OMVL - LOVATO - BRC ? Fikri, tecrübesi olan ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

OMVL - LOVATO - BRC ? Fikri, tecrübesi olan ?

İleti Kindred Brujah » 03 May 2012, 15:49

Aracınız nedir ? Benim felicia için omvl atiker brc farketmez diyorlar, stop eder diyorlar, birde yakıt olarak motor zaten 1.3 olduğu için birbirinden farkı olmaz dediler farklı kitlerin.

BaTeRRiiSStt yazdı:bENDE OMVL var . 2-3 yıldır kullanıyorum yaklasık 20 bın km yaptım gaz ayarına bıle gıtmedım . 33lıtre gaz ıle uzun yolda 475-500km sehır ıcınde 400 km rahat goruyorum. Bıldıgım kadarı ıle guiness rekorlar kıtabına gırmıs en az LPG yaktıran sistem.tavsıye eederım.

The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti Kindred Brujah » 04 May 2012, 20:06

Hocam sizin atikerin hangi sistem takılıydı araçta ? Birde Aldesa nasıl bir markadır ?

feliş yazdı:Bizim 1.3mpı feliciada aldığımızda lovato vardı stop edip duruyordu ustaya sorduk lovato 1.2, 1.3 gibi küçük motorlara uymuyor dedi bizde söktürüp atiker tam sıralı taktırdık birde EMİLATÖR sistemi var aman ha ondan yaptırmayın yangın çıkartıyormuş lpg taktırırken TAM SIRALI diyeceksiniz benden söylemesi...
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti BaTeRRiiSStt » 05 May 2012, 07:11

Kindred Brujah yazdı:Aracınız nedir ? Benim felicia için omvl atiker brc farketmez diyorlar, stop eder diyorlar, birde yakıt olarak motor zaten 1.3 olduğu için birbirinden farkı olmaz dediler farklı kitlerin.

BaTeRRiiSStt yazdı:bENDE OMVL var . 2-3 yıldır kullanıyorum yaklasık 20 bın km yaptım gaz ayarına bıle gıtmedım . 33lıtre gaz ıle uzun yolda 475-500km sehır ıcınde 400 km rahat goruyorum. Bıldıgım kadarı ıle guiness rekorlar kıtabına gırmıs en az LPG yaktıran sistem.tavsıye eederım.

aracım 1,4 fabıa elegance usta cok onemlı . ama omvl olsun prince olsun ıllaki atıkerden ustun yanları vardır dıye dusunuyorum
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti Kindred Brujah » 05 May 2012, 13:53

Her ikiside yazılım anlamında üstündür zaten, enjektör anlamında prins, regülator olarakta omvl üstün, diğer parçaların birbirinden pek farkı yok, zaten benim aracım felicia hangi kiti takarsam takayım çok farketmeyecek yakıt tüketimi, bende sorunsuz olsun diye iyi usta arıyorum markadan geçtim ekogaz falanda taktırabilirim :)

BaTeRRiiSStt yazdı:
Kindred Brujah yazdı:Aracınız nedir ? Benim felicia için omvl atiker brc farketmez diyorlar, stop eder diyorlar, birde yakıt olarak motor zaten 1.3 olduğu için birbirinden farkı olmaz dediler farklı kitlerin.

aracım 1,4 fabıa elegance usta cok onemlı . ama omvl olsun prince olsun ıllaki atıkerden ustun yanları vardır dıye dusunuyorum

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti feliş » 07 May 2012, 16:56

Kindred Brujah yazdı:Hocam sizin atikerin hangi sistem takılıydı araçta ? Birde Aldesa nasıl bir markadır ?

feliş yazdı:Bizim 1.3mpı feliciada aldığımızda lovato vardı stop edip duruyordu ustaya sorduk lovato 1.2, 1.3 gibi küçük motorlara uymuyor dedi bizde söktürüp atiker tam sıralı taktırdık birde EMİLATÖR sistemi var aman ha ondan yaptırmayın yangın çıkartıyormuş lpg taktırırken TAM SIRALI diyeceksiniz benden söylemesi...

Araba şu an babamda akşama bakarım
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus KÖKSAL
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: SKODA FELİCİA 1.3MPİ COMBİ GLXİ

İleti AhmetH » 07 May 2012, 18:24

Kindred Brujah yazdı:Her ikiside yazılım anlamında üstündür zaten, enjektör anlamında prins, regülator olarakta omvl üstün, diğer parçaların birbirinden pek farkı yok, zaten benim aracım felicia hangi kiti takarsam takayım çok farketmeyecek yakıt tüketimi, bende sorunsuz olsun diye iyi usta arıyorum markadan geçtim ekogaz falanda taktırabilirim :)

sen o dediğim adamı bulabildin mi ?
prins in dendiği kadar abartılacak bir kit olmadığını ifade etmeye çalışmıştı

en kaliteli enjektörlerin japon kahein olduğunu yazmıştı, bu enjektörlerin bulunduğu kitleride yazmıştı..
bence az daha araştır.

şu on maddeyide kesin uygulat.

http://www.modifiyem.com/forum/f51/206-ya-hangi-marka-lpg-ve-islemler-102609/index2.html
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti Kindred Brujah » 07 May 2012, 18:38

Hocam buldum görüştüm, Lovato Easy Fast kit takılması lazım dedi, o kitinde üretimi yok şu an malesef :( Onun yerine smart kit takıyorlarmış, baya bir bilgi verdi sağolsun montaj konusunda ama, tabi ustaların yanına böyle yapcaksın diyince inadına yapmazlar diye korkmuyor değilim. Sonuçta böyle böyle montaj yapılsın diyorum, montajın en iyi şekilde yapılacağından emin olabilirsiniz diyolar, bi yerde sen karışma biz halledicez demekle aynı :) O enjektörler kitMTM markasında mevcut diye biliyorum diğer markaları bilmem :)

AhmetH yazdı:
Kindred Brujah yazdı:Her ikiside yazılım anlamında üstündür zaten, enjektör anlamında prins, regülator olarakta omvl üstün, diğer parçaların birbirinden pek farkı yok, zaten benim aracım felicia hangi kiti takarsam takayım çok farketmeyecek yakıt tüketimi, bende sorunsuz olsun diye iyi usta arıyorum markadan geçtim ekogaz falanda taktırabilirim :)

sen o dediğim adamı bulabildin mi ?
prins in dendiği kadar abartılacak bir kit olmadığını ifade etmeye çalışmıştı

en kaliteli enjektörlerin japon kahein olduğunu yazmıştı, bu enjektörlerin bulunduğu kitleride yazmıştı..
bence az daha araştır.

şu on maddeyide kesin uygulat.

http://www.modifiyem.com/forum/f51/206-ya-hangi-marka-lpg-ve-islemler-102609/index2.html

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Önceki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir