ATİKER kullanan 1.3 MPİ Felicia'cılar bi gelin hele?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ATİKER kullanan 1.3 MPİ Felicia'cılar bi gelin hele?

İleti Kindred Brujah » 20 Nis 2012, 19:32

Arkadaşlar bugün sanayiye gittim, LPG için tanıdık vasıtasıyla bir otogazcıya gittim, BRC-OMVL-ATİKER takıyorlar, başka şeylerde takıyorlarsa bilemem :) Aracım için LPG uygun mudur ne taktırmam lazım dedim, bana verilen cevapsa beni yine ikilemde bıraktı. Bana şöyle söylendi : 1.3 MPİ motorlu felicialar LPG ile hiçbir zaman 4-4lük uyum sağlamaz, kimsede bunu garanti edemez, ben buna 1700 liraya full iltalyan takım BRC de taksam, 1500'e bir iki parçası türk BRC'de taksam, 1400 liraya OMVL'de taksam, 900 liraya Atikerde taksam hiçbirşey değişmez dedi. Yakıt tüketimide farketmez sorunlarda çoğalmaz yada azalmaz dendi. LPG takıldıktan sonra bu aracın yapabileceği iki şey var birisi rölantide dengesizlik, diğeride boşa atınca stop etme dedi, bunların olmayacağını hiçbi kitte garanti edemem dedi, bu senin aracının beyninin full fonksiyon çalışmasıyla, boğaz kelebeğinle aracının bakımıyla ilgili dedi, bu sorunlar olmayabilir de ama genelde olur dedi. Bunların olmayacağını iddia eden, garanti eden adamda daha önce bu arabayla hiç uğraşmamıştır dedi. Velhasıl benim kendi 3 serisi BMW'mde de atiker takılı, eğer takacaksak sana da atiker takalım dedi.

Şimdi forumdaki 1.3 MPİ motorlu ve Atiker LPG kiti kullanan arkadaşlardan iyi kötü yorum istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim artık şu LPG işini bitirmek istiyorum. Benzin çok pahalı.

The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti ramazzoli51 » 20 Nis 2012, 21:07

adamın dediklerini ben bizzat yaşayanlardanım.

stop etme olayı gıcık ediyor beni.

ama yakıtım çok iyi.

atiker tüpüm.
ramazzoli51
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ramazan yıldız
Nereden: Niğde
Arabanız: 99 model 1.3 lxi felicia

İleti Kindred Brujah » 20 Nis 2012, 21:21

Yakıtınız ne kadar acaba ? Birde normal giderken vites değişimlerinde de stop ediyor mu ? :S tehlikeli değil mi bu durum ya ?

ramazzoli51 yazdı:adamın dediklerini ben bizzat yaşayanlardanım.

stop etme olayı gıcık ediyor beni.

ama yakıtım çok iyi.

atiker tüpüm.
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti wehby » 20 Nis 2012, 23:46

1.6 mpi felicia da 45 bin km dir atiker kullanıyorum... en ufak sorunu yok... markadan ziyade usta konusunda biraz dikkatli ol...
DENİZİN İÇİNDEKİ CANAVARI GÖRÜP DE ŞAŞMA , İÇİNDEKİ DENİZ OLAN CANAVARI GÖR DE ŞAŞ...
wehby
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: vehbi öz.
Nereden: Kayseri
Arabanız: 97 felicia 1.6 glxi

İleti 9köy » 21 Nis 2012, 01:22

wehby yazdı:1.6 mpi felicia da 45 bin km dir atiker kullanıyorum... en ufak sorunu yok... markadan ziyade usta konusunda biraz dikkatli ol...

weby kardeşim sizin araba 1,6 onlarda zaten sorun yokmuş. 1,3 lerde problem olabiliyormuş.
sizin yakıt durumunuz nasıl 1,3 lere göre.
9köy
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: felicia

İleti emre18 » 21 Nis 2012, 01:48

kardaşlıgım dedim olay bu işte dostum bende cok istiyorum lpg taktırmak ama bu sorunların aynısını ustam söylemişti tamam haklısın benzin pahalı binemiyoz lpg dede sorun oluyor ne yapacaz bilmiyom
adam gözümün önünde biniyor benim arabadan ne farkı var bi aynalar elektirikli deyil bide koltuk kaldırma yok bu adam biniyor ya ayar olmaya başladım kardeş ikimizde magduruz bu konuda ne yapacam bilmiyorum ama ama söyle bişey var durumun iyise araban en kötü 11 500 eder sat fabia alalım derim düşüncem bu araba 11 500 +lpg 1 500 + 1 000 katıp
14 000 e takabül eder ee buda 2001 2002 fabia alıyoz yada satacan 99 00 model glx alacaz valla kafam durdu ben suan sana ayak uyduruyorum neden dersen sen ankaradasın hersey ayagının altında ben git gel 300 km 100 tl yakıyor veya ne yapalım bi ortak karar verelim. kardaşlıgım
emre18
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: skoda felicia
Arabanız: felicia glx i

İleti Kindred Brujah » 21 Nis 2012, 09:39

Ben bir iki yere daha uğrayacağım, birde damla otogazla görüşeyim onlar ne diyecek bakalım. Hayır MPİ motor ya dünyanın en basit motoru neden takılamıyor arkadaş saçmalık değil mi (!) şahin kartal vs..'lere lovato takıyorlar, onlarda mpi motor slxi olanları, birde beyninin bizimkinden iyi olcağını sanmıyorum onlar çok memnun, bende bu yüzden lovatonun bize de sorunsuz olacağı kanaatindeyim ama yinede bir gidip yerinde görüşüp ikna olmam lazım. Arabam en kötü 11.500 eder doğruda ben seviyorum bu arabayı ya, 14'e 15'e alacağım fabia bunun tadını vermez bana göre, onlarda 1.4 mpi olur çünkü o motorda bunla aynı, sadece beyni farklı. Herşeyinide yaptırıyorum, rotilleri değiştirdim daha dün, amortisör üst kulelerinide değiştirdim hazır sökülmüşken, yağı, yağ filtresi, hava filtresi değişti, rot ayarına girdi çıktı :) Ben fabia alsam bu kadar harcamam eşeğe biner gibi binerim büyük ihtimal :p

emre18 yazdı:kardaşlıgım dedim olay bu işte dostum bende cok istiyorum lpg taktırmak ama bu sorunların aynısını ustam söylemişti tamam haklısın benzin pahalı binemiyoz lpg dede sorun oluyor ne yapacaz bilmiyom
adam gözümün önünde biniyor benim arabadan ne farkı var bi aynalar elektirikli deyil bide koltuk kaldırma yok bu adam biniyor ya ayar olmaya başladım kardeş ikimizde magduruz bu konuda ne yapacam bilmiyorum ama ama söyle bişey var durumun iyise araban en kötü 11 500 eder sat fabia alalım derim düşüncem bu araba 11 500 +lpg 1 500 + 1 000 katıp
14 000 e takabül eder ee buda 2001 2002 fabia alıyoz yada satacan 99 00 model glx alacaz valla kafam durdu ben suan sana ayak uyduruyorum neden dersen sen ankaradasın hersey ayagının altında ben git gel 300 km 100 tl yakıyor veya ne yapalım bi ortak karar verelim. kardaşlıgım

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti wehby » 21 Nis 2012, 10:45

9köy yazdı:
wehby yazdı:1.6 mpi felicia da 45 bin km dir atiker kullanıyorum... en ufak sorunu yok... markadan ziyade usta konusunda biraz dikkatli ol...

weby kardeşim sizin araba 1,6 onlarda zaten sorun yokmuş. 1,3 lerde problem olabiliyormuş.
sizin yakıt durumunuz nasıl 1,3 lere göre.

1.3 lerin nasıl yaktığını bilmiyorum ama ben 1.6 ile 100 km de şehir içi 9 litre , şehir dışı 7 litre lpg yakıyorum
DENİZİN İÇİNDEKİ CANAVARI GÖRÜP DE ŞAŞMA , İÇİNDEKİ DENİZ OLAN CANAVARI GÖR DE ŞAŞ...
wehby
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: vehbi öz.
Nereden: Kayseri
Arabanız: 97 felicia 1.6 glxi

İleti Kindred Brujah » 21 Nis 2012, 17:10

Başka kimse yok mu arkadaşlar 1.3 MPİ motorlu olupta Atiker taktıran ? Ankara'da sanki aracın orjinali öyleymiş gibi kaliteli montaj yapan Atikerci biliyor musunuz ?

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti emre18 » 21 Nis 2012, 19:23

kardeş ayın 25 de damla gaza bende ugrayacam bi bakalım ne diyecekler umarım güzel sonuç alırız yoksa kardeş bende seviyorum arabamı en son cagre olmazsa lpg aracı satacam glx alacam karbiratörlü onlarda böyle deyildir inş
emre18
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: skoda felicia
Arabanız: felicia glx i

İleti Kindred Brujah » 21 Nis 2012, 19:32

Ben pazartesi bi gidip görüşeceğim, damla otogazla bugün telefonda görüştüm çok ilgililer, sorun yaşandımı dedim, kaç araca taktınız dedim, yılda en az 7 araç geliyor dedi, 1.3 mpi olan, bende peki taktıran kişilerin numarasını referans olarak verebilir misiniz arayıp görüşmek istiyorum dedim, bana 7 numara birden verdiler, bir kaçıyla görüştüm, ilk takıldığında stop etme olayını yaşamışlar ama sonradan hallolmuş, birisi 20 bin kilometre yaptığını söyledi ve sorun olmadığını 20 bin bakımına geleceğini söyledi pazartesi günü. Diğer arkadaşlardan biri aracımın kilometresini sordu, bu araçlarda zincir olduğu için eğer zincir gevşerse yük enjektörlere biniyormuş stop etme olayına sebebiyet verebiliyormuş bende aracım 68 binde diyince direk taktır o zaman dedi. Yine bir başkası ilk başlarda stop sorunu yaşadığını ama daha sonra aracın bujilerini orjinal bujileri ile değiştirince sorunun geçtiğini söyledi. Genel olarak ilk başta herkes bi stop problemi yaşamış ama sonuçta bir şekilde çözmüşler ve sonradan uzun uzun kullanmışlar, 25binden fazla yapmıştı telefondan görüştüğüm kişilerden birisi mesela. Pazartesi babamla gidip görüşeceğiz, hem dükkanı da canlı canlı bir göreceğiz bakalım aksilik çıkmazsa.

Yalnız benim anladığım bu stop etme olayı nasıl olsa bir şekilde çözülüyor, şimdi düşünmeye başladım bende 1400 liraya lovato mu 900 liraya atiker mi ? mocan otogazda BRC için 1550 lira fiyat verdi ve onlarda bu araçlara çok taktıklarını bir sorun yaşanmadığını söylediler.

emre18 yazdı:kardeş ayın 25 de damla gaza bende ugrayacam bi bakalım ne diyecekler umarım güzel sonuç alırız yoksa kardeş bende seviyorum arabamı en son cagre olmazsa lpg aracı satacam glx alacam karbiratörlü onlarda böyle deyildir inş

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti PİCK-UP » 21 Nis 2012, 21:20

2 arkadaşım aracını sattı sırf bu yüzden 2 side pickuptı. düzen tutturamadıkları söylemişlerdi... ;) 1.3 LXİ idi. araçları
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti Kindred Brujah » 21 Nis 2012, 21:56

Atiker yüzünden mi stop etme yüzünden mi :)

PİCK-UP yazdı:2 arkadaşım aracını sattı sırf bu yüzden 2 side pickuptı. düzen tutturamadıkları söylemişlerdi... ;) 1.3 LXİ idi. araçları

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti PİCK-UP » 21 Nis 2012, 23:58

Kindred Brujah yazdı:Atiker yüzünden mi stop etme yüzünden mi :)

PİCK-UP yazdı:2 arkadaşım aracını sattı sırf bu yüzden 2 side pickuptı. düzen tutturamadıkları söylemişlerdi... ;) 1.3 LXİ idi. araçları

bu araçlar lpg ye uyum sağlamadıgını ve lpg de düzen tutturamadıkları yüzünden sattılar... ;)
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti meteor » 22 Nis 2012, 09:00

Selam ben Anelsan otoda atiker sıralı taktırdım. yaklaşık bir yıl oldu rolanti ve boşa atınca stop etme olayı maalesef oluyor, bunun dışında iyi. Yakıt olarak son ölçüm 1lt ile ankara içi ortalama 11 km gidiyorum tabi genel olarak yogun tirafiğe girmiyorum.
meteor
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ali yaşar
Nereden: Düzce
Arabanız: Felicia 1.3 glxi 2001

İleti Kindred Brujah » 22 Nis 2012, 09:08

Ee ben istanbul yolundan anadolu bulvarına dönerken debrijaj frenle ayrıma girdiğimde orda stop ederse, frenlerde şişeceğinden birisine gömerim :S böyle şey mi olur ya :( yakıt olarakta ben şu an 30 kuruş yakıyorum benzinde, lpg 2.32 burada, sizde 23 kuruş yakıyorsunuz o zaman, bende trafiğe girmiyorum 7 kuruş için arabayı bozmam ben öyleyse, ama lovato taktıran arakdaşlar bu stop sorununu daha sonradan çözdüklerini söyledileri 19 kuruş yakıyorlarmış şehir içi ve 20 bin kilometre yapmışlar. Ben bir damla otogazla görüşeyim olmazsa. Zor olmuyormu o şekilde kullanmak aracı ? Hiç kaza atlatmadınız mı ?

meteor yazdı:Selam ben Anelsan otoda atiker sıralı taktırdım. yaklaşık bir yıl oldu rolanti ve boşa atınca stop etme olayı maalesef oluyor, bunun dışında iyi. Yakıt olarak son ölçüm 1lt ile ankara içi ortalama 11 km gidiyorum tabi genel olarak yogun tirafiğe girmiyorum.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti jawacı » 22 Nis 2012, 09:58

bu stop etme durumu hakikatten çok riskli. ters bir yerde kazaya sebep olur. bu araçlar niye stop ediyor ki? stop etmeyi önleyemiyorsa o ustaya taktırma , veya hiç takma derim.
"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
jawacı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: murat sürer
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 94 favorit lx

İleti PİCK-UP » 22 Nis 2012, 10:38

ya benzinde 30 krş yakan aracı en az yaktırabileceğiniz rakam taş patlasın 22-23 krş şehir içi ben olsam hiç

bozmazdım. bunu söyleyim. yazık etmeyin aracınıza.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Sonraki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir