Felicia Kapı Kiliti Arızası

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Felicia Kapı Kiliti Arızası

İleti zeybek » 26 Şub 2012, 20:57

Merhaba skoda severler.
Benim felicimin buzlu havalarda kapıyı açıp kapatmaktan kilit mekanizması bozuldu. (Uzaktan kilitleme var ama oda aküyü bitirdiği için iptal ettim.) Anahtarı takıp sağa ve sola çeviriyorum kapılar açılmıyor. Diğer kapıda sorun yok. Kapıyı söküp dış mekanizmayı çıkarttım. Fotoğrafta koydum. Bu mekanizma kaç tl dir, nerede satılır adı nedir bilen varmı.

Eklentiler
IMG_0688.JPG
zeybek
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Karabük
Arabanız: Felicia 1.3 GLX

İleti kiyakfeli » 27 Şub 2012, 15:40

fiyatını forumda servis-yedek parça bölümüne veya ankara şaşmazdaki 3122786008 nolu fm demirkan otomotive sorabilirsin.
Felicia 2000 Glxi 1.3 mpi
Deniz Mavisi
Kullanıcı avatarı
kiyakfeli
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: Felicia 2000 Glxi 1.3 mpi

İleti AhmetH » 27 Şub 2012, 20:02

Bunlar anahtara özel parçalar.

mümkün mertebe tamir yoluna gitmenizi tavsiye ederim.

balata temizleme spreyi + WD40 birçok sorunu çözüyor

sorun çözülürse birde güzel bir gres yağı kullanırsınız tadından yenmez
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti zeybek » 28 Şub 2012, 08:58

IMG_0689.JPG
Fotoğrafta daire ile gösterdiğim tırnaktan diğer tarafında olanı kırılmış. Bu nedenle pas sökücü ve yağlayıcı çözüm olmadı. Bana ordaki parçadan lazım, tabi satılıyorsa. Yoksa kiliti komple değiştirmem lazım, bu kez de iki çeşit anahtar taşımam gerekecek. Ya da diğer kapınında kilitini değiştirmem lazım. Bu parcadan satılıyormu bilen varmı. Fm Demirkan otomotive sordum kilit varmış, kırık olan parçadan yokmuş
zeybek
CLASSIC
CLASSIC

İleti kiyakfeli » 28 Şub 2012, 10:32

zeybek yazdı: Fotoğrafta daire ile gösterdiğim tırnaktan diğer tarafında olanı kırılmış. Bu nedenle pas sökücü ve yağlayıcı çözüm olmadı. Bana ordaki parçadan lazım, tabi satılıyorsa. Yoksa kiliti komple değiştirmem lazım, bu kez de iki çeşit anahtar taşımam gerekecek. Ya da diğer kapınında kilitini değiştirmem lazım. Bu parcadan satılıyormu bilen varmı. Fm Demirkan otomotive sordum kilit varmış, kırık olan parçadan yokmuş

Benim aracın kapı anahtarı ile kontak anahtarı farklı. Satın alırken gözden kaçırmışım sonradan anladım. incelerken uzaktan kumanda ile açıp kapatınca farkedemedim. Fazla anahtarları yedek anahtar zannettim. Kontak anahtarı bagajı açıyor. fakat kapıları açmıyor.
Muhtemel benzer bir problemden kapı kilit mekanizmasını değiştirdiler.
şuanda kontak anahtarı ve uzaktan kumanda yetiyor. Kumanda pili bitince kapı anahtarını taşımam gerekiyor.
Bir yerde hurda skoda bulabilsen parçasını deneyebilirdin aslında .
Felicia 2000 Glxi 1.3 mpi
Deniz Mavisi
Kullanıcı avatarı
kiyakfeli
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: Felicia 2000 Glxi 1.3 mpi

İleti zeybek » 28 Şub 2012, 11:20

Alarm var felimde merkezi kiliti kilitleyen ama aküyü bitiriyor bu nedenle sigortasını çıkarttım. Alarm iyiydi kışın donma yapmadan kilitleri açıyordu. Alarm mı alsam acaba yeni. 60 tl civarında fiyatları. Alarm beynini değiştirsem yeterli olur. Fakat yine akü biterse o zaman boşa almış oluruz.
zeybek
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 28 Şub 2012, 18:14

alarm bende de var hatta uzunca zamandır sadece uzaktan kumanda niyetine kullanıyorum. Sesini duymayalı aylar oldu desem yalan olmaz.

bu arada kilidi alıp kendi barelinizi ona aktarma şansınız olabilir. yada yeni parçadan dediğiniz kısmı alıp takma.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti zeybek » 28 Şub 2012, 21:22

Kumandalı merkezi kilit aldım. Alarm yerine bunu takacağım.
zeybek
CLASSIC
CLASSIC

İleti can » 07 Mar 2012, 18:54

kardeş fotorafını ğösterdiğin kilitin parçası tek satılıyor ben aldım tanesi 2.tl. adanada ÜNAL TİCARET DE var.. aklına ne geliyorsa skodanla ilğili herşey bulabilirsin güvenilir kişiler sadece DİKKAT ETMEN GEREKEN YEDEK PARÇA ALIRKEN ALDIĞIN MARKALARA DİKKAT ET..SAKIN HA SAKIN ÇİN MALI (BOR MARKA VE KARDES MARKAYA DİKKAT ) NERDEN ALIRSAN AL BEN YANDIM SİZLER YANMAYIN ? ÜNAL TİCARETİN BU ĞÜZELLİĞİ VAR KESİNLİKLE (BOR VEYA KARDES MARKA SATMIYORLAR ) sana adreslerini vereyim TÜRKİYENİN HER YERİNE MALZEME ĞÖNDERİYORLAR ..www.skodamarketim.com tlf:0322 3284532 --0322 3283768 le ulaşabilirsin sayğılarla..
can
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ferdican
Nereden: Adana
Arabanız: felicia glx i

İleti ERSİN » 30 Arl 2013, 22:51

Aradan çok zaman geçmiş ama banada arkadaşın bahsettiği parçadan lazım yoksa kapı kilitlerini değiştirmem ve çift anahtar kullanmam gerekecek. Bu parçayı tek olarak satan bir yer bilen var mı İstanbulda yardımcı olabilecek arkadaş var mı
ERSİN
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: FELİCİA

İleti Onur » 30 Arl 2013, 23:44

Kapı kildini değişmek mesele değil max 10 tl ye evine kadar gelir yada gider bir yerden resimde gösterdiğin parçayı kestediyorum alırsın sana anahtarla birlikte verilecek kontak anahtarı farklı senin anahtar farklı olacak bu sıkıntıya girmemek için kilidin en alt kısmında segman var küçük daire şeklide olan açık halka onu segman makası yada küçük bi tornavida yardımıla çıkarabilirsin kilidin içini dağıtmaman gerekiyor anahtarın girdiği yerden kilidin içi komple çıkar ufak yaylar bilyalar vs sen bunları dağıtmadan kırılmış olan malzemeyi değişebilirsen yani senin anahtarın içi aynı kalmak şartı ile olay anahtar değişmeden çözülür birde farklı kilidi direk takarsın anahtar farklı olur buda büyük sıkıntı onuda merkezi kilitle çözersin ...
Onur
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ONUR SERGÜL
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir