FELICIA'ma LPG taktırmayı düşünüyorum, hangi marka ? neden?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FELICIA'ma LPG taktırmayı düşünüyorum, hangi marka ? neden?

İleti firarim19 » 18 Nis 2012, 14:28

9köy yazdı:Vallahi, kardeşim ben çok anlamam arabadan bilenler cevap verebilir. sadece telefon numarası linkini vermiş olduğum usta ile sınırlı kalınmaz. birçok ustaya sorulup sağlaması yapılabilir.
zaten fabialar için sorun yok bunuda karıştırmayalaım. 1,3 felica enjeksiyon sistemliler için almış olduğum bilgiyi aktardım. selamlar.

firarim19 yazdı:Beyni nasıl yermiş ?

En fazla yol bilgisayarı tüketimi tutturamaz. Ki zaten ateşleme gaz hava olayını vs lpg beyni hallediyor.

Aynen arkadaşın dediği gibi bende de 1.4 mpi motor var atiker takılı ve bir sorunum yok...

Abi yanlış anladıysan kusura bakma ben ustaya kızarak nasıl yermiş diye sordum. :)

Bakalım bakalım konunun sonucu nereye varacak.

93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti 9köy » 18 Nis 2012, 16:13

estağfirullah, yanlış anlama durumu yok kardeşim. sende yanlış anlamışsın. ben zaten arablardan hiç anlamam yani bende öğrenme durumundayım her kullnıcı gibi. benim demek istediğim. genel olarak araştırırsak forum açısından daha net bilgiye ulaşabiliriz. çünkü bay uyumsuz diye geçen konular var. bende zaten rast gele öğrenmiştim tamircide bu durumu.

konu ilginç olabilir. doğrudurda 1.4 ve 1,3 motor hemen hemen aynı olabilir. benzer bir ilginçlikte ben şuan doğalgaz kombisinede yaşıyorum. servisin yanında hiç sorun yok sonrasında su bir sıcak bir soğuk. servis diyor ne yapabilirim birebir görmeyince sorunu:))

firarim19 yazdı:
9köy yazdı:Vallahi, kardeşim ben çok anlamam arabadan bilenler cevap verebilir. sadece telefon numarası linkini vermiş olduğum usta ile sınırlı kalınmaz. birçok ustaya sorulup sağlaması yapılabilir.
zaten fabialar için sorun yok bunuda karıştırmayalaım. 1,3 felica enjeksiyon sistemliler için almış olduğum bilgiyi aktardım. selamlar.

firarim19 yazdı:Beyni nasıl yermiş ?

En fazla yol bilgisayarı tüketimi tutturamaz. Ki zaten ateşleme gaz hava olayını vs lpg beyni hallediyor.

Aynen arkadaşın dediği gibi bende de 1.4 mpi motor var atiker takılı ve bir sorunum yok...

Abi yanlış anladıysan kusura bakma ben ustaya kızarak nasıl yermiş diye sordum. :)

Bakalım bakalım konunun sonucu nereye varacak.
9köy
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: felicia

İleti Kindred Brujah » 18 Nis 2012, 20:22

çok şükür aracımda sıfır arıza, dün depoyu fulledim 515 kilometre olmuştu lamba yanmamıştı 6.43 litre / 100 km benzin tüketmiş :)

colourone yazdı:arabanda benzinde giderken ciddi bir arıza yoksa lpgde de olmaz. Bende FAbia var. 1.4 mpi...Ankara MAvidenizlerde BRC kit taktırdım. bi sorun yok. Rahatlıkla taktırabilirsin.
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti serhat_a89 » 18 Nis 2012, 22:39

Ben arabamı aldığımda Zavoli takılıydı üstünde 1 yılda 11.000 km yaptım hiçbir sorun yaşamadım. Yakıt tüketimi kışın fazlaydı ama şuan oldukça iyi. Son ölçümlerime göre şehir içi-dışı 22 ve 17 kuruş.(Lpg 2,46 Esk.) Yani ortalama 8 L/100km.
Depo olarak kesinlikle simit takdır Felicianın zaten bagajı küçük bide depo mahvediyor onuda geçtim temizlik yaparken stepneyi çıkartıp sokmak zorlaşıyor depo yüzünden.
Ayda 1200-1300 km yapıyorsan alabiliyorsan dizel Fabia al bence ama Felicia.ya devam diyorsan Lpg mantıklı uyum sağlamaz diyenlerinki hikaye bence tamamen şansla alakalı iyi bir yer bul taktır. Kolay gelsin kardeşim.
Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serhat
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: Felicia Safeline(satıldı)

İleti Kindred Brujah » 18 Nis 2012, 22:45

Felişe devam seviyorum aracımı :) Haftasonu bi araştırayım ben bu lpg işini, tanıdıklarla bi sorup soruşturayım bakalım ne çıkcak :)

serhat_a89 yazdı:Ben arabamı aldığımda Zavoli takılıydı üstünde 1 yılda 11.000 km yaptım hiçbir sorun yaşamadım. Yakıt tüketimi kışın fazlaydı ama şuan oldukça iyi. Son ölçümlerime göre şehir içi-dışı 22 ve 17 kuruş.(Lpg 2,46 Esk.) Yani ortalama 8 L/100km.
Depo olarak kesinlikle simit takdır Felicianın zaten bagajı küçük bide depo mahvediyor onuda geçtim temizlik yaparken stepneyi çıkartıp sokmak zorlaşıyor depo yüzünden.
Ayda 1200-1300 km yapıyorsan alabiliyorsan dizel Fabia al bence ama Felicia.ya devam diyorsan Lpg mantıklı uyum sağlamaz diyenlerinki hikaye bence tamamen şansla alakalı iyi bir yer bul taktır. Kolay gelsin kardeşim.
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti 9köy » 19 Nis 2012, 01:00

hayırlısı olsun. serhat89 ın yaptığı km az değil. (demiş olduğum usta yanlız atan bir tip değil bunu belirtim. ben alktardım sadece ve tamamen rast gele şahit olduğum bir durum) serhat89 arkadaşın memnuniyetinide bir ara sorarım foruma fayda açısından işlerim gene.

bende Kindred gibi felişi seviyorum gerçekten. turşusunumu kuracaksın diyenlere evet diyorum :D kaç yıldır çevreden satın artık şunu deselerde. bunu diyenler aldıkları otoları satıp bazısı 3.nü bile aldı. maddiyat yanında zevkte olabilir tabi. ama bizim durmumuza göre en ekonomik en masrafsız araba bu. ayrıca kemikli bir araç. birada kışın az yaksalar :cry:
9köy
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: felicia

İleti SER53 » 19 Nis 2012, 11:37

Kardeşim daha önce yazıldımı bilmiyorum yorumları okumadım, ama sana tavsiyem damla oto gazda lovato takdır, ben takdıralı 1 sene oldu şükür daha bi problemle karşılaşmadım tavsiye ederim, hem forumdan orada takdıran 3-4 kişiyiz daha şikayeti olanı duymadım, yerleri ostimde googlede arat bulursun, eger oraya gidersen forumdan geldiği mutlaka söyle 3-4 kişi burda takdırmış memnunlar falan dersin, daha iyi bi ilgilenirler. habide benim araçta 1.4 mpi daha bi sorunla karşılaşmadım lpg ile ilgili, şehir içi ortalama 230 kuruş civarı yakıyo, gazı hep gülveren full den alıyorum.
Kullanıcı avatarı
SER53
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ümit
Arabanız: fabia 2001 1.4 mpi

İleti PİCK-UP » 19 Nis 2012, 14:05

Kindred Brujah yazdı:çok şükür aracımda sıfır arıza, dün depoyu fulledim 515 kilometre olmuştu lamba yanmamıştı 6.43 litre / 100 km benzin tüketmiş :)

colourone yazdı:arabanda benzinde giderken ciddi bir arıza yoksa lpgde de olmaz. Bende FAbia var. 1.4 mpi...Ankara MAvidenizlerde BRC kit taktırdım. bi sorun yok. Rahatlıkla taktırabilirsin.

bu yakıta karşılık kesinlikle tüp taktırıp aracın orjinalliğini bozmazdım..

Adana'da Benzin 4,30-4,35 civarında buda 100 km de 28- 29 lira demektir ki zaten şuan en kral yakan 100 km de

22-23 lira yakar LPG'de son zmlardan sonra.. bence değmez bozmaya. hı aşırı biniyorsanız aracın motor parasını

çıkartacak kadar taktırın tabii ki...
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti sonertevfik » 19 Nis 2012, 16:40

Anıl kardeşim, 5 yıldır 2000 model felicia glx-i 1,3 mpi araç kullanıyorum, 4,5 yıldır da sıralı sistem milano marka lpg kiti taktırmıştım. 50.000 km yaptım kiti taktırdıktan sonra 60.000 km'de aldık aracı şuan 120.000km oldu.
Sana tavsiyelerim ve tecrübelerim şunlar olacak ;
1) lpg ile ilgili olarak hiç sorun yaşamadım 50.000 km boyunca. neredeyse tüm ege'yi gezdim, dağ, ova, tepe... 4,5 sene önce 1100 tl nakit paraya taktırmıştım kiti.
2) dayımın citroen C4 aracına 1 sene önce 1500 tl'ye LOVATO taktırdığımda, aradaki farkı, hem enjektör kalitesi, hem yakıt tasarrufu anlamında hissedilir ölçüde olduğunu anladım. Ayrıca belirteyim ki, kendi milano marka kitimden çok menmunum, ancak 300-500 lira fazla verip LOVATO taktırmanı tavsiye ederim. Çünkü bizim araçlarımız EMİR kardeşimin''altı üstü felicia'' demesi gibi masrafa değmeyecek araçlar olmayıp, mekanik, teknoloji ve genel araç kalitesi anlamında 2000 model emsallerinden çok daha yüksek kaliteli araçlar olup, yapılan her masrafı son kuyruşuna kadar hakettiğini düşünmekteyim.

3) Paraya kıy lovato taktır kardeşim. oldukça kalitelidir. 1500-2000 km otomatik vites 2007 model Citroen C4'te bizzat test ettim sistemi.

Antikalaştırma konusunda seninle aynı fikirdeyim. Mali açıdan imkanım olsa mlada boleslav'daki fabrikaya benim için en dolusundan bir adet 2000 veya 2001 model Felicia üretmeleri için talimat verirdim... 0 km olarak evimin garajında saklardım... ama imkanım yok ayrı birşey...

Yardımcı olabildiysem ne mutlu, aracın dandik bir araç değil, ne yaptırıyorsan en iyisini yaptır.
BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti colourone » 20 Nis 2012, 10:16

aracın motor parasını çıkartmayla lpg taktırmak arasında nasıl bir bağlantı var?
PİCK-UP yazdı:
Kindred Brujah yazdı:çok şükür aracımda sıfır arıza, dün depoyu fulledim 515 kilometre olmuştu lamba yanmamıştı 6.43 litre / 100 km benzin tüketmiş :)

Adana'da Benzin 4,30-4,35 civarında buda 100 km de 28- 29 lira demektir ki zaten şuan en kral yakan 100 km de

22-23 lira yakar LPG'de son zmlardan sonra.. bence değmez bozmaya. hı aşırı biniyorsanız aracın motor parasını

colourone
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Fabia 1.4 68bg

İleti Kindred Brujah » 20 Nis 2012, 18:16

LPG takınca motor gidecek demek istemiş arkadaş sanırım :)

colourone yazdı:aracın motor parasını çıkartmayla lpg taktırmak arasında nasıl bir bağlantı var?
PİCK-UP yazdı:

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti firarim19 » 20 Nis 2012, 19:59

http://www.skodam.com/viewtopic.php?f=6&t=13910

Bugün Konya dan Afyon a geldim. 13 krş hesapladım. 100-120 km hızla geldim sıralı olmayan sistem takılı arabamda1.3 mpi 99 model 84000 de

Böyle yazmış arkadaş su konuda ... Boyle birsey yaptırsan sende?
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti Kindred Brujah » 20 Nis 2012, 20:05

mpi motora nasıl düz sistem takılıyor ki ? 4 enjeksiyonlu bir motor hani tek nokta enjeksiyon olsa yine olur da :S

firarim19 yazdı:http://www.skodam.com/viewtopic.php?f=6&t=13910

Bugün Konya dan Afyon a geldim. 13 krş hesapladım. 100-120 km hızla geldim sıralı olmayan sistem takılı arabamda1.3 mpi 99 model 84000 de

Böyle yazmış arkadaş su konuda ... Boyle birsey yaptırsan sende?

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti PİCK-UP » 29 Nis 2012, 22:18

Kindred Brujah yazdı:LPG takınca motor gidecek demek istemiş arkadaş sanırım :)

colourone yazdı:aracın motor parasını çıkartmayla lpg taktırmak arasında nasıl bir bağlantı var?
PİCK-UP yazdı:

Leb demeden leblebi diyeceğini anlamak bu olsa gerek tebrikler.... ;)))
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti Kindred Brujah » 30 Nis 2012, 00:27

Teşekkür ederim :D

PİCK-UP yazdı:Leb demeden leblebi diyeceğini anlamak bu olsa gerek tebrikler.... ;)))

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Önceki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir