ATİKER kullanan 1.3 MPİ Felicia'cılar bi gelin hele?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ATİKER kullanan 1.3 MPİ Felicia'cılar bi gelin hele?

İleti jawacı » 22 Nis 2012, 18:09

fren yaptığınızda yada duracak kadar yavaşlayınca stop edecek hale gelince , ayağınız frene basarken topuğunuzla gaz pedalına biraz dokunun. o zaman stop etmez. biraz zor gibi görünsede birkaç denemeden sonra alışırsinız.

"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
jawacı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: murat sürer
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 94 favorit lx

İleti Kindred Brujah » 22 Nis 2012, 18:09

Hocam bu arada Ankara'da nerede oturuyorsunuz :)

meteor yazdı:Aracım 2001 model glxi 78000 km de 65000 km de Anelsan otoda atiker sıralı taktırdım.Söylediğin gibi kısa bir süre ısınıncaya kadar zaten istanbul yoluna çıkınca 5 dakikada motor ısınıyor.yanlız rolanti sorunu boşta iken sürekli var
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti Kindred Brujah » 22 Nis 2012, 18:12

Hocam ben alışamam ona ya, aracı ilk aldığımda devir sensörü yüzünden durduk yere stop ediyordu denemiştim ama yok beceremedim yani hareket halindeyken o tarz hareketleri beceremiyorum :)

jawacı yazdı:fren yaptığınızda yada duracak kadar yavaşlayınca stop edecek hale gelince , ayağınız frene basarken topuğunuzla gaz pedalına biraz dokunun. o zaman stop etmez. biraz zor gibi görünsede birkaç denemeden sonra alışırsinız.
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti meteor » 22 Nis 2012, 18:31

Kindred Brujah yazdı:Hocam bu arada Ankara'da nerede oturuyorsunuz :)

meteor yazdı:Aracım 2001 model glxi 78000 km de 65000 km de Anelsan otoda atiker sıralı taktırdım.Söylediğin gibi kısa bir süre ısınıncaya kadar zaten istanbul yoluna çıkınca 5 dakikada motor ısınıyor.yanlız rolanti sorunu boşta iken sürekli var
Elvankent'de oturuyorum.
meteor
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ali yaşar
Nereden: Düzce
Arabanız: Felicia 1.3 glxi 2001

İleti Kindred Brujah » 22 Nis 2012, 19:24

Bende Eryaman'da oturuyorum yakınmışız :)

meteor yazdı:Elvankent'de oturuyorum.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti meteor » 22 Nis 2012, 20:21

Eryaman 3.etapta oturuyordum 1 ay önce elvankente taşındım.
meteor
CLASSIC
CLASSIC

İleti Kindred Brujah » 22 Nis 2012, 21:59

Bende 3. etaba 3 kilometre mesafedeyim şimdi biraz yeni kurulan bi yerindeyiz eryamanın :) Hocam siz ne dersiniz LPG taktırmalı mıyım sizce ? Bu stop olayı beni çok korkutuyor, ayda 1-2 kere yapsa hani neyse ama sürekli olursa arabadan soğursam diye bir korku var içimde :(

Bu arada atiker kullanan başka arkadaşlar varsa onlardan da yorumları bekliyorum bu stop etme olayını yaşamış ve mümkünse bir şekilde aşmış kişilerin tecrübelerine ihtiyacım var :D

meteor yazdı:Eryaman 3.etapta oturuyordum 1 ay önce elvankente taşındım.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti meteor » 23 Nis 2012, 07:18

Hocam ben taktırdığıma pişman olmadım, sabahları ilk çalıştırdıktan sonra yogun trafikte dur kalk yapmak zorunda olunca biraz sorun oluyor ama akan bir trafikte hiç sorun olmuyor zaten motor ısınınca durum düzeliyor.
meteor
CLASSIC
CLASSIC

İleti Kindred Brujah » 23 Nis 2012, 08:13

Bende taktıracağım sanırım ama işte lovato mu atiker mi arada kaldım, ne marka taktırsan bu sorun olucak diyorlar lovato için 500 lira fazladan vermeye değer mi bana bir artısı olur mu ki onu düşünüyorum :)

meteor yazdı:Hocam ben taktırdığıma pişman olmadım, sabahları ilk çalıştırdıktan sonra yogun trafikte dur kalk yapmak zorunda olunca biraz sorun oluyor ama akan bir trafikte hiç sorun olmuyor zaten motor ısınınca durum düzeliyor.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti feliş » 23 Nis 2012, 08:45

bizde önceden lavato sıralı vardı sürekli boşa alınca stop ediyordu 2 sene düzeltmeye çalıştık olmadı atiker taktırdık şimdi güzelde bir tek problem 1. viteste düşük devirde boşa alınca rolantide hafif dengesizlik oluyor onunda sebebi boğaz kelebeği çünkü içi çok kötü kirlenmiş Biz Kırıkkalede BAHADIR WOLKSWAGEN'e yaptırıyoruz arkadaş küçüklükten beri Skoda Wolksvagen ile uğraşıyormuş
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus KÖKSAL
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: SKODA FELİCİA 1.3MPİ COMBİ GLXİ

İleti Kindred Brujah » 23 Nis 2012, 09:14

O zaman aslında kitin bir önemi yok, montaj iyi olduktan sonra atiker lovatodan iyi mi diyorsunuz ? Ankara'da önerebileceğiniz iyi montajcı nereler var ya da Bahadır Wolkswagendeki arkadaşın tanıdığı bildiği yerler varsa bi öğrenebilir misiniz ?

feliş yazdı:bizde önceden lavato sıralı vardı sürekli boşa alınca stop ediyordu 2 sene düzeltmeye çalıştık olmadı atiker taktırdık şimdi güzelde bir tek problem 1. viteste düşük devirde boşa alınca rolantide hafif dengesizlik oluyor onunda sebebi boğaz kelebeği çünkü içi çok kötü kirlenmiş Biz Kırıkkalede BAHADIR WOLKSWAGEN'e yaptırıyoruz arkadaş küçüklükten beri Skoda Wolksvagen ile uğraşıyormuş

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti feliş » 23 Nis 2012, 09:29

kitin önemini bilmemde Damla otogaz sistemlerinin sahibi bize lovato 1.2, 1.3 gibi küçük motorlara ayak uyduramıyor dedi bizde baktık olmuyor her ay Ankaraya arabayı baktırmaya gidiyorduk tank harici 850tl ye atikeri taktırdık, yani abi takılan sistem ne olursa olsun bir kere ustan iyi olmassa kaldır çöpe at bilmem anlatabildim mi?
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kindred Brujah » 23 Nis 2012, 09:50

Bende bir yandan lovato düşünüyordum şimdi siz böyle diyince kararsız kaldım yine :( iyi usta da nereden bulacağız ya, önüne gelen yaparız ederiz abi diyor

feliş yazdı:kitin önemini bilmemde Damla otogaz sistemlerinin sahibi bize lovato 1.2, 1.3 gibi küçük motorlara ayak uyduramıyor dedi bizde baktık olmuyor her ay Ankaraya arabayı baktırmaya gidiyorduk tank harici 850tl ye atikeri taktırdık, yani abi takılan sistem ne olursa olsun bir kere ustan iyi olmassa kaldır çöpe at bilmem anlatabildim mi?

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti feliş » 23 Nis 2012, 10:05

Yinede siz bilirsiniz aklınızı çelmek gibi olmasında ben atikerden yanayım lovato iyidir ama büyük motorlar ve kara düzenli yani karbüratörlüler içindir
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kindred Brujah » 23 Nis 2012, 10:43

Bende aynı düşünmeye başladım, Lovato çok güven verici geliyor ama, damla otogaz çok ilgili ve kendilerine güveni tam, böyle bir sorun olsa bile çözeriz sizin aracınıza daha önce çok montaj yaptık diyorlar, ama tabi bir yandan 500 lira az verip LPG parasını 4 ay erken çıkarma gibi bir durum söz konusu, sağlam bi usta taktı mı atikerden de çok memnun olan var bunu anladım, iyi bir usta arıyorum şimdi, atiketi 990 diyorlar ama 900'e takıyorlar diye biliyorum. Garanti olayında da oldukça iyilermiş, herhangi bi sorunda sorgusuz sualsiz beyin enjektör ne varsa değiştiriyorlarmış sanırım :)

feliş yazdı:Yinede siz bilirsiniz aklınızı çelmek gibi olmasında ben atikerden yanayım lovato iyidir ama büyük motorlar ve kara düzenli yani karbüratörlüler içindir

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kindred Brujah » 23 Nis 2012, 11:01

Ardakaşlar biraz zorlayınca Ankra'da sorunsuz BRC montajıyla ünlü MOCAN'da aracınıza LPG dönüşümünü malesef tavsiye etmemekteyiz dedi :( Ne yapayım ben şimdi bir akıl verin :( Stop etme sorunu olmadan binenler var ama bu araca, nerdeyse hepsi lpgli bu araçların herkes yolun ortasında stop ede ede mi gidiyor anlamadım ki (!)

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti firarim19 » 23 Nis 2012, 17:08

Hocam atiker taktırsan,

Denesen sonra söktürsen zararın ne kadar? denemeye değer bence...
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti Kindred Brujah » 23 Nis 2012, 19:05

Zarar 1000 lira olur, üstüne aracın orjinalliği gider, manifolt delik olur, satarken lpg takılmış sökülmüş derler ordan giren 1000 lira yetmemiş gibi bide kendileri 1000 lira sokmaya çalışırlar oldu 2000 lira :D Biraz daha araştırayım her sorunun çözümü vardır diye düşünüyorum, stop etme sorunu yaşamadan binen insanlar görüp gaza gelmeyi bekliyorum :)

firarim19 yazdı:Hocam atiker taktırsan,

Denesen sonra söktürsen zararın ne kadar? denemeye değer bence...

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

ÖncekiSonraki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir