ATİKER kullanan 1.3 MPİ Felicia'cılar bi gelin hele?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ATİKER kullanan 1.3 MPİ Felicia'cılar bi gelin hele?

İleti turnalarkenan » 24 Nis 2012, 08:24

size attığım özel mesajda da belirttim aracım 1,3 MPI şuan takılı olan tüp 6 yıllık bir tesisat 2 yılı ben birebir kullanıyorum ışıklarda stop yüksek sarfiyat gibi sıkıntı yaşamadım ancak mutad olarak yılda bir defa kontrollerini yaptırırım. şauan yakıt sarfiyatım km başına 0,090 - 0,088 LT olarak değişkenlik göstermektedir. YİNE TEKRARLIYORUM MARKADAN ZİYADE USTA ÇOK ÇOK ÖNEMLİ

HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR, NAMUSA HÖRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR......
Kullanıcı avatarı
turnalarkenan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yusuf Kenan TURNALAR
Nereden: Gaziantep
Arabanız: 1998 FELICIA 1.3 GLX İ

İleti feliş » 24 Nis 2012, 11:46

bende arkadaşa katılıyorum lpg yi iyi bir ustaya taktır her yılda boğaz kelebeğini temizletip gaz ve adaptasyon ayarlarını yaptırıp yolunuza devam edin
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus KÖKSAL
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: SKODA FELİCİA 1.3MPİ COMBİ GLXİ

İleti GOKO » 24 Nis 2012, 13:01

atıkerı bılmem ama 3 yıldır ekogaz kullanıyorum rutın ayarlar dısında bı sorun yasamadım aracım da 1.3 mpı motor usta felıcıalarda gayet basarılı gaz montajında
lj 977
Kullanıcı avatarı
GOKO
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: gokhan avsar
Nereden: Ankara
Arabanız: felıcıa 2000 glxi

İleti Kindred Brujah » 24 Nis 2012, 17:17

Hocam nerede taktırdınız ustanız kim acaba ? Birde Vikas diye bir marka varmış duydunuz mu ?

GOKO yazdı:atıkerı bılmem ama 3 yıldır ekogaz kullanıyorum rutın ayarlar dısında bı sorun yasamadım aracım da 1.3 mpı motor usta felıcıalarda gayet basarılı gaz montajında
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti Kindred Brujah » 24 Nis 2012, 18:32

Hocam Ankara'da usta bilsem gideceğim ama bilmiyorum :( Birde bugün sanayiye gittim ustanın biri Aldesa, diğeri Vikars diye bir marka önerdi biliyor musunuz bu markaları ? Hangi ustaya gitsem MPİ motor görünce bi yüzü ekşiyor, bunlar sorun yapıyor diyor, bu araçlar bu adamların para kazanmak istemesinden daha mı kötü sonuçlar doğuruyor ? Sonuçta adam para kazanacak ama Mpi Felicia diyince bir korkuyor girmek istemiyor işin içine :(

turnalarkenan yazdı:size attığım özel mesajda da belirttim aracım 1,3 MPI şuan takılı olan tüp 6 yıllık bir tesisat 2 yılı ben birebir kullanıyorum ışıklarda stop yüksek sarfiyat gibi sıkıntı yaşamadım ancak mutad olarak yılda bir defa kontrollerini yaptırırım. şauan yakıt sarfiyatım km başına 0,090 - 0,088 LT olarak değişkenlik göstermektedir. YİNE TEKRARLIYORUM MARKADAN ZİYADE USTA ÇOK ÇOK ÖNEMLİ
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti GOKO » 24 Nis 2012, 22:00

ankara da şaşmaz da ekogazcı cemal usta var yuce skoda yı gecıyosun ılk sag sonra ılk sol ne bı rolantı ne de bı stop etme sorunu yasamadım gıder konusursun sana gereklı bılgıyı verır
lj 977
Kullanıcı avatarı
GOKO
CLASSIC
CLASSIC

İleti Kindred Brujah » 24 Nis 2012, 22:02

Tamam teşekkür ederim buraya da uğrayacağım, fiyat olarak ne civarda ekogaz ?

GOKO yazdı:ankara da şaşmaz da ekogazcı cemal usta var yuce skoda yı gecıyosun ılk sag sonra ılk sol ne bı rolantı ne de bı stop etme sorunu yasamadım gıder konusursun sana gereklı bılgıyı verır

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti GOKO » 24 Nis 2012, 22:08

900 cıvarı bu ışte marka takıntın olmasın usta gerçekten onemlı her araca gore beyın ve enjektor farklı takılıyo bu usta benım araçta en az 3 beyın ve enjektor denedı tam randıman alana kadar çok şukur sıkayetım yok ama şu bı gerçek atesleme sıstemın sorunsuz olacak çunku arızalar benzınde gorunmesede gaz zor yandıgı için arızalar hep gaz taktırdıktan sonra oluyo
lj 977
Kullanıcı avatarı
GOKO
CLASSIC
CLASSIC

İleti Kindred Brujah » 24 Nis 2012, 22:11

Marka takıntısı yok valla sorunsuz olsun markasını yemişim :) Sizin araçtaki beyin ve enjektörler ne marka acaba biliyor musunuz ? Aracın sistemlerinde herhangi bir sorun yok, zaten çok güzel değerlere sahibim kışın 7.5 yazın 6.5 litre benzin yakıyorum ki zaten egsozdan suda damlıyor yeri geldi mi yanma çok iyi gerçekleştiği için :)

GOKO yazdı:900 cıvarı bu ışte marka takıntın olmasın usta gerçekten onemlı her araca gore beyın ve enjektor farklı takılıyo bu usta benım araçta en az 3 beyın ve enjektor denedı tam randıman alana kadar çok şukur sıkayetım yok ama şu bı gerçek atesleme sıstemın sorunsuz olacak çunku arızalar benzınde gorunmesede gaz zor yandıgı için arızalar hep gaz taktırdıktan sonra oluyo

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti GOKO » 24 Nis 2012, 22:22

:) masallah dıyelım o zaman tum tesısatı ekogaz zaten ekogaz ve atıkerde her motor tıpıne gore beyın ve enjektor çesıdı var hepsını denıyo hangısınde uyum sagladıysa montaja baslıyo tamamen dedıgım gıbı 3 yıl oldu sadec yılda 2 kez yaz kış ayarı için gıdıtorum bı de gaz fıltresını degıstırıyo durmak yola devam :)
lj 977
Kullanıcı avatarı
GOKO
CLASSIC
CLASSIC

İleti Kindred Brujah » 24 Nis 2012, 22:26

Enjektör anladım sanırım nozzle'lardan bahsediyorsunuz 1.3 lük 1.5 lik 1.8 lik vs.. ama farklı beyinler olduğunu duymamıştım hiç :) Bir maşallahta size gelsin o zaman :) Yakıt durumunuz nasıl peki ölçtünüz mü hiç ?

GOKO yazdı::) masallah dıyelım o zaman tum tesısatı ekogaz zaten ekogaz ve atıkerde her motor tıpıne gore beyın ve enjektor çesıdı var hepsını denıyo hangısınde uyum sagladıysa montaja baslıyo tamamen dedıgım gıbı 3 yıl oldu sadec yılda 2 kez yaz kış ayarı için gıdıtorum bı de gaz fıltresını degıstırıyo durmak yola devam :)

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti GOKO » 24 Nis 2012, 22:31

şu an 220 kurus yakıyo gazı da 2,390 dan alıyorum ama kışın 250 kurusu geçtıgı zamanlarda oluyo amma velakın 2 ay once uzun yola çıkmıştım 170 kurusa ınmıstı
lj 977
Kullanıcı avatarı
GOKO
CLASSIC
CLASSIC

İleti Kindred Brujah » 24 Nis 2012, 22:32

Ben uzun yol ortalamasına yakın yakalarım yolum dümdüz olduğu için tahminen, benzinde çünkü yakalıyorum :) 20 kuruş yakar benimde ortalama tam istediğim rakam olur boş bir zamanımda cemal ustaya gideceğim mutlaka :)

GOKO yazdı:şu an 220 kurus yakıyo gazı da 2,390 dan alıyorum ama kışın 250 kurusu geçtıgı zamanlarda oluyo amma velakın 2 ay once uzun yola çıkmıştım 170 kurusa ınmıstı

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti GOKO » 24 Nis 2012, 22:36

sende haklısın ben sıncan eskışehır yolu uzerı gıt gel dur kalk çok yapırum ozellıkle aksam 7 trafıgı ıle umarım ıı bı montajla sorunsuz surusler yasarsın basarılar :)
lj 977
Kullanıcı avatarı
GOKO
CLASSIC
CLASSIC

İleti Kindred Brujah » 24 Nis 2012, 22:38

Umarım ya bende lpg ailesine katılıp mutlu olmak istiyorum artık :)

GOKO yazdı:sende haklısın ben sıncan eskışehır yolu uzerı gıt gel dur kalk çok yapırum ozellıkle aksam 7 trafıgı ıle umarım ıı bı montajla sorunsuz surusler yasarsın basarılar :)

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti feliş » 25 Nis 2012, 20:55

İnşallah lpg taktırınca sisteminiz dört dörtlük olurda sizi memnun eder, zaten bana memnun edecek gibi geliyor
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus KÖKSAL
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: SKODA FELİCİA 1.3MPİ COMBİ GLXİ

İleti samett234766 » 25 Nis 2012, 23:12

1999 SKODAM FELİCİAM VAR GAZI HİÇ TAKTIRMA ARACI HİÇ ETME ATİKER STOP ETME SİLKELENME BOĞAZ KELEBEĞİ ARIZASINA KADAR LAMBDA SENSÖR ARIZASINA KADAR MASRAFIN OLUR BENZİNDE BİN DAHA KARLI HİÇ YOKSA SANAYİDE GAZCIDA GEZMEZSİN
samett234766
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: samet köse
Arabanız: felicia 1999

İleti Kindred Brujah » 26 Nis 2012, 07:12

İnşallah hocam, daha beni ikna edecek usta bulamadım malesef :) sıkıştırmaya gelmiyor hepsi geri basıyor garanti isteyince :p araştırmalara devam, birde arkadaşın dediği ekogascıyla görüşeyim bakalım ne diyecek :)

feliş yazdı:İnşallah lpg taktırınca sisteminiz dört dörtlük olurda sizi memnun eder, zaten bana memnun edecek gibi geliyor

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

ÖncekiSonraki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir