Sabah Sabah başıma gelenlere bak yaaa...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Sabah Sabah başıma gelenlere bak yaaa...

İleti termineytir » 01 Mar 2012, 10:27

Bu sabah İstanbul Tuzla'da karlı bir güne merhaba dedik. İşe gitmek için evden çıktım aracımı çalıştırdım, ilk marşta tık diye çalıştı maşallah. 5 dakika kadar motor ısındıktan sonra evin önünden çıkış yaparken ayağımı debriyajdan hızlı çekmiş olmalıyım ki Stop etti. Tekrar marşa bastığımda marş motorunda tık yok. 10 - 20 defa aç kapa yaptım almadı. 20 Cm boyunda bir kablo yardımı ile marş motorunu kısa devre yaptırıp aracı çalıştırdım. Kontağı kapattım tekrar marş yaptığımda çalıştı. Bu zamana kadar herşey yolunda. 25 Km kadar yol gittim. Birden bire silecekler çalışmaz oldu. Aynı zamanda kalorifer fanı da durdu. Sigorta atmıştır diye benzinliğe çekip sigortaları kontrol ettim. Hepsi sağlam. az bir yolum kaldığı için ağır ağır iş yerine varırım dedim. Marşa bastım yine tık yok. Tekrardan kısa devre yaptırarak marş yaptığımda silecekler çalıştı, sonra tekrardan durdu. O şekilde iş yerine kadar geldim derken bir çukura düştüm kalorifer fanı ile silecekler devreye girdi. Aracı park ettiğimde marşa bastım tık yok ama sileceklerim ve fanım çalışıyor.

SORUM ŞU: Acaba biryerden kısa devremi var yoksa şasede kopuklukmu var. Anlayan varsa yardımlarını bekliyorum. Herkese teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
termineytir
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ferhan KARA
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Renault Twingo 1998

İleti mustklc » 01 Mar 2012, 10:40

elektrikçiye gitmen lazım :)
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti termineytir » 01 Mar 2012, 11:07

mustklc yazdı:elektrikçiye gitmen lazım :)

Ben bunu hiç düşünememiştim. =)))

güzel espriydi üstad.
Kullanıcı avatarı
termineytir
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti skodahastası » 01 Mar 2012, 11:33

bir ustaya göstermeniz lazım
FABİA RS SEVGİSİ-SKODA HASTASI-ELEGANCE HAYRANI

2012 SKODA YETİ 1.2 TSI DSG KONFOR PAKET+SİWİNG+YOL BİLGİSAYARI+ SİYAH TAVAN+GÜMÜŞ TAVAN ÇITASI+YOL BİLGİSAYARI
2004 SKODA OCTAVİA 1.6 AMİBANTE PLUS(ESP FALAN HERŞEY VAR):(satıldı)
Kullanıcı avatarı
skodahastası
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: KERİM
Arabanız: 2012 Skoda Yeti Konfor paket +siwing+siyah tavan

İleti Abdulkadir OĞUZ » 01 Mar 2012, 11:49

Ferhan bey senin aracının elektrik tesisatında bir sorun var. Yüksek ihtimalle sigorta tablasının lehimlerini kontrol ettir. Lehim makinan varsa sigorta tablasını eve çıkar bütün lehimlerin üzerinden lehim havyası ile tekrar geç çatlak varsa düzelecektir. Takip ederek yapabilirsin. İyi günler.
Abdulkadir OĞUZ
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Abdulkadir OĞUZ
Nereden: Hatay
Arabanız: 1990 Mod.Skoda Favorit

İleti kuğu beyazı FORMAN » 01 Mar 2012, 12:13

ilk yapman gereken şase alan yerleri kontrol etmen büyük ihtimalle şase alan yerde gevşeme olmuştur bak diosunki çukura düşünce tekrar çalıştı sen bence şaseyi kontrol et eğerki kendinin yapamayacağı bişiy olduğuna kanaat getirirsen ustaya en son çare git

benim düşüncem bu olay sadece şase gevşekliğinden olur ama takdir sizin bi kontrol edin derim

saygılar sevgiler
Kullanıcı avatarı
kuğu beyazı FORMAN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: bora genç
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda forman 1994

İleti rasyonel » 01 Mar 2012, 12:47

sigorta kutusunda lehimlik hiç bir iş yok tamammen kalın bakır hatlar var çatlaması kopması pek mümkün değil sigorta kutusundadi bütün soketlerin yerlerine iyice oturduğuna emin olun garanti bir gevşeme olmuştur soketlerin yerinden çıkmasını engelleyen birde kilit var dikkatli bakarsanız görürsünüz bütün soketleri iyice yerine yerleştirip bu kilidi kapatın resim eklemeye çalışacağım
Eklentiler
103_2750_.jpg
103_2750_.jpg (127.84 KiB) 1026 defa görüntülendi
rasyonel
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: burak orta
Nereden: Sakarya
Arabanız: felicia

İleti termineytir » 01 Mar 2012, 13:28

rasyonel onu bi kontrol edeyim bakalım. Benim düşüncem şaseyi tamamlayamıyoruz... Bi yerde kaçak var. marş motorunu kısa devre yaparken şase tamamlandığından silecekler o an için çalışmıştı. o yüzden bu kanaate varıyorum.
Kullanıcı avatarı
termineytir
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti MadloveR » 01 Mar 2012, 14:21

termineytir yazdı:rasyonel onu bi kontrol edeyim bakalım. Benim düşüncem şaseyi tamamlayamıyoruz... Bi yerde kaçak var. marş motorunu kısa devre yaparken şase tamamlandığından silecekler o an için çalışmıştı. o yüzden bu kanaate varıyorum.

aynen öyle kardeşim şaseyi tamamlayamıyorsun. büyük ihtimalle şase alan biryerde ufak bir temassızlık var. iyice bir kontrol et. kendin yapamazsan iyi bir elektrikçiye götür.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti termineytir » 02 Mar 2012, 09:14

Arkadaşlar dün akşam yol üzerinde arızayı çözdüm. Akşam iş çıkışı aracın yanına gittim, marşa bastım almadı. Tekrardan kısa devre ile marş yaptırdım çalıştı. Marş motorunu kısa devre yaptırırken sileceklerin çalıştığı tekrardan dikkatimi çekti ama kısa devre kablosunu çekince silecekler duruyordu. Demekki sorun burda olsa gerek diye düşündüm. Marş motoruna giren (+) Kutup kablosu zaten somun ile vidalandığından sorunsuz ama (-) kutup olan kablonun dibinden kırıklık varmış. kabloyu bükünce silecekte kalorifer fanıda çalışıyor hatta Farlar bile yandı yani. Hatta şunu da söyliyeyim. Aracın rolantisi bile düzene girdi. Uzun süredir tuhaf çalışması bundanmış demekki.

Bilenler bilmeyenlere anlatsın.

Cevap yazan yazmayan Herkese teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
termineytir
AMBIENTE
AMBIENTE

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir