VİKARS veya ALDESA lpg bilen duyan var mı ?(FELİCİA 1.3 MPİ)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

VİKARS veya ALDESA lpg bilen duyan var mı ?(FELİCİA 1.3 MPİ)

İleti Kindred Brujah » 24 Nis 2012, 18:23

Arkadaşlar bildiğiniz üzere lpg taktırmaya karar verdim ama her usta bu arabalara lpg olmaz bunu baştan kabullen diyor :(

Şimdi size sorum 1.3 MPİ kullanan arkadaşlardan VİKARS yada ALDESA marka lpg taktıran var mı ?
Bu gün bir usta vikars marka kittin devir kablosunu devre dışı bırakınca stop sorununun ortadan kalktığını söyledi, diğer kitlerde olmuyor mu dediğimde ise, diğer kitlerde bu devir sensörünü devre dışı bırakınca map sensörü arıza verdiği için araç lpgye geçmiyormuş, ama bu vikarsta devir sensörsüz kit çalışıyormuş. Haliyle stop etme sorunu ortadan kalkıyormuş.

Siz ne dersiniz ? Mümkün mertebe çabuk cevap almam lazım, bir an önce karar verip taktırmak istiyorum artık.

(Veya Ankara'da sorunsuz bir montajcı söylerseniz çok makbule geçer)

The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti AhmetH » 24 Nis 2012, 18:53

araçta maf sensörü yok map var deviri bobinden yada ecu dan alacak diye düşünüyorum.
esasında uzay teknolojiside yok araçta.

LPG forumlarına üye oldun mu ? şu benim dediğim adamın telefonuna ulaşmaya çalış adamın adı Rıza biliyorsun.

ben zamanında LPG taktırırken voltran iyisi Aldesa iş yapar diyorlardı hiç araştırmadan taktırmıştım voltranı şimdi vogas olmuş adı..(aracımın karbüratörlü olduğunu hatırlatırım)
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti AhmetH » 24 Nis 2012, 18:58

sanırım sana eski düzen LPG takmaya çalışıyorlar sıralı olmayan boğazdan LPG yi sallayacaklar içeriye...
ECU falan ne varsa bypass ediyorlar ateşleme çalışıyor sadece araç ECU dan bağımsız vakumla LPG çekiyor.
bence bu yola girme. Bu işler kara düzen.

Elbet sorunsuz dönüşüm işlemi gerçekleşmiştir aracında turbo insignialara bile takıyorlarken hatta FSi TFSi a başlamışlarken..
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

İleti Kindred Brujah » 24 Nis 2012, 19:04

Aynen böyle dediler yani vakumla LPG çekicek dediler, ama lpg sıralı sistem takılacaktı, devir sensörü devreden çıkınca manifolttaki basınca göre lpg çeker dedi. Diğer markalar benzinden lpgye geçmiyormuş devir sensörünü devre dışı bırakınca vikars geçiyormuş sadece. Ben ustaya sorduğumda nasıl yani falan diye, çok incelersen kafan daha çok karışır dedi. Teşekkür ederim bu bilgi için sanırım enjektörleri kara düzende çalışrıtacaklardı senin dediğin gibi nerdeyse ikna da olmuştum gümbürtüye gidecektim :)

AhmetH yazdı:sanırım sana eski düzen LPG takmaya çalışıyorlar sıralı olmayan boğazdan LPG yi sallayacaklar içeriye...
ECU falan ne varsa bypass ediyorlar ateşleme çalışıyor sadece araç ECU dan bağımsız vakumla LPG çekiyor.
bence bu yola girme. Bu işler kara düzen.

Elbet sorunsuz dönüşüm işlemi gerçekleşmiştir aracında turbo insignialara bile takıyorlarken hatta FSi TFSi a başlamışlarken..
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kindred Brujah » 24 Nis 2012, 19:06

Rıza beye ulaşmayı çok isterim ama nasıl ulaşacağımı bilmiyorum, o linklerdeki forumda ortadan kaybolmuş izine rastlamadım daha sonra baya bir süredir hiç giriş yapmamış foruma :( Bu bizim arabalar deviri bobinden alırken bobin yanıyormuş bide öyle diyorlar sonra suç bize kalıyormuş falan :( LPG'ye ustalar pek yanaşmıyor neden bilmiyorum :( LPG forumu olarak hangilerine üye olayım onlarıda pek bilmiyorum açıkcası :) sınav dönemindeydim yeni çıktımda pek dolaşamadım internette :)

Edit : Bi telefon buldum modifiyem.com'dan ordan bi arayacağım inş aktif telefondur.

AhmetH yazdı:araçta maf sensörü yok map var deviri bobinden yada ecu dan alacak diye düşünüyorum.
esasında uzay teknolojiside yok araçta.

LPG forumlarına üye oldun mu ? şu benim dediğim adamın telefonuna ulaşmaya çalış adamın adı Rıza biliyorsun.

ben zamanında LPG taktırırken voltran iyisi Aldesa iş yapar diyorlardı hiç araştırmadan taktırmıştım voltranı şimdi vogas olmuş adı..(aracımın karbüratörlü olduğunu hatırlatırım)

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti AhmetH » 24 Nis 2012, 20:26

Karadüzende Mikser var LPG enjektörü bile olmayacak muhtemelen. sıralı deyip haybeden bişeyler yapacak olabilirler.

Ankarada verdiği referanslar vardı Rıza ustanın ordan tanıyan var mı diye sorabilirsin pendikte servis adı vermişti ordanda zorlayabilirsin.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

İleti Kindred Brujah » 24 Nis 2012, 20:40

Numara kullanım dışı çıktı, bir bakayım o referanslara bulabilirsem çok sevinicem :)

AhmetH yazdı:Karadüzende Mikser var LPG enjektörü bile olmayacak muhtemelen. sıralı deyip haybeden bişeyler yapacak olabilirler.

Ankarada verdiği referanslar vardı Rıza ustanın ordan tanıyan var mı diye sorabilirsin pendikte servis adı vermişti ordanda zorlayabilirsin.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kindred Brujah » 24 Nis 2012, 20:47

Ya ben modifiyem.com açınca direk anasayfaya yönlendiriyor, zorluyor beni, 2 sn istediğim sayfada duramıyorum, sizde de oluyor mu böyle bir sorun, yorumları okuyup aradan seçeyim diyorum ama site sürekli anasayfaya atıyor :S üye olmadığım için diyeceğim ama üye de olamıyorum üyelik sayfasında da aynı şeyi yapıyor :S

AhmetH yazdı:Karadüzende Mikser var LPG enjektörü bile olmayacak muhtemelen. sıralı deyip haybeden bişeyler yapacak olabilirler.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti AhmetH » 24 Nis 2012, 21:20

Yönetiminde görev aldığım modifiyem.com un forum kısmını çeşitli sebeplerden dolayı maalesef 3-4 gün önce kapattık.12 yıllık efsane bitti :oops:

Türkiyedeki en büyük otomotiv arşivlerinden biri belki en büyüğüde dedğiniz sorun ile boğuşuyor belki oda ayarlanır bilemiyorum.

Şuanda sayfa yüklendiği anda tarayıcının stop tuşuna basman lazım. script gibi bişey mi var bilmiyorum anasayfaya atıyor direk.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

İleti Kindred Brujah » 24 Nis 2012, 21:27

Mutlaka ayarlanır sonuçta kod işleri bunlar :p bende öğrenicem bu yaz artık kendi başıma bilgisayar bölümünde okuyorum ama fıs yani :)

AhmetH yazdı:Yönetiminde görev aldığım modifiyem.com un forum kısmını çeşitli sebeplerden dolayı maalesef 3-4 gün önce kapattık.12 yıllık efsane bitti :oops:

Türkiyedeki en büyük otomotiv arşivlerinden biri belki en büyüğüde dedğiniz sorun ile boğuşuyor belki oda ayarlanır bilemiyorum.

Şuanda sayfa yüklendiği anda tarayıcının stop tuşuna basman lazım. script gibi bişey mi var bilmiyorum anasayfaya atıyor direk.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti forman37 » 25 Nis 2012, 00:03

konu pert :D
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti firarim19 » 25 Nis 2012, 11:17

forman37 yazdı:konu pert :D

hahahahah :D +1986
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir