SİZ OLSANIZ FELİCİA SATIP ASTRA GSI ALIRMISINIZ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SİZ OLSANIZ FELİCİA SATIP ASTRA GSI ALIRMISINIZ

İleti wehby » 25 Nis 2012, 14:33

forumda bilindiği üzere

97 model 1.6 mpi skoda felicia sahibiyim...

2-3 yıldır kullanıyorum ,temiz, sorunsuz, az yakan bi araç... ama özelliksiz , hidrolik direksiyon bile yok...

okuldan bi öğretmen arkadaşımda 96 model 4 kapı opel astra gsi var... 136 hp lik 2.0 litre ecotec motor...füme renk , araç çok temiz , 1 parça boyası var...

klima ,abs ,hava yastığı , elektrikli ayna, **** lpg var.... 145 binde... orta yaşlı bi arkadaş kullanıyor ve aracı zorlamıyor...kısaca yorulmamış bi araç... bu araca 11 bin lira istiyor... benim aracı 9 bin gibi satıp , 11 bine bu aracı almak istiyorum....

sorularım:

- yakıt olarak ne yakar , zira felicia ile şehir içi 8-9 litre lpg yakıyorum

- fiyat olarak arada 2 bin lira gibi bi fiyat farkı var , bu farka değermi , sınıf atlamış olurmuyum?

- bu astralar için piyasada tutulmuyor falan diyorlar ne derece doğru?

- siz olsanız bu araçı alırmısınız?

DENİZİN İÇİNDEKİ CANAVARI GÖRÜP DE ŞAŞMA , İÇİNDEKİ DENİZ OLAN CANAVARI GÖR DE ŞAŞ...
wehby
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: vehbi öz.
Nereden: Kayseri
Arabanız: 97 felicia 1.6 glxi

İleti PİCK-UP » 25 Nis 2012, 14:52

daha önceden opel marka araç;

sahibi olarak konuşuyorum çok ama çok sağlam araçlar sizin yapmanız gereken sadece

aracı almadan önce serviste güzel bir ekspertiz yaptırmak sakın tanıdık diye bunu yaptırmamazlık yapmayın.

Aracın ekspertizinde istiyeceğiniz boya durumu, değişen durumu , motor durumu yani kısacası full olsun.

motor durumu bitikse hiç bulaşmayın aslı astarını geçer ancak sağlamsa inan 1 parça değişmeden 5 yıl götürür

sizi. boya durumu temizlik amaçlı olabilir tabii sordurun macun varmı? diye varsa kazada vardır. yine bulaşmayın

gelen ufak tefek sesler yüzünden araca ısınamayabilirsiniz. bu sorunlar yok ise alınır güzel araç özellikle GSİ ların

4 kapısını kolay kolay bulamazsınız onuda belirtim... ;)
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti SARACOGLU » 25 Nis 2012, 15:53

Hocam yardımcı olmak gerekirse düşüncelerimi söyliyeyim.
96 model astra gsi hem konfor hem donanım hem yol tutuş olarak felicia ile kıyaslanamaz bile
ülkemizde 90lı yılların sonuna dogru honda vti peugeot gti motorlara rakip olarak kullanılmış her ne kadar bunların gölgesinde kalmış olsada yinede felicia kullanan birisi olarak performansı seni cok fazla memnun eder fakat yakıtıda şehir içinde oldukça yüksektir.

bu araçlarla günlük hayatta kullanılan araçlar farklıdır.yedek parçası pahalıdır satarken elbette sıkıntı yaşarsınız yakıt tüketimi yüksektir.
bu durumlar göz önünde olmasa zaten 11 bine böyle bir aracı asla alamassınız.bu aracın 4 fren bile disk tir.
SARACOGLU
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: abdurrahman saraçoğlu
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: fabia 1.4 16v elegance

İleti wehby » 25 Nis 2012, 16:11

ben bu aracı günlük kullanım için almak istiyorum... şehir içinde sağa sola gitmek için kullanacağım... sırf kliması için almak istiyorum bu aracı... ama yakıt tüketimi benim çok kafamı karıştırıyor.... felicianın (astraya göre kötü bi araç olsada) şehir içi 19-20 krş yakması , beni kendine bağlıyor...
DENİZİN İÇİNDEKİ CANAVARI GÖRÜP DE ŞAŞMA , İÇİNDEKİ DENİZ OLAN CANAVARI GÖR DE ŞAŞ...
wehby
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mustklc » 25 Nis 2012, 16:18

vehbi hocam , astra senin feliciadan çok yakar. hele kısa mesafe şehir içi daha fazla yakar. belki uzun yolda daha az yakabilir.

eski model bir aracı verip gene eski model bir araç alacaksın. bence macera arama, üstüne en az 10 bin tl koyabileceğin zaman aracını değiştir.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti wehby » 25 Nis 2012, 16:23

mustklc yazdı:vehbi hocam , astra senin feliciadan çok yakar. hele kısa mesafe şehir içi daha fazla yakar. belki uzun yolda daha az yakabilir.

eski model bir aracı verip gene eski model bir araç alacaksın. bence macera arama, üstüne en az 10 bin tl koyabileceğin zaman aracını değiştir.

aslında niyetim dacia logan almaktı ama arkadaşımdaki astrayı bir seçenek olarak gördüğüm için size bi danışmak istedim.
wehby
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kindred Brujah » 25 Nis 2012, 17:44

Bende katılıyorum, kendi aracınız bildiğiniz alıştığınız araba, araç yenilerken denk araçlara geçmeyi doğru bulmuyorum ben, neden derseniz sonuçta 10 binlik araba verip 10 binlik araba alacaksınız, ama siz kendi aracınızı biliyorsunu tanıyorsunuz, ne sorun çıkaracağı belli nerde ne yapacağı belli, ama alacağınız araçta bunları bilemezsiniz, belki bir ay yeni olduğu için çok seveceksiniz sonra bilmediğiniz yerlerden bilmediğiniz sorunlar çıkacak üzüleceksiniz. Kaldı ki astranın feli kadar az yakması mümkün değil, uzun yoldada daha az yakmayacağı kanaatindeyim, sonuçta sizin aracınız 1.6, uzun yolda az yakan bir motor, 1.6 nın üstüne çıktıkça uzun yolda tüketim yine artacak motor hacminin getirdiği zorunluluktan dolayı gaza az bassanız bile o hacme yetecek kadar benzin püskürtülmesi gerekecek buda ister istemez feliden çok olacak.

mustklc arkadaşımızın dediği gibi araç değiştirecekseniz üstüne birşeyler koyun, ha belki 10 bin çok beklemek için, yine de en azından bir 5 bin koyun ki aynı sınıfta araç alcak olsanız bile (ki ben sanmıyorum ki aynı sınıftaki araçlar felicia kadar tat versin) en azından yaşı az bir şey alın.

mustklc yazdı:vehbi hocam , astra senin feliciadan çok yakar. hele kısa mesafe şehir içi daha fazla yakar. belki uzun yolda daha az yakabilir.

The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti firarim19 » 25 Nis 2012, 18:50

Merhaba,

Çok donanım = çok masraf ... Özellikle yaş büyükse.
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti wehby » 25 Nis 2012, 19:32

firarim19 yazdı:Merhaba,

Çok donanım = çok masraf ... Özellikle yaş büyükse.

mesaj alındı... benim felicianın neden sorunsuz olduğu anlaşıldı... sıfır donanım= sıfır masraf
wehby
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti firarim19 » 25 Nis 2012, 22:19

Aynen öyle,

Benim fabianın kapı switchinin kilitin içinde olması buna bir örnek... O ufacık switch için servise kalsak yenı kilit mekanizması istenecek. Yeni ve elektronik arabalar sanıyorum artık en fazla 10 yıl kullanılır... sonrası bakım ve parça maliyetleri yüzünden hiçte ekonomik olmaz.
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti 9köy » 25 Nis 2012, 23:22

ah kardeşim ah. siz gelinde onu bol keseden atanlara anlatın :mrgreen: hele birde bayanların çevresi..yok şu araba alınırmı kendinemi güldürcen şu bu. ben elimdeki kötü felicaya 10 yıl daha binerim. sonra toplatsan bir on yıl daha gider diğerlerine 10 yıldan sonra binsinlerde görelim. tamaman tüketim toplumu olduk hemde üretmeden tüketen toplum. üretsen nasıl olsa biz yapıtık ürettik sattık zenginleştik önemi yok dersin birde ihracatın olur. e 10 yılda değiştik dersin. ve kendi piyasanda süper döner her teline kadar. biz ne örüyoz çifte faytonla

firarim19 yazdı:Aynen öyle,

Benim fabianın kapı switchinin kilitin içinde olması buna bir örnek... O ufacık switch için servise kalsak yenı kilit mekanizması istenecek. Yeni ve elektronik arabalar sanıyorum artık en fazla 10 yıl kullanılır... sonrası bakım ve parça maliyetleri yüzünden hiçte ekonomik olmaz.
9köy
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: felicia

İleti AhmetH » 25 Nis 2012, 23:47

Türkiyede Astra GSİ deyince akla gelen en temiz 10 - 15 aracın sahipleri ile direkt yada indirekt teması olan gençliğinden bu yana astra gsi aşkı ile yanan bir arkadaşım vardı.
hakikaten temiz bir GSi aldı ama üst kapağı çatlaktı yapacağı masraf alacağı keyfe değmedi abi ben ne yaptım diye ağlaya ağlaya bana dert yandı..

velhasıl güzel araçtır ama temizi için mantıksız fiyatlar vermek lazım.
ööbürü ise mutlaka karın ağrıtacaktır.

heves almak isterseniz deneyin derim.

kırmızı kapak SFi dedikleri C20XE kodlu motor aklınızı alacaktır
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti AhmetH » 25 Nis 2012, 23:49

pardon pardon şimdi yeni gördüm 136 hp lik X20XE(V) motor var üstünde bu motor 150 hp lik C20XE SFi motorun yanından geçemez.

sportif karakteri için almaya değmez ama felicianızdan bir iki gömlek üstündür.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

İleti wrestler » 26 Nis 2012, 19:18

GSİ ler 2 kapı degilmi :? 4 kapı GSİ hic gormedim bende corsa 1.6 GSİ bakıyorum arastırma içersindeyim kullananlar veya bilgisi olan varmı bu arac hakkında ?
Kullanıcı avatarı
wrestler
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: şafak wrestler
Nereden: İzmir
Arabanız: felicia 1.6 glx

İleti AhmetH » 26 Nis 2012, 21:18

Corsa 1.6 GSi da fena makina özünde :)

X16XE kodlu şeytan işi bir motor var (C16XE den yapma) döneminde 106Gti ve saxo vts nin rakibiydi (her ne kadar bu araçların sahibi rakip olarak görmese de)

modifiye sonucunda alınan verim ise onlardan hatta hatta astra GSi dan Vectra GT den iyi durumdaydı.

tam bir yarış motoru olarak tasarlanmıştır..

opel yıllarca bu motoru evirdi çevirdi ecotec yaptı twinport yaptı ısıttı ısıttı sattı :D (Z16XE, Z16XEL, Z16XEP)

onunda temizi zor bulunur.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

İleti mustklc » 26 Nis 2012, 21:32

araba al sat yapmak, değişik değişik araçlar alıp denemek, bozuldukça yaptırmak , orasıylan burasıylan uğraşmak, bekar adam işi.
bizim gibi, benim gibi, vehbi hoca gibi memur , öğretmen adamlara bu tür işler gelmez.
adam maaşından artırmış, çoluğu çocuğu için bir araç almış, daha da aracının sorunuyla, modifiyesiyle uğraşması abes olur.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti wehby » 26 Nis 2012, 23:15

mustklc yazdı:araba al sat yapmak, değişik değişik araçlar alıp denemek, bozuldukça yaptırmak , orasıylan burasıylan uğraşmak, bekar adam işi.
bizim gibi, benim gibi, vehbi hoca gibi memur , öğretmen adamlara bu tür işler gelmez.
adam maaşından artırmış, çoluğu çocuğu için bir araç almış, daha da aracının sorunuyla, modifiyesiyle uğraşması abes olur.

evet düşüncelerime tercuman oldunuz... almıyorum astra mastra , feliş ile devam yola....
wehby
AMBIENTE
AMBIENTE

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir