ATİKER kullanan 1.3 MPİ Felicia'cılar bi gelin hele?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ATİKER kullanan 1.3 MPİ Felicia'cılar bi gelin hele?

İleti Kindred Brujah » 26 Nis 2012, 07:15

Valla hocam gazı hiç taktırma diyorsunda günde 5 lira farkettirecek gaz bana, günde 50 km yapıyorum, ekonomi amaçlı kullandığım halde 6,5 litre yakıyor 30 kuruşa denk geliyor buda, biraz performanslı kullansam 7.0 yakıyor. Bakalım araştırıyorum hocam, kafama yatan beni ikna eden garanti vercek güçte bir yer olursa ne takıyolarsa onu taktırıcam, X- lpg firması olur yani markasının önemi yok :)

samett234766 yazdı:1999 SKODAM FELİCİAM VAR GAZI HİÇ TAKTIRMA ARACI HİÇ ETME ATİKER STOP ETME SİLKELENME BOĞAZ KELEBEĞİ ARIZASINA KADAR LAMBDA SENSÖR ARIZASINA KADAR MASRAFIN OLUR BENZİNDE BİN DAHA KARLI HİÇ YOKSA SANAYİDE GAZCIDA GEZMEZSİN

The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti bozkurt_51 » 26 Nis 2012, 17:14

Arkadaşım piyasada mpı motor araçlarda lpg sıkıntı veriyore diye bir söylenti hakikaten var.ama ne kadar doğru bilmiyorum.vardır da yoktur da diyemeyiz kesin olarak.benim 90 model favoritim var.iki sene önce aldığımda komple motor yaptırdım.benim araçta vites boştayken stop ediyordu.ilk marşta çok zor alıyordu.vs. vs.lpg cilere gidiyordum kimisi diyordu 93 model altı skoda favoritlere lpg uyum sağlamıyor.kimisi diyordu beynin arızalı.beyni de yeniledim.yine aynı hatayı veriyordu.bir gün bir lpg ci senin arabanın ateşleme sisteminde sorun var sanırım dedi.ve arabanın endüksiyon bobininde arıza olduğunu tespit ettik.endüksiyon bobinini değiştirdik hakikaten arıza düzeldi.eğer ki aracında lpg kullanacaksan ateşleme sisteminde endüksiyon bobinin , ateşleme beynin , distribütörün , bujilerin , buji kabloların hepsinin iyi olması lazım.ya değilse hem araba olur olmaz yerde stop eder hemde çok yakar.bu sebeple aracın ateşleme sistemini de elden geçirmeni tavsiye ederim.
Her lafa verilecek bir cevabım vardır.Lakin ; bir lafa bakarım ,laf mı diye? Birde adama bakarım , adam mı diye ?
Kullanıcı avatarı
bozkurt_51
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: alpaslan baba
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: favorit 136L

İleti Kindred Brujah » 26 Nis 2012, 18:26

Ateşleme sisteminde sorun olsa benzinde belli olmaz mı ? veya benzinde çok yakmaz mı ? benim araç 6,5-7,5 litre benzin yakıyor, ateşleme sisteminde hata olsa bu değerleri elde edebilir miyim ? Bujileri değiştireli daha 8 bin km oldu, aracıda geçen gün yeni yazlık bakıma soktum, 10 bini beklemedim. Şimdi bobin yaklaşık 300 lira, bujileri geçtim hani 40 lira bişey çok mühim değil kablosununda birşey tutacağını sanmam, ateşleme beyni ve distribütor ne kadar bilmiyorum ama hani 200-300 de onlar tutsa, 1000 liralık bi sistem bile taktırsam bana 1600'e patlar, işletmesi muayenesi derken 2000'e yaklaşır, zaten bende onu amorti edemeden okulu bitiririm boş yere kendimi üzmüş olurum o arada çıkacak sorunlarla.

bozkurt_51 yazdı:Arkadaşım piyasada mpı motor araçlarda lpg sıkıntı veriyore diye bir söylenti hakikaten var.ama ne kadar doğru bilmiyorum.vardır da yoktur da diyemeyiz kesin olarak.benim 90 model favoritim var.iki sene önce aldığımda komple motor yaptırdım.benim araçta vites boştayken stop ediyordu.ilk marşta çok zor alıyordu.vs. vs.lpg cilere gidiyordum kimisi diyordu 93 model altı skoda favoritlere lpg uyum sağlamıyor.kimisi diyordu beynin arızalı.beyni de yeniledim.yine aynı hatayı veriyordu.bir gün bir lpg ci senin arabanın ateşleme sisteminde sorun var sanırım dedi.ve arabanın endüksiyon bobininde arıza olduğunu tespit ettik.endüksiyon bobinini değiştirdik hakikaten arıza düzeldi.eğer ki aracında lpg kullanacaksan ateşleme sisteminde endüksiyon bobinin , ateşleme beynin , distribütörün , bujilerin , buji kabloların hepsinin iyi olması lazım.ya değilse hem araba olur olmaz yerde stop eder hemde çok yakar.bu sebeple aracın ateşleme sistemini de elden geçirmeni tavsiye ederim.
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti AhmetH » 26 Nis 2012, 21:59

aracında buji kablosudur dstribütördür yok :)

DIS (distributorless ignition system) var
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti jawacı » 26 Nis 2012, 22:07

kullan arabanı hiç kafanı yorma. orası öyleydi,burası böyleydi derken işin içinden çıkamayacaksın.
"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
jawacı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: murat sürer
Arabanız: 94 favorit lx

İleti Kindred Brujah » 26 Nis 2012, 22:15

Mantıklı bende onu soracaktım aslında, Champion marka parça var bujilerin takıldığı, onların görevini o görüyor değil mi? :)

AhmetH yazdı:aracında buji kablosudur dstribütördür yok :)

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kindred Brujah » 26 Nis 2012, 22:16

onuda düşünmüyor değilim :p ama aç kalıyorum o zamanda bir yere giderken benzin alacam derken :p

jawacı yazdı:kullan arabanı hiç kafanı yorma. orası öyleydi,burası böyleydi derken işin içinden çıkamayacaksın.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti feliş » 30 Nis 2012, 22:07

Abi sen onu bunu geç Atiker tam sıralı sistemini taktır zaten adamlar 2 yıl garanti veriyorlar olur ya stop etme sorunu olursa gerekirse sıralının beynini mecbur değiştirirler sen ustalara söyle garantilimi diye garantiliyse taktırırsın, biz taktırdık usta herhalde gazı kısık yapmış sonra tekrar götürdük garanti sürecinde olduğu için gaz ayarı yaptı, yani sana diyeceğim garantili bir parçadan neden korkuyorsun ki...
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus KÖKSAL
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: SKODA FELİCİA 1.3MPİ COMBİ GLXİ

İleti Kindred Brujah » 30 Nis 2012, 23:48

Korktuğum olay parçanın garantisi değil, atikerin ecusu bizim felişlerin beyni ile uyumlu çalışamıyormuş, usta atikerin yetkili bayilerinden biri, kendisi söylüyor, ben buna atiker takarım ama bu boşa atınca stop etme, rolantide dalgalanma sorunları olur diyor, ha olmadığı araçlarda oluyor ama tek tük ediyor, felicia 1.3 mpi motora takınca genelinde bu sorun oluyor, bunun garantisini veremem diyor, stop edince vitese takıp vurduracaksın yoluna devam edeceksin diyor. Taktıracaksanda 4-4lük olmayacağını bilerek taktır diyor gayet açık net adam. Ha birde şunuda söylüyor, nerde taktırırsan taktır stop etme sorunu olunca sana git boğaz kelebeğini temizlet diyecekler bi sonraki adımda da bobini değiştirtecekler diyor. Aracın bütün ateşleme sistemi elden geçtikten sonra anca lpg parçalarına sıra gelir diyor. Birde bu sorunu sadece atiker değil hangi kiti takarsan tak yapabilir diyor, yakıt olarakta birbirinden farkı olmaz, taktırıcam diyorsan boşa para verme diğer sistemlere gel atiker taktır diyor.

Aynı şekilde BRC yetkili servisi Mocan otogaz'da bu araçların lpgde sorun çıakrdığını söyleyerek, araca lpg önermediklerini belirtti. neden önermiyorsunuz dediğimde de "Bahsi geçen araçta ateşleme bobini problemleri sık olarak yaşanabilmektedir. Bilgilerinize, saygılarımızla " denildi. Bütün kitler 2 yıl garanti veriyor garantisiz kit mi olurmuş o kadar para bayılacağız :)

feliş yazdı:Abi sen onu bunu geç Atiker tam sıralı sistemini taktır zaten adamlar 2 yıl garanti veriyorlar olur ya stop etme sorunu olursa gerekirse sıralının beynini mecbur değiştirirler sen ustalara söyle garantilimi diye garantiliyse taktırırsın, biz taktırdık usta herhalde gazı kısık yapmış sonra tekrar götürdük garanti sürecinde olduğu için gaz ayarı yaptı, yani sana diyeceğim garantili bir parçadan neden korkuyorsun ki...

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kindred Brujah » 30 Nis 2012, 23:51

Hocam birde sizdeki kit atikerin hangi kiti ? Bana FAST SUPER iyi oluyor bunlara taktım ben dedi bir usta, sanırım biraz daha pahalıymış o, 1100 mü 1200 mü öyle bir şey dedi fiyatına da, parçaları farklıymış sanırım ecuda farklıymış ama bilmiyorum.

feliş yazdı:Abi sen onu bunu geç Atiker tam sıralı sistemini taktır zaten adamlar 2 yıl garanti veriyorlar olur ya stop etme sorunu olursa gerekirse sıralının beynini mecbur değiştirirler sen ustalara söyle garantilimi diye garantiliyse taktırırsın, biz taktırdık usta herhalde gazı kısık yapmış sonra tekrar götürdük garanti sürecinde olduğu için gaz ayarı yaptı, yani sana diyeceğim garantili bir parçadan neden korkuyorsun ki...

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti feliş » 01 May 2012, 20:58

Kitin hangisi olduğunu bilmiyorum ben 2 tane foto koyorum sen onlara bak belki anlarsın
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti feliş » 01 May 2012, 21:04

benim nette problem var resim koyamıyorum abi ya
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kindred Brujah » 01 May 2012, 21:34

Hocam direk Ecuya bakın üstünde yazar, fast1 mi 2 mi easy fast mi neyse :)

feliş yazdı:Kitin hangisi olduğunu bilmiyorum ben 2 tane foto koyorum sen onlara bak belki anlarsın

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kindred Brujah » 01 May 2012, 21:35

Sorun değil hocam boş bi zamanınızda lpg Ecusuna bakın onun üstünde modeli yazar :)

feliş yazdı:benim nette problem var resim koyamıyorum abi ya

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti AhmetH » 02 May 2012, 01:34

Kindred Brujah yazdı:Mantıklı bende onu soracaktım aslında, Champion marka parça var bujilerin takıldığı, onların görevini o görüyor değil mi? :)

AhmetH yazdı:aracında buji kablosudur dstribütördür yok :)

geç gelen cevap için kusura bakma

bujiler silindir kapağına takılırlar bu zımbırtı bujilerin üzerine oturur. Kıvılcım işlerinide bu parça değil buna kumanda eden ECU ayarlar.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti MadloveR » 02 May 2012, 14:11

Atiker'in yeni yaptığı bir beyin var. Şu an burda çok tutuluyo gayet güzel olduğunu söylüyorlar. Ama sıralı mı standart mı onu tam olarak bilemiyorum. bi araştır istersen.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti Kindred Brujah » 02 May 2012, 19:40

Adını öğrenebilirseniz çok sevinirim :)

MadloveR yazdı:Atiker'in yeni yaptığı bir beyin var. Şu an burda çok tutuluyo gayet güzel olduğunu söylüyorlar. Ama sıralı mı standart mı onu tam olarak bilemiyorum. bi araştır istersen.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti MadloveR » 03 May 2012, 08:56

cumartesi felan Atikerin fabrikasına gidceğim gidince ordan daha detaylı bir bilgi alıp sizinle paylaşırım.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

ÖncekiSonraki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir