FELICIA'ma LPG taktırmayı düşünüyorum, hangi marka ? neden?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FELICIA'ma LPG taktırmayı düşünüyorum, hangi marka ? neden?

İleti Kindred Brujah » 14 Nis 2012, 20:42

Arkadaşlar merhaba,

Aracım Felicia 1.3 mpi motor 2000 model. Ankara'dayım önereceğiniz yer/usta olursa söylemiş olayım bunu da. Aracımın çok yakmasından şikayetçi değilim aslına bakarsanız, hatta memnunum, yazın 6,5 kışın 7,5 litre yakıyorum litre bazında gayet az yakıyor, ama benzin fiyatları malum, 4.8 liradan (kullanım kitapçığında katkılı 95 kullanın yazdığı için 97 oktan koyuyorum sürekli shell'den) benzin alınca fazla geliyor. Bende bu sıralar bu sebepten LPG taktırmayı düşünüyorum hazır havalarda ısınmaya başlamışken, sağlam bir bakıma girip 4 yeni lastik alıp sonrasında araç tam takır duruma gelmişken LPG işine girişeyim diyorum. Şimdi size sorularım şunlar:

-- 1.3 MPİ motorlu aracıma hangi lpg markasını tercih etmeliyim? (BRC olabilir Lovato olabilir fiyat olarak üst limitlerimiz bunlar)

-- Neden o markayı tercih etmeliyim ?

-- Sizin aracınız LPG li ise, hangi marka LPG takılı, memnun musunuz sorununuz var mı ?

-- Araçları LPG li olanlar , 1.3 mpi için mümkünse litre bazında tüketim değerlerini yazabilir mi ?

-- Simit depo mu, normal mi taktırmalıyım, neden ?

-- İL : Ankara, aracım 68.000 kilometrede, ayda ortalama 1200-1300 km yapıyorum ne kadar yapıyorsun derseniz :)

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Bu arada sırf bunun için başlık açılmaz diye açmadım ama, geçen gün ayaş yolunda giderken aracımla aynı renk bir Felicia ile karşılaştım, Optimum'un önündeki köprüden çıkarken abim korna çalıp selam verdi, eğer forum üyesiyse ve olur da burayı okursa kendisine teşekkür ediyorum :) Çok hoşuma gitti bu davranışı ayrıca aracıma daha çok bağlandım :) Hepinize iyi forumlar :)

The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti fatih usta » 14 Nis 2012, 21:04

anıl gel lovato taktır 12 taksit aylık 1000 km senin baban e iş yapıyor kardeşim? :) geçen beypazarına gittim 230 kmm 40 tl gaz hadi sen yap :)
Kullanıcı avatarı
fatih usta
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Arabanız: favorit 135 l

İleti Kindred Brujah » 14 Nis 2012, 21:37

Ooo fatih usta çok az yakmış ya :) benim araçta düşer mi ki o kadar ? kilometrede 17-18 kuruş yakmışsın valla ben 20 kuruşa fitim :) 17-18'e düşse aylık 1500 kilometreye çıkarım ben buluşmalara beraber gideriz :p Bir aksilik olmazsa haftaya aracı bakıma sokup bide yazlık 4 lastik alacağım, sonra hazır araç mis gibiyken girişeyim şu işe diyorum ama işte bir yandan kararsızlık, ayar tutmama korkusu var :) Aracıda çok seviyorum sorunlu bir hale gelirse çok üzülürüm :) finallerden sonrada yaz tatilinde ayrıntılı bir temizlik yapmak istiyorum şöyle sökmesi takması kolay yerleri söküp takıp her yerini parlatmak istiyorum :) Bir ikide fikir var aklımda aracın üstündeki siyah şeritlerle ilgili ah bir tatile girsek arabamla bir kaynaşsam iyice :)

fatih usta yazdı:anıl gel lovato taktır 12 taksit aylık 1000 km senin baban e iş yapıyor kardeşim? :) geçen beypazarına gittim 230 kmm 40 tl gaz hadi sen yap :)
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti yonetici » 14 Nis 2012, 22:29

Arkadaşlar darılıp gücenmeyin ama altı üstü Felicia :oops: Atiker taktırın fiyat/performans olarak en uygunu o daha pahalı ürünlere yönelmek gereksiz.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti Kindred Brujah » 14 Nis 2012, 22:44

Darılıp gücenmek değilde, aracımı seviyorum, nasıl olsa 10binlik araç, ayağımı yerden kesiyor diye bakmak yerine bir arkadaş olarak gördüğüm için sorun yaşamak kendisinden soğumak istemiyorum, eğer ilerde param olursa da satmak yerine saklayıp günü geldiğinde belki bir 20 yıl sonra restore edebilirim belli mi olur. İlk aracım kendisi, isteyerek aldım, iş görür düşüncesinden çok sempatiyle yaklaşarak aldım. Fiyat / Performans olarak baktığımda Felicia'nın kendisi fazla düzeyde tatmin ediyor beni, atikerin aynı Fiyat/Performans oranını koruyabileceğinden şüphe duyuyorum ama sorun çıkarmıyorsa insanlar mutluysa neden olmasın. Aldesa ekogas vs. gibi markalarda var atiker civarlarında, ama tabi hangisi iyidir hangisi kötüdür bilmiyorum, o yüzden sizlerden fikir bekliyorum, forumda 1.3mpi aracında atiker kullanan varsa memnunsa söylesin, memnun değilse neden değil onu söylesin atikeri seven çok yok o yüzden bir antipati var ona karşı :) Ha satacak olsam arabayı o zamanda dert, atiker var diyince insanlar bir yüz ekşitiyor yanlışsam düzeltin

? yazdı:Arkadaşlar darılıp gücenmeyin ama altı üstü Felicia :oops: Atiker taktırın fiyat/performans olarak en uygunu o daha pahalı ürünlere yönelmek gereksiz.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti firarim19 » 14 Nis 2012, 22:53

Valla arkadaşlar,

2000 feliciamda (karburatörlü) benden önceki sahibi atiker takmıştı çok memnundum.

2003 fabiamda yine benden önceki sahibi atiker takmış yine çok memnunum.

Fırat bugun sen taksan ne takardın... Tecrübemle yola çıkarak atiker :) takardım.

Bu arada simit taktır bagajını öldürme...
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti Kindred Brujah » 14 Nis 2012, 22:59

karbüratörlü olsa ne olduğunun önemi yok bence ama 1.3 mpi larla çok sıkıntı yaşayanlar var, sorunsuz birşey olsun istiyorum, karbüratörlü olsa ben marka falan bakmam en ucuz ne varsa onu takarım :) Simit olabilir, stepneyi dik koyunca çok fazla yer kaplamaz gibi bencede. 1.3 Mpi motor kullanan arkadaşlardan tacrübelerini istiyorum haydi eller havaya nerde tecrübeler :)
firarim19 yazdı:Valla arkadaşlar,

2000 feliciamda (karburatörlü) benden önceki sahibi atiker takmıştı çok memnundum.

2003 fabiamda yine benden önceki sahibi atiker takmış yine çok memnunum.

Fırat bugun sen taksan ne takardın... Tecrübemle yola çıkarak atiker :) takardım.

Bu arada simit taktır bagajını öldürme...

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti wehby » 14 Nis 2012, 23:22

markadan ziyade takan usta daha önemli bence...
DENİZİN İÇİNDEKİ CANAVARI GÖRÜP DE ŞAŞMA , İÇİNDEKİ DENİZ OLAN CANAVARI GÖR DE ŞAŞ...
wehby
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: vehbi öz.
Nereden: Kayseri
Arabanız: 97 felicia 1.6 glxi

İleti emre18 » 15 Nis 2012, 00:03

99 model glx i bende de var enjeksiyonlu ankarada 30 yer aradım lpg için birtanesi taksın be yok diyorlar stop etme olayı varmıs sorun cıkarıyorlar diyorlar böylede binilmiyor ya benzinde uçtu en son cara satacam valla arkadasım da lx i var adam caır catır biniyor lpg de nasıl oluyor bilmiyorum nerden alası oldum diyorum şimdi napacaz ya akıl verin yardımcı olun bize ne yapalım saygılarımla
emre18
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: skoda felicia
Arabanız: felicia glx i

İleti Kindred Brujah » 15 Nis 2012, 00:37

Damla otogaz takıyor felicialara, siz nerelere sordunuz ki takmıyoruz dediler ?
emre18 yazdı:99 model glx i bende de var enjeksiyonlu ankarada 30 yer aradım lpg için birtanesi taksın be yok diyorlar stop etme olayı varmıs sorun cıkarıyorlar diyorlar böylede binilmiyor ya benzinde uçtu en son cara satacam valla arkadasım da lx i var adam caır catır biniyor lpg de nasıl oluyor bilmiyorum nerden alası oldum diyorum şimdi napacaz ya akıl verin yardımcı olun bize ne yapalım saygılarımla

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kindred Brujah » 15 Nis 2012, 15:45

Yok mu arkadaşlar tavsiyede bulunacak kimse ?

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti 9köy » 17 Nis 2012, 14:27

Kindred Brujah yazdı:Yok mu arkadaşlar tavsiyede bulunacak kimse ?

merhabalar uzun süredir giremedim foruma. yazıp çok şey var önümüzdeki günlerde. Kindred Brujah kardeşim.
istanbul şampiyon skoda servisinden osman usta, 1.3 enjeksiyonlu felicia için gaz uymaz diyor. yanımda combisi olan bir müşterisine sordu, nasıl memnunmusun arabandan. cevap memnunum. usta dediki şuan öyle gözüküyorsun. sorunların yakında başlar.

ben bunları söyleyebilirim. osman usta şunuda söyledi 1.6 enjeksiyon motorlu felica için lpg gayet iyi uyum sağlıyor dedi. bu sitede veya başka bir sitede telefonu olacak osman ustanın. birde eski ortağı musa usta var. arayıp sorabilirsiniz her ikisinede. selamlar.
9köy
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: felicia

İleti Kindred Brujah » 17 Nis 2012, 14:37

İyi güzel hoşta, neden olmuyormuş bunu söyleyen yok :) Olmaz diyip kestirip atıyorlar, bu araç mpi motor değil mi ? şahinde kartalda mpi motor bazıları, 1.4 fabialarda mpi motor, octavialarda mpi motor, neden olmuyor bu araca da diğerlerine tam uyuyor ? Bu araçla alıp veremediği nedir lpgnin, bir dönemde 1.6 felicia için lpg olmaz AEE kodlu motor rahat vermez diyorlardı, şimdi 1.6 olan mı iyi uyum sağlamaya başlamış ? Başlayacak olan sorunlar nelermiş, mpi motordan kaynaklı olduğunu sanmıyorum o zaman lpg takılınca aracın oynanan başka yerlerinden kaynaklı bir sorun olması lazım, ki mpi motorlar gayet uyumlu, problemin aracın ne özelliğinden kaynaklandığını söyleseler bizde çözüm üreticez :) Neden dolayı uymuyormuş osman usta'dan öğrenebilirseniz çok sevinirim :) Kendisi forum üyesiyse eğer burdan yazıp bizi bilgilendirmesi daha hoş olur :)

9köy yazdı:merhabalar uzun süredir giremedim foruma. yazıp çok şey var önümüzdeki günlerde. Kindred Brujah kardeşim.
istanbul şampiyon skoda servisinden osman usta, 1.3 enjeksiyonlu felicia için gaz uymaz diyor. yanımda combisi olan bir müşterisine sordu, nasıl memnunmusun arabandan. cevap memnunum. usta dediki şuan öyle gözüküyorsun. sorunların yakında başlar.

ben bunları söyleyebilirim. osman usta şunuda söyledi 1.6 enjeksiyon motorlu felica için lpg gayet iyi uyum sağlıyor dedi. bu sitede veya başka bir sitede telefonu olacak osman ustanın. birde eski ortağı musa usta var. arayıp sorabilirsiniz her ikisinede. selamlar.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kindred Brujah » 17 Nis 2012, 20:18

Ankara'da damla otogazla (lovato), mocan otogazı(BRC) nasıl bilirsiniz ?

wehby yazdı:markadan ziyade takan usta daha önemli bence...

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti 9köy » 18 Nis 2012, 00:24

Kindred Brujah yazdı:İyi güzel hoşta, neden olmuyormuş bunu söyleyen yok :) Olmaz diyip kestirip atıyorlar, bu araç mpi motor değil mi ? şahinde kartalda mpi motor bazıları, 1.4 fabialarda mpi motor, octavialarda mpi motor, neden olmuyor bu araca da diğerlerine tam uyuyor ? Bu araçla alıp veremediği nedir lpgnin, bir dönemde 1.6 felicia için lpg olmaz AEE kodlu motor rahat vermez diyorlardı, şimdi 1.6 olan mı iyi uyum sağlamaya başlamış ? Başlayacak olan sorunlar nelermiş, mpi motordan kaynaklı olduğunu sanmıyorum o zaman lpg takılınca aracın oynanan başka yerlerinden kaynaklı bir sorun olması lazım, ki mpi motorlar gayet uyumlu, problemin aracın ne özelliğinden kaynaklandığını söyleseler bizde çözüm üreticez :) Neden dolayı uymuyormuş osman usta'dan öğrenebilirseniz çok sevinirim :) Kendisi forum üyesiyse eğer burdan yazıp bizi bilgilendirmesi daha hoş olur :)

9köy yazdı:merhabalar uzun süredir giremedim foruma. yazıp çok şey var önümüzdeki günlerde. Kindred Brujah kardeşim.

sevgili kardeşim, aradım sordum ustaya. elektriksel aksamları bozuyormuş beyni yediği çok oluyormuş. lpg ile edilecek kar okadar olmaz. beyin gitse 1000 tl den aşağı değil dedi. gazcılar bunu söylemiyor. yazık günah dedi usta.

aslında siz sorsanız daha detaylı sorarsınız. ben sordum hatta 1,6 ya neden uymuyor diye sorucaktım inanın unuttum. ustanın telefonu bu linkte mevcut. gayet iyi bir arkadaş.

servis-yedek-parca-aksesuar/il-ve-ilcelerdeki-en-iyi-skoda-servisi-veya-tamirc-t8108.html

ustanın forum üyesi olduğunu sanmıyorum değildir. siz bau ve başka ustalarada netten bulup sorunuz. ustalar buraya kolay kolay gelip yazmazlar, tahmin ediyorum selamlarımla.
9köy
CLASSIC
CLASSIC

İleti colourone » 18 Nis 2012, 11:13

arabanda benzinde giderken ciddi bir arıza yoksa lpgde de olmaz. Bende FAbia var. 1.4 mpi...Ankara MAvidenizlerde BRC kit taktırdım. bi sorun yok. Rahatlıkla taktırabilirsin.
colourone
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Fabia 1.4 68bg

İleti firarim19 » 18 Nis 2012, 11:54

Beyni nasıl yermiş ?

En fazla yol bilgisayarı tüketimi tutturamaz. Ki zaten ateşleme gaz hava olayını vs lpg beyni hallediyor.

Aynen arkadaşın dediği gibi bende de 1.4 mpi motor var atiker takılı ve bir sorunum yok...
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti 9köy » 18 Nis 2012, 14:18

Vallahi, kardeşim ben çok anlamam arabadan bilenler cevap verebilir. sadece telefon numarası linkini vermiş olduğum usta ile sınırlı kalınmaz. birçok ustaya sorulup sağlaması yapılabilir.
zaten fabialar için sorun yok bunuda karıştırmayalaım. 1,3 felica enjeksiyon sistemliler için almış olduğum bilgiyi aktardım. selamlar.

firarim19 yazdı:Beyni nasıl yermiş ?

En fazla yol bilgisayarı tüketimi tutturamaz. Ki zaten ateşleme gaz hava olayını vs lpg beyni hallediyor.

Aynen arkadaşın dediği gibi bende de 1.4 mpi motor var atiker takılı ve bir sorunum yok...
9köy
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir