ATİKER kullanan 1.3 MPİ Felicia'cılar bi gelin hele?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ATİKER kullanan 1.3 MPİ Felicia'cılar bi gelin hele?

İleti Kindred Brujah » 22 Nis 2012, 10:59

Yazın böyle, 6.5 litre yakıyor yazın 100 km'de, gerçi kışında 7,5 yakıyor o zamanda 35 kuruş yakmış oluyor. Ama günde 50 km yol yapıyorum, okula gidip gelmek için kullanıyorum aracı yazın günde 15 kışın 17-18 lira yola verince insanın iliği kuruyor :( 20 kuruşa ineceğini düşünüyorum lpgde çünkü zaten benzinde 6,5-7,5 yakan aracın lpgde 10-11 litre yakacak hali yok ya :S Ama işte şu stop olayı beni aracımdan soğutur diye korkuyorum, daha 68.000de aracım gençliğinin baharında

PİCK-UP yazdı:ya benzinde 30 krş yakan aracı en az yaktırabileceğiniz rakam taş patlasın 22-23 krş şehir içi ben olsam hiç

bozmazdım. bunu söyleyim. yazık etmeyin aracınıza.

The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti Kindred Brujah » 22 Nis 2012, 11:04

Ustaların çoğu tereddütlü, sanırım felicianın beyniyle alakalı bir durummuş, 1.4 mpi fabia (aslında bizle aynı motor) aynı sorunları yapmıyormuş beyni farklı olduğu için. LPG beyinleri bizim araçların beyinlerini yeterince iyi simüle edemiyor sanırım sorunlar bundan kaynaklanıyor olabilir. Lovato taktıranlarda ilk başlarda sorunu yaşamış, telefon numaralarını alıp görüştüm, hepside ilk başta aracının stop ettiğini söyledi, ama sonradan bu sorunu çözmüşler, kimisi bujiyle çözmüş, kimisi LPG beyninin harita ayarlarıyla çözmüş, 20-25 bin km yapanlar var memnun sorunsuz, bende kabullendim hani olacak ilk başta bu stop etme olayı orası kesin gibi, derdim bunu çözebilecekler mi sonradan. Şimdi taktırırım stop eder, sabrederim, 1 depo sabrederim, 2 depo sabrederim, düzelmezse LPG yi sökün paramı verin diye tuttururum onlarda artık 15 gün geçmiş tüketici hakları bilmemnesi bitmiş, iade alamayız derler sinirlenirim. Ben ustadan bana sıfır sorunla bunu takarız yaparız ederiz abi demesini beklemiyorum, ilk başta bunlar olabilir ama çözeriz desin, çözeceğine garanti versin yeterli.

jawacı yazdı:bu stop etme durumu hakikatten çok riskli. ters bir yerde kazaya sebep olur. bu araçlar niye stop ediyor ki? stop etmeyi önleyemiyorsa o ustaya taktırma , veya hiç takma derim.
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti PİCK-UP » 22 Nis 2012, 12:02

Benim aracım şuanda lpg'de 100km 10 litre yakıyor.

ki Benim aracım sizin aracınıza göre daha hafif Pickup oldugu için , ehh bu ağırlık farkı 3 aşagı beş yukarı hemen

hemen aynı yakacak benim araç karbüratörlü sizin ki enjeksiyonlu arada normalde 1-1,5 litre oynar ancak oda

ağırlığa vurdugumuz zaman hemen hemen aynı yakacak emin olun. neyse taktırırsanız görebiliriz tam net.

100km 10 litre şehir içi ; buda 2,42 den lpg (LT) alıyorum. 2.42*10 = 24,2 /100= 24.2krş yapar zaten ölçümüm

24 krş.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti Kindred Brujah » 22 Nis 2012, 15:36

Aracınız kaç kilo ? Benimki 900 lü bir rakam diye biliyorum net rakam için ruhsata bakmam lazım ama 900-1000 kg arasında bir ağırlığı var benim aracımın. Benzinde deneme yaptınız mı hiç ne kadar yakıyor ? 24 kuruşa inecekse bir anlamı yok lpg nin zaten benzinde 30 yakıyor :(

PİCK-UP yazdı:Benim aracım şuanda lpg'de 100km 10 litre yakıyor.

ki Benim aracım sizin aracınıza göre daha hafif Pickup oldugu için , ehh bu ağırlık farkı 3 aşagı beş yukarı hemen

hemen aynı yakacak benim araç karbüratörlü sizin ki enjeksiyonlu arada normalde 1-1,5 litre oynar ancak oda

ağırlığa vurdugumuz zaman hemen hemen aynı yakacak emin olun. neyse taktırırsanız görebiliriz tam net.

100km 10 litre şehir içi ; buda 2,42 den lpg (LT) alıyorum. 2.42*10 = 24,2 /100= 24.2krş yapar zaten ölçümüm

24 krş.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti meteor » 22 Nis 2012, 16:31

Ho[quote="Kindred Brujah"]Ee ben istanbul yolundan anadolu bulvarına dönerken debrijaj frenle ayrıma girdiğimde orda stop ederse, frenlerde şişeceğinden birisine gömerim :S böyle şey mi olur ya :( yakıt olarakta ben şu an 30 kuruş yakıyorum benzinde, lpg 2.32 burada, sizde 23 kuruş yakıyorsunuz o zaman, bende trafiğe girmiyorum 7 kuruş için arabayı bozmam ben öyleyse, ama lovato taktıran arakdaşlar bu stop sorununu daha sonradan çözdüklerini söyledileri 19 kuruş yakıyorlarmış şehir içi ve 20 bin kilometre yapmışlar. Ben bir damla otogazla görüşeyim olmazsa. Zor olmuyormu o şekilde kullanmak aracı ? Hiç kaza atlatmadınız mı ?

Hocam bende Ankarada oturuyorum ve aracımı istanbul yolunda kullanıyorum gazı milangazdan alıyorum yani ortalama 19-20 kuruş yakıyor. Stop etme sorunu benim arabada sadece araba ısınıncaya kadar oda düşük hızlarda oluyor yani genelde bir kaç km sonra durum ortadan kalkıyor,
meteor
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ali yaşar
Nereden: Düzce
Arabanız: Felicia 1.3 glxi 2001

İleti Kindred Brujah » 22 Nis 2012, 17:04

Aracınızdaki LPG kiti ne marka acaba ? Nerede taktırmıştınız ? düşük hızlarda ısınıncaya kadar olsa oda kabul zaten 3-5 km sonra ısınıyor araç değil mi :)

meteor yazdı:Hocam bende Ankarada oturuyorum ve aracımı istanbul yolunda kullanıyorum gazı milangazdan alıyorum yani ortalama 19-20 kuruş yakıyor. Stop etme sorunu benim arabada sadece araba ısınıncaya kadar oda düşük hızlarda oluyor yani genelde bir kaç km sonra durum ortadan kalkıyor,

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ramazzoli51 » 22 Nis 2012, 17:07

şehir içi düz ve boş yolda 90 km hızla kullandım deneme amaçlı .
130 kuruş yaktı.yakıtı çok iyi ama stop da ediyor arasıra:)))))

yüksek hızlarda vites değiştirirken falan stop etme olmuyor.

yüksek hızdan dönüş için veya kasislere geldiğimde yavaşlamak için hız kestiğimde vites düşürdüğümde stop ediyor.birde bu her zaman olmuyor.mesela geçen hafta hafta boyunca hiç olmadı haftanın son günü 2 kere oldu aynı günde...
ramazzoli51
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ramazan yıldız
Nereden: Niğde
Arabanız: 99 model 1.3 lxi felicia

İleti Kindred Brujah » 22 Nis 2012, 17:16

Sürekli olmaması güzel bir şey ama olacağı tuttuğunda da tehlikeli bi kavşakta olursa direksiyonda döndüğü için kitlenir bizde refüje girersek diye korkuyorum :) 130 kuruş hesabından emin misiniz ? bedava gibi bir şey bu rakam, lpgnin litresi kaç liradan alıyorsunuz, ben en uygun 2.29 lira gördüm ki 13 kuruş yakması için 5,6 litre/100 km lpg yakması lazım ki benim aracım benzinde bile 6,5 yakıyor mümkün değil o kadar inmesi bana göre :S

ramazzoli51 yazdı:şehir içi düz ve boş yolda 90 km hızla kullandım deneme amaçlı .
130 kuruş yaktı.yakıtı çok iyi ama stop da ediyor arasıra:)))))

yüksek hızlarda vites değiştirirken falan stop etme olmuyor.

yüksek hızdan dönüş için veya kasislere geldiğimde yavaşlamak için hız kestiğimde vites düşürdüğümde stop ediyor.birde bu her zaman olmuyor.mesela geçen hafta hafta boyunca hiç olmadı haftanın son günü 2 kere oldu aynı günde...

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ramazzoli51 » 22 Nis 2012, 17:29

2,45 lr dan aldım lpg yi 66 km düz ve boş yolda
90 km hızla 2200-2500 devirde kullandım ve 130 kuruş yaktı yaklaşık.

stop etme yzünden çok ciddi bir tehlike atlatmadım ama.ne gibi durumlarda edeceğini tahmin edebildiğim için ayık duruyorum.öyle düz yolda 90-100 km hızla giderken vites değiştirirken falan stop etmiyor.dönemeçlerde veya kasislerde vites düşürüp yavaşladığımda oluyor o da her zaman değil.stop ettiğini gördğüm yada anladığım anda tekrar çalıştırıp devam ediyorum:))))

yinede dikkatli olmanızı öneririm...
ramazzoli51
CLASSIC
CLASSIC

İleti meteor » 22 Nis 2012, 17:31

Kindred Brujah yazdı:Aracınızdaki LPG kiti ne marka acaba ? Nerede taktırmıştınız ? düşük hızlarda ısınıncaya kadar olsa oda kabul zaten 3-5 km sonra ısınıyor araç değil mi :)

meteor yazdı:Hocam bende Ankarada oturuyorum ve aracımı istanbul yolunda kullanıyorum gazı milangazdan alıyorum yani ortalama 19-20 kuruş yakıyor. Stop etme sorunu benim arabada sadece araba ısınıncaya kadar oda düşük hızlarda oluyor yani genelde bir kaç km sonra durum ortadan kalkıyor,
Aracım 2001 model glxi 78000 km de 65000 km de Anelsan otoda atiker sıralı taktırdım.Söylediğin gibi kısa bir süre ısınıncaya kadar zaten istanbul yoluna çıkınca 5 dakikada motor ısınıyor.yanlız rolanti sorunu boşta iken sürekli var
meteor
CLASSIC
CLASSIC

İleti Kindred Brujah » 22 Nis 2012, 17:37

Hocam bu rölanti sorunu stop etme mi yoksa rölantide dalgalanma mı ? Kırmızı ışıkta durduk mesela araç ısınmış diyelim motor 50-60 derecenin üstünde nasıl bir sorun yapıyor ? Benim aracımda 2000 model glxi 68 binde benimkide çok farklı değilmiş aslında araçlarımız :)

meteor yazdı:Aracım 2001 model glxi 78000 km de 65000 km de Anelsan otoda atiker sıralı taktırdım.Söylediğin gibi kısa bir süre ısınıncaya kadar zaten istanbul yoluna çıkınca 5 dakikada motor ısınıyor.yanlız rolanti sorunu boşta iken sürekli var

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kindred Brujah » 22 Nis 2012, 17:40

tekrar çalıştırırken kontaktan mı çalıştırıyorsunuz yoksa hazır araç hareket halinde 2 ye takıp vurduruyor musunuz ? Valla hocam tebrik ederim 13 kuruş mükemmel rakam ben 18 e fitim hatta 20 yaksın oda dert değil :) Birde bu stop etme olayı aslında lpgden dolayı oluyorsa, mesela aracı 1000 devrin altına inince otomatik benzine geçircek şekilde beyni ayarlayamaz mıyız ? o zaman sadece rölantide benzinle çalışacağından hiç stop etmez gibi geldi bana :D

ramazzoli51 yazdı:2,45 lr dan aldım lpg yi 66 km düz ve boş yolda
90 km hızla 2200-2500 devirde kullandım ve 130 kuruş yaktı yaklaşık.

stop etme yzünden çok ciddi bir tehlike atlatmadım ama.ne gibi durumlarda edeceğini tahmin edebildiğim için ayık duruyorum.öyle düz yolda 90-100 km hızla giderken vites değiştirirken falan stop etmiyor.dönemeçlerde veya kasislerde vites düşürüp yavaşladığımda oluyor o da her zaman değil.stop ettiğini gördğüm yada anladığım anda tekrar çalıştırıp devam ediyorum:))))

yinede dikkatli olmanızı öneririm...

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ramazzoli51 » 22 Nis 2012, 17:40

benim aracında rölanti düşük galiba .rölantide çalışırken devir 900 ü gösteriyor.
sizinkiler ne durumda.

aracım 99 model 1,3 motor lxi
ramazzoli51
CLASSIC
CLASSIC

İleti Kindred Brujah » 22 Nis 2012, 17:42

Hocam rölantiniz süper bence. Benim aracım 2000 model GLXİ, lpg yok tabi ama benzinde benim rölanti devrim 750-800 devir arası :) zaten 900 üst sınır normalde ideali 800-850 diye biliyorum ben (tabi bunlar benzin için lpgde kaç olması daha iyi pek bilmiyorum)

ramazzoli51 yazdı:benim aracında rölanti düşük galiba .rölantide çalışırken devir 900 ü gösteriyor.
sizinkiler ne durumda.

aracım 99 model 1,3 motor lxi

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ramazzoli51 » 22 Nis 2012, 17:46

ben geçenlerde bakmıştım ,büyük ihtimalle benzindeydi araba o anda.

850-900 arası duruyordu rölantide.

gaz da rölanti değişiyormu.kaç olması lazım aceba..
ramazzoli51
CLASSIC
CLASSIC

İleti Kindred Brujah » 22 Nis 2012, 17:58

Gazda değişirmi bilmiyorum ama hani bu rölantide stop olayını kesecekse aslında 1000 e falan ayarlanabilir :) Peki sizce bu araca Atiker mi Lovato mu hangisi iyi gider ?

ramazzoli51 yazdı:ben geçenlerde bakmıştım ,büyük ihtimalle benzindeydi araba o anda.

850-900 arası duruyordu rölantide.

gaz da rölanti değişiyormu.kaç olması lazım aceba..

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ramazzoli51 » 22 Nis 2012, 18:08

hiç bilmiyorum hocam.

ustalara sor derim,en az şikayeti hangisinden alıyorlarsa ondan taktır bence.

ben aracı yeni aldım , aldığım arkadaş atiker taktırmış 1 yıl önce.yani ben taktırmadım....
ramazzoli51
CLASSIC
CLASSIC

İleti meteor » 22 Nis 2012, 18:09

Benim rolantide dalgalanmalar oluyor.stop ettiginde vitesi 2 ye takıp vurduruyorum genelde
meteor
CLASSIC
CLASSIC

ÖncekiSonraki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir