FELİCİA 1,9 DİZEL SICAKKEN DAHİ KIZDIRMADAN ÇALIŞMIYOR

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FELİCİA 1,9 DİZEL SICAKKEN DAHİ KIZDIRMADAN ÇALIŞMIYOR

İleti lkwdriver » 15 Mar 2012, 19:27

ARACIMI MOTOR SICAKKEN KIZDIRMADAN ÇALIŞTIRAMIYORUM. BU TÜM MODELLERDE AYNIMI , KULLANMA KILAVUZUNDA İSE MOTOR SICAKKEN KIZDIRMA LAMBASI SÖNER DİYOR. BENİM ARACIMDA SÖNMÜYOR HER STOP ETTİĞİMDE KIZDIRMA KULLANIYORUM.İKİNCİ VİTESTE YARIM GAZ GİDERKEN SİLKELEME YAPIYOR LÜTFEN BU KONUDA BANA YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ. MAZOT POMPASI ARACIMDA LUCAS FAKAT BEN AUDİ VEYA GOLF POMPASI BOSCH İLE DEĞİŞTİREBİLİRMİYİM, BAĞLANTILARI UYARMI BOSCH POMPALAR OTOMATİK JİKLEDİR KIZDIRMADAN ÇALIŞIR .YARDIMCI OLURMUSUNUZ LÜTFEN

Kullanıcı avatarı
lkwdriver
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: coşkun aytan
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: skoda felicia 1,9 glx

İleti felicia-dizel_ahmet » 15 Mar 2012, 19:35

Benim aracımda da sıcakken kızdırmadan çalışmıyor. Kullanma klavuzu yok bende o yüzden bişey diyemiycem.
Pompa konusunda bilgim yok. Benim araçta soğukken beyaz duman atıyor. Acaba bosh pompaları ne kadardır?
felicia-dizel_ahmet
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Felicia 1.9D

İleti lkwdriver » 15 Mar 2012, 19:38

beyaz duman derken ilk çalıştırmadan sonra ne kadar atıyor her tarafımı kaplıyor duman yoksa kısa süre sonra kesiyormu
Kullanıcı avatarı
lkwdriver
CLASSIC
CLASSIC

İleti felicia-dizel_ahmet » 15 Mar 2012, 20:06

Bazen 15-20 saniyede kesiliyor. Bazen daha uzun sürüyor. Sizdede varmı beyaz duman?
felicia-dizel_ahmet
CLASSIC
CLASSIC

İleti lkwdriver » 16 Mar 2012, 13:18

bu kadar kısa sürede olması normal benzinli araçlardada olur ilk çalışma anında motor ısınınca keser.bu tahminimce motor içinde biriken nemli hava egzos sisteminden çıkar. ilk çalışmada su dahi çıkar egzosdan mühim olan sıcakken yapmaması bunu kafan takma, esas sıcakken kızdırmadan çalışmıyor bu daha önemli senin araç kaç model ben bir araca bakmıştım sanırım 1998 di sıcakken kızdırma lambası sönüyor ve hemen çalışıyordu ön panjuru yeni model olanlardan.yakıt sarfiyatı ne kadar 100 km de benimki 5 litre uzun yolda 6 litre şehir içinde yakıyor
Kullanıcı avatarı
lkwdriver
CLASSIC
CLASSIC

İleti lkwdriver » 16 Mar 2012, 13:20

beyaz dumanı kışın soğuk havalarda yapar benimkide yapıyor. yazın keser yapmaz .meraklanma
Kullanıcı avatarı
lkwdriver
CLASSIC
CLASSIC

İleti felicia-dizel_ahmet » 16 Mar 2012, 14:02

lkwdriver yazdı:bu kadar kısa sürede olması normal benzinli araçlardada olur ilk çalışma anında motor ısınınca keser.bu tahminimce motor içinde biriken nemli hava egzos sisteminden çıkar. ilk çalışmada su dahi çıkar egzosdan mühim olan sıcakken yapmaması bunu kafan takma, esas sıcakken kızdırmadan çalışmıyor bu daha önemli senin araç kaç model ben bir araca bakmıştım sanırım 1998 di sıcakken kızdırma lambası sönüyor ve hemen çalışıyordu ön panjuru yeni model olanlardan.yakıt sarfiyatı ne kadar 100 km de benimki 5 litre uzun yolda 6 litre şehir içinde yakıyor

Benim araç 98 model. sıcakken de aynı soğuk motordaki gibi kızdırmadan çalışmıyor. Atıyorum soğukken 5sn de sönüyorsa sıcakkende 4sn de falan sönüyor. yani öyle çok farklı değil. Km sayacım bozulduğu için tam ölçüm yapamadım ama. ortalama km de 250 kuruş civarında yakıyor. Belki pompa daha güzel ayarlansa yakıt düşebilir. ama oynamak istemiyorum.
felicia-dizel_ahmet
CLASSIC
CLASSIC

İleti forman37 » 16 Mar 2012, 15:32

aracınızın kızdırma bujılerını kontrol ettırın . sonrada pompayı kontrol ettırın..
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti felicia-dizel_ahmet » 16 Mar 2012, 15:35

forman37 yazdı:aracınızın kızdırma bujılerını kontrol ettırın . sonrada pompayı kontrol ettırın..

Mustafa Bey;
Pompa ve enjektörlerden iyi anlayan bildiğiniz bi yer varmı? Yükselenden başka? özellikle pompa konusunda.
felicia-dizel_ahmet
CLASSIC
CLASSIC

İleti forman37 » 16 Mar 2012, 15:48

yanlıs bılmıyosam topkapıda AK DIZEL dıye bı yer var nette bı aratın ıstersenız
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37