OMVL - LOVATO - BRC ? Fikri, tecrübesi olan ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

OMVL - LOVATO - BRC ? Fikri, tecrübesi olan ?

İleti Kindred Brujah » 17 Nis 2012, 00:15

Herkese iyi forumlar,

Aracında OMVL kit kullanan var mı acaba ? Bu kit nasıldır, çevrenizde kullanan varsa memnunlar mı ?

Bu 3 kitten birini taktırmayı düşünüyorum, OMVL hakkında pek bir bilgim yok, LOVATO ve BRC ninde birbirinden ne farkı var tam bilmiyorum, hangisi daha sessiz çalışır, hangisi daha uyumludur iyi bir montajla ?

OMVL kitler sanırım 1400 liraymış, LOVATO 'da aynı şekilde, BRC nin şu anki fiyatını bilmiyorum ama 1650 civarındadır diye tahmin ediyorum, aracım FELICIA 1.3 MPI.

(Gönül ister teleflex taktırayım ama 2000in üzerindedir onu fiyatı, benzinden daha iyi bilgisayar verisi veriyor testlere girince araç, arkadaşımın sanderosunda var, lpg değil 100 oktan benzin var gibi :) )

OMVL-LOVATO-BRC arasından siz olsanız hangisini tercih edersiniz ? Ankara'dayım.

The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti emre18 » 17 Nis 2012, 02:20

kavato derim ama kardeş ankarada 30 yere sordum demiştim damla gazada sordum adamlar terettütlü bu konuda sıkıntı yapacak diye sonra servisimi aradım endiksiyon bobinin bozuyor tekleme stop etme sorunu yapıyo dedi en az lpg taktırdıktan sonra bi 300 gözden cıkar dedi su an korkuyorum taktırmaya taktıran biniyor anlamıyorum ama artık o senin sansına artık bu iş kumar oynamaya benziyecek sapıttım artık
emre18
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: skoda felicia
Arabanız: felicia glx i

İleti murat11h1 » 17 Nis 2012, 02:57

BRC
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti AhmetH » 17 Nis 2012, 07:16

motor gerçekten basit, iyi bir işçilikle her kit verim aldırır diye düşünüyorum.
Ben karbüratörlüde Voltran kit taktırmıştım o kadar kara cahildim ki aldesa kötü voltran iyi dedikleri dönemdi :D
yüzümükara çıkarmadı şükür, yaptığı ekonomiye kıyas çıkarttığı masraf devede kulak bile değil. (diyafram değişimi şu bu)
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti colourone » 17 Nis 2012, 08:24

benim fabiada BRC var. Motor olarak felicia ile pek farklı değil demişlerdi. memnunum. ARkadaşımın Nissan Teknasında OMVL var. Onun aracında araç boşta iken motor duruyor bazen. Ben 1 yıl önce lpg taktırdım. Dün ateşleme bobini arızası verdi. Onu değiştirdim. aracın da lpgden dolayı sürüşünde, durmasında kalkmasında, soğukta sıcakta bir sıkıntısıs yok.
colourone
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Fabia 1.4 68bg

İleti Kindred Brujah » 17 Nis 2012, 09:14

kardeş peki bu 300'ü gözden çıkarınca araba tam takır oluyor mu, yoksa ikide bir 300 mü çıkaracakmışız gözden, anlamadım arkadaş alıp lpg'de 18-19 kuruş yakanlar var, sorunsuz çok mutlular, bide 40 kuruş yakan, arabanın orasını burasını patlatanlar var, baya baya kumar o zaman :S En temizi teleflex, o parayı gözden çıkarabilirsen onu taktır, benzinden daha performanslı böyle sağdan soldan patlayan sorunları falanda yok ama ona gücüm yetmez benim :)

emre18 yazdı:lavato derim ama kardeş ankarada 30 yere sordum demiştim damla gazada sordum adamlar terettütlü bu konuda sıkıntı yapacak diye sonra servisimi aradım endiksiyon bobinin bozuyor tekleme stop etme sorunu yapıyo dedi en az lpg taktırdıktan sonra bi 300 gözden cıkar dedi su an korkuyorum taktırmaya taktıran biniyor anlamıyorum ama artık o senin sansına artık bu iş kumar oynamaya benziyecek sapıttım artık
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kindred Brujah » 17 Nis 2012, 09:16

Karbüratörlü olsa hiç düşünmem araştırırım en ucuzu neyse voltranmı aldesamı atikermi onu taktırırım, karbüratörlüde sıkıntı olmuyor zaten, kit dediğinde 600-700 lirayı geçmiyor, enjeksiyonlu benim araç, ondan korkuyorum, o kadar para bayılacağım, sonra bide sorunlar kesilmezse olay çıkar o lpgyi takan yerle :)

AhmetH yazdı:motor gerçekten basit, iyi bir işçilikle her kit verim aldırır diye düşünüyorum.
Ben karbüratörlüde Voltran kit taktırmıştım o kadar kara cahildim ki aldesa kötü voltran iyi dedikleri dönemdi :D
yüzümükara çıkarmadı şükür, yaptığı ekonomiye kıyas çıkarttığı masraf devede kulak bile değil. (diyafram değişimi şu bu)

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kindred Brujah » 17 Nis 2012, 09:18

BRC için yeni enjektörleri çok ses yapıyor diyorlar (rahatsız edici düzeyde) sırf bu yüzden sıcak bakamıyorum o markaya, birde artık parçaların bir kısmı türkmüş diye konuşuluyor sağda solda, marka belirtirken nedenini yada tecbürenizide yazarsanız sevinirim karar vermemde daha yardımcı olur :)

murat11h1 yazdı:BRC

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti sonbey » 17 Nis 2012, 17:11

ben fabiamda omvl kullanıyorum ve herhangi bir sıkıntısı olmadı şimdiye kadar.. gayet memnunum..
sonbey
CLASSIC
CLASSIC

İleti emre18 » 17 Nis 2012, 20:10

valla kardeş 300 bi seferde cıkarabilir hiç cıkarmaya bilir dedi ama ben su an taktırmayı düşünmüyorum ama binenler var adamlar menun gördügüm ama sahibinden 3 veya 5 kişiyi aradım satanlardan cogu memnun deyil lpg den sıkıntı yapıyor diyorlar 15 çalısıyorsa 15 gün çalışma sorunu yaratıyor dediler o yüzden sogudum ben satacam 2005 2006 dacıa logan düşünüyorum benim fikrim bu iyi bir şekilde araştırıp hareket etmek lazım bu konuda iyi bir araştırma yapıp o şekil yürüyelim bu konuda banada yardımcı olursan sevinirim
emre18
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: skoda felicia
Arabanız: felicia glx i

İleti Kindred Brujah » 17 Nis 2012, 20:17

Damla otogaz daha önce bu araçlara lovato kiti uyguladıklarını, başarılı sonuçlar aldıklarını söylüyor, birde mocan otogaz var brc servisi, orasıda sorunsuzlukla ünlü, ben taktırırsam bu iki yerden birinde taktıracağım, aradığın kişiler ankaradamıydı nerede taktırmışlar sordun mu ? Bu lpg işinde kitten çok takan ustanın önemi var, forumda atikerle bile gayet memnun düşük tüketim değerlerine sahip arkadaşlar var, damla otogaz ve mocan otogazda işinin ehli diye biliyorum montaj konusunda. Zaten lpg sisteminden kaynaklı bir sorun olursa firma karşılar zararını diye düşünüyorum. Hatta ben skoda felicia'ya lpg takamayan ustaların dacia loganada takamayacağını düşünüyorum, loganda mpi motor değil mi ? lpg yi motordan başka ne bağlıyor, beyin desen bizim arabaların beyinde obd sistem ben anlamadım bu işi, motor aynı motor, beyin aynı beyin, ona oluyorda bize niye olmuyor arkadaş ?

emre18 yazdı:valla kardeş 300 bi seferde cıkarabilir hiç cıkarmaya bilir dedi ama ben su an taktırmayı düşünmüyorum ama binenler var adamlar menun gördügüm ama sahibinden 3 veya 5 kişiyi aradım satanlardan cogu memnun deyil lpg den sıkıntı yapıyor diyorlar 15 çalısıyorsa 15 gün çalışma sorunu yaratıyor dediler o yüzden sogudum ben satacam 2005 2006 dacıa logan düşünüyorum benim fikrim bu iyi bir şekilde araştırıp hareket etmek lazım bu konuda iyi bir araştırma yapıp o şekil yürüyelim bu konuda banada yardımcı olursan sevinirim

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti colourone » 18 Nis 2012, 11:20

Ankara'da Mocana da MAvi Denizlere de taktırabilirsin. MAvidenizlerdeki Ferhat Usta, İç Anadolu BÖlgesinin eğitici ustasıdır. İşinde çok profesyoneldir onu söyleyeyim. ARkadaşın bahsettiği ateşleme bobini arızası yapabilir. Ben 1 yıl önce taktırdım. TAm bir yıl geçti 15 bin km oldu, bu hafta bobini değiştim. Sonra sıkıntı olmaz. TAbi orijinal bobin alacaksın. Yüz liralık uzkadoğu malı alırsan yine değişirsin. Bende iki araç var. birisinde BRC diğerinde MTM kit var. Sıkıntı yok. ÇEvreye duyarlı, temiz yakıt kullan. Ayrıca cebini düşün. Bu arada BRC nin yetkili servislerinde lpg kitinde İtalya fabrikalarında üretilen parçalar kullanılıyor. Türk ürünü olsa da farketmez. Avrupanın İtalya ve İspanyada n sonra üçüncü büyük otomotiv ülkesiyiz. Türkiyede üretiliyors bile daha iyi bu bence. Sadece lpg tankı Orduda üretiliyor. Onuda başka fabrika üretiyor.
colourone
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Fabia 1.4 68bg

İleti feliş » 30 Nis 2012, 22:16

Bizim 1.3mpı feliciada aldığımızda lovato vardı stop edip duruyordu ustaya sorduk lovato 1.2, 1.3 gibi küçük motorlara uymuyor dedi bizde söktürüp atiker tam sıralı taktırdık birde EMİLATÖR sistemi var aman ha ondan yaptırmayın yangın çıkartıyormuş lpg taktırırken TAM SIRALI diyeceksiniz benden söylemesi...
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus KÖKSAL
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: SKODA FELİCİA 1.3MPİ COMBİ GLXİ

İleti Kindred Brujah » 30 Nis 2012, 23:54

Yok hocam tam sıralı olcak doğru diyorsunuz :) öyle emülatörlü gömülatörlü şeylere gerek yok 4 enjeksiyonlu araçta Birde siz aldığınızda lovatonun hangi kiti vardı ? Easy Fast mi ? Şu an Smart takıyorlar Easy Fast bitmiş sanırım.

feliş yazdı:Bizim 1.3mpı feliciada aldığımızda lovato vardı stop edip duruyordu ustaya sorduk lovato 1.2, 1.3 gibi küçük motorlara uymuyor dedi bizde söktürüp atiker tam sıralı taktırdık birde EMİLATÖR sistemi var aman ha ondan yaptırmayın yangın çıkartıyormuş lpg taktırırken TAM SIRALI diyeceksiniz benden söylemesi...

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti feliş » 01 May 2012, 20:49

Yanlış bilgi vermeyimde fast olması lazım biz söktürdük daha evde duruyor torbaya koyduk parça parça satacağım üzerinde sıfır vap sensörü var 200tl ye almıştık
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kindred Brujah » 01 May 2012, 21:37

Fasttir tahminen smart daha yeni bi sistem olması lazım, sizin araca takılırken belki piyasaya çıkmamış olabilir :) Hocam peki atikere geçtikten sonra yada önce bobin değişimi yaptınız mı hiç araçta ?

feliş yazdı:Yanlış bilgi vermeyimde fast olması lazım biz söktürdük daha evde duruyor torbaya koyduk parça parça satacağım üzerinde sıfır vap sensörü var 200tl ye almıştık

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti feliş » 02 May 2012, 18:03

yok yapmadık ama biz söküp temizledik
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti BaTeRRiiSStt » 03 May 2012, 08:49

bENDE OMVL var . 2-3 yıldır kullanıyorum yaklasık 20 bın km yaptım gaz ayarına bıle gıtmedım . 33lıtre gaz ıle uzun yolda 475-500km sehır ıcınde 400 km rahat goruyorum. Bıldıgım kadarı ıle guiness rekorlar kıtabına gırmıs en az LPG yaktıran sistem.tavsıye eederım.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

Sonraki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir