışdıı :)) öyle polonyoya felan gerek yok az elınız anakdar tutsun yeter kısaca yaptımı solim sıze malumunuz benım aracım 13 glx serısı karburatorlu mıxserı sokdum attım tupden geelen gaz hortumuna bir ana gırış olmak şartıyla cıf cıkışlı apart takdım uclarınada l şeklınde reno araclarının ınce hortumlarını gecırdım dırek bogazlara akdardım bunları ve sabıtledım sonuc mu mukemmel yakıt olsun cekış olsun super oldu

4 tane kelimeyi yan yana getirip 2 satır yazıyı yazamamışsın akıl veriyorsun. bu mevzu yaşanalı 1 yıl oldu. Ozan bu mikseri alıp taktı yaşadıklarını yazdı.

ben bu mikseri kendim yaptım taktım, yaşadıklarımı yazdım. mikseri nasıl taktıysam öyle duruyor.
senin mikserin nasıl birşeydi. mikserin de 80 türlüsü var.

sana tavsiyem önce forumu biraz dolaş, sonra fikrini söyle
"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
jawacı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: murat sürer
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 94 favorit lx

İleti sonertevfik » 25 Kas 2012, 18:31

Arkadaşlar kırmayın birbirinizi bu gibi sözler yüzünden... Biraz saygı sevgi lütfen... Hepimiz arkadaşız burada... Aranızda ggeçen konuya vakıf değilim ama ne olursa olsun değmez birbirinizi kırmaya , yapmayın böyle...
BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti Ömer Fatin » 25 Kas 2012, 19:10

Arkadaşlar ilgili konuyu buldum. Benim gibi gözden kaçırmış kişiler için aşağıya link ekledim.

Mutlaka okumanızı öneririm..

favorit-forman/yeni-tek-bogaz-mikserimi-taktim-t27626.html
1998 Skoda Felicia 1.3 GLX Combi
Benzin/LPG Tüketimi
Kullanıcı avatarı
Ömer Fatin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ömer Fatin
Nereden: Bolu
Arabanız: 98 Felicia GLX Combi

İleti beyazkurt-61 » 25 Kas 2012, 23:12

bak arkadaşım benım birşeyi kötüledim yok ben de sızın gıbı cok cekdım tüpcüye verdım para dunya tuttu ama bı haltı beceremedıler yıne olayı ben cözdum ha nasıl cozdum o senın gecmişde kı paylaşımlar dedın konuları okuyarak cözdum enson bu mıkserıde gordüm kafamada yattı yatmadı dıl ama trabzonda yok böle bır şey zaten arabadan anlamıyorlar en sonunda kendım yaptım eger ısdersenız fotolarınıda ceker paylaşırım işe yaramadımı bana göre yaradı sızın dedınız mıkserı bana ulaşdıra bılırsenız onuda takar denerım belkı daha fazla faydası olur ben kendı becerımı yazdım kımseyı kötüleme gıbı luksum yok
beyazkurt-61
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: YUSUF CAN
Nereden: Trabzon
Arabanız: FELİCİA

İleti fatih usta » 25 Kas 2012, 23:24

yusuf can kardeşim resim isteriz . bi bakalım merak ettim . bende bi ara aynısını yapmıştım
Kullanıcı avatarı
fatih usta
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Nereden: Ankara
Arabanız: favorit 135 l

İleti volg » 25 Kas 2012, 23:24

fotoğraf isteriz :D
volg
CLASSIC
CLASSIC