SİRKELENME

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SİRKELENME

İleti feliş » 10 Mar 2012, 15:25

Doğru söylüyorsun abi 1.3 motorlu bi araçtan beklenmez ama yola çıktım motor çatlayana kadar bastım şurasıda var sonuçta kul yapısı Allah yapısı değil sizin dediğinizde olabalir ben bi sanayiye gösteriyim ha şunuda söyleyim 140'ı vurduktan sonra kilometre halatıla şanzumandan çıkan dişliyi değiştirdik sonuçta 2001 model 150.000 km'de araba dişliyi biraz sıyırmış birde kilometreden ses geliyordu şimdi düzeldi ben size şunu soracağım malum Kırıkkale'nin şihir içi bozuk bir yolu var arabayla yarım debriajla giderken sanki demiri demire sürter gibi şanzumandan ses geliyor Kırıkkalede servisine gösterdik şanzumanın sekromeç ayarı varmış ondan olur dedi birde sabahları arabayı ilk soğukta çalıştırınca pedalların oradan su sesi geliyor motor ısınınca ses gidiyor bunlar hakkında bir bilgisi olan varmı?

Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus KÖKSAL
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: SKODA FELİCİA 1.3MPİ COMBİ GLXİ

İleti Kindred Brujah » 10 Mar 2012, 15:57

Sesler konusunda bir fikrim yok malesef başıma gelmedi, yarım debriyaj kullanmamaya çalışıyorum olduğunca ama kullandığım sırada da sürtünme sesi duymadım, su sesi nasıl bir şey pedalların oradan geçen suyla ilgili bir parça var mı bakmak lazım. 150.000 baya çokmuş gezmiş görmüş sizin feliş tecrübesi çok belli :) Benimki daha 66binde egzozu amörtisörleri falan hep fabrika çıkışı hala lpgsi falanda yok çok yatırmışlar arabayı ben dolaştırıyorum biraz :) Ses demişken benim araçtanda sağa dönüşlerde bazen tık tık ses geliyor bende onu bir sorayım foruma

feliş yazdı:Doğru söylüyorsun abi 1.3 motorlu bi araçtan beklenmez ama yola çıktım motor çatlayana kadar bastım şurasıda var sonuçta kul yapısı Allah yapısı değil sizin dediğinizde olabalir ben bi sanayiye gösteriyim ha şunuda söyleyim 140'ı vurduktan sonra kilometre halatıla şanzumandan çıkan dişliyi değiştirdik sonuçta 2001 model 150.000 km'de araba dişliyi biraz sıyırmış birde kilometreden ses geliyordu şimdi düzeldi ben size şunu soracağım malum Kırıkkale'nin şihir içi bozuk bir yolu var arabayla yarım debriajla giderken sanki demiri demire sürter gibi şanzumandan ses geliyor Kırıkkalede servisine gösterdik şanzumanın sekromeç ayarı varmış ondan olur dedi birde sabahları arabayı ilk soğukta çalıştırınca pedalların oradan su sesi geliyor motor ısınınca ses gidiyor bunlar hakkında bir bilgisi olan varmı?
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti feliş » 10 Mar 2012, 18:14

Senin sağa dönüşlerde ses varsa ya rotil bozulmuştur 10tl , ya da akis körükleri patlar ve içine zamanla su girerek ses yapar bence sen bir an önce bunlara baktır değişmesi gereken parçayı da orjinalini al bence bizim arabanınki aynen sağa dönerken kütür kütür vuruyordu rotil değişti orjinali yedi buçuk lira olması lazım.
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti feliş » 10 Mar 2012, 18:20

Şunuda söyleyim de senin arabada daha sıfır gibiymiş eksozu bile orjinali ama biz sürekli babamla gezeriz ve arabayı bi görsen içi dışı tertemiz herkes imreniyor sonuçta babam masraflarına bakıyor bende haftalık temizliğine, dün cumadan çıktık öğretmenler bu araba kaç model diye iddiaya giriyormuş bize sordular 2001 model dedik hocam MAAŞALLAH dedi
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kindred Brujah » 11 Mar 2012, 11:40

yok ben ondan demedim ya, temizdir elbette, benimki çok yatmış demek istedim, yoksa benim araç sizinkinden pistir, biz alırken üzerindeki tozdan çamurdan arabanın rengi belli olmuyordu :) döşemelerde de kararmalar olmuş önceki sahibi biraz pis kullanmış sanırım :)

feliş yazdı:Şunuda söyleyim de senin arabada daha sıfır gibiymiş eksozu bile orjinali ama biz sürekli babamla gezeriz ve arabayı bi görsen içi dışı tertemiz herkes imreniyor sonuçta babam masraflarına bakıyor bende haftalık temizliğine, dün cumadan çıktık öğretmenler bu araba kaç model diye iddiaya giriyormuş bize sordular 2001 model dedik hocam MAAŞALLAH dedi
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti feliş » 11 Mar 2012, 16:42

Ya abi ben mesela bu sayfaya arabanın bilgisayarda kayıtlı fotosunu koyacağım ama nasıl yapılır bir kaç parça göstereceğimde.
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kindred Brujah » 11 Mar 2012, 22:14

önce resimleri bi resim upload sitesine yüklemen lazım, sonrada o sitedeki linkleri insertimage butonuna tıklayıp tek tek girmen lazım buraya, imageshack var en bilindik, reaimupload falan diye sitelerde var o şekilde yapabilirsin

feliş yazdı:Ya abi ben mesela bu sayfaya arabanın bilgisayarda kayıtlı fotosunu koyacağım ama nasıl yapılır bir kaç parça göstereceğimde.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti feliş » 11 Mar 2012, 22:23

Teşekkürler yaptım felicia bölümüne atacağım hemen resimleri
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kindred Brujah » 11 Mar 2012, 22:28

Havalar ısınsa da bende bir temizlik yapıp resimlerini koymak istiyorum aracımın :)

feliş yazdı:Teşekkürler yaptım felicia bölümüne atacağım hemen resimleri

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti feliş » 11 Mar 2012, 22:49

bak şimdi merak ettim
Kullanıcı avatarı
feliş