sıralı sistem elektriği

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

sıralı sistem elektriği

İleti feliş » 05 May 2012, 20:59

Slm benim kafama takıldıda sıralı sistemin elektriğini enjeksiyona giden elektrikten alındığını söylüyorlar, bu biçim rolantide dalgalanma yaparmı ve yaparsa elektriği direk aküden alırsak sorun olurmu , dalgalanma geçermi.

Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus KÖKSAL
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: SKODA FELİCİA 1.3MPİ COMBİ GLXİ

İleti Kindred Brujah » 05 May 2012, 21:28

Mantıklı olan aküden alınması bana sorarsanız ama teknik bilgim yok bu konuda :)

feliş yazdı:Slm benim kafama takıldıda sıralı sistemin elektriğini enjeksiyona giden elektrikten alındığını söylüyorlar, bu biçim rolantide dalgalanma yaparmı ve yaparsa elektriği direk aküden alırsak sorun olurmu , dalgalanma geçermi.
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti forman37 » 05 May 2012, 23:28

enjektorden alınan elektık lpg enjektorlerının benzın enjektorlerıyle aynı sırada çalısması ıcın alınır o ayrı bısey lpg sıstemının elektrıgı akuden alınır .
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti feliş » 06 May 2012, 08:51

Ben bu işi ustaya soracağım çünkü birkere daha duymuştum ustaların geneli enjeksiyondan alıyorlarmış eğer bunu aküden alırsak ne stop eder nede rolantide dalgalanma olur...çünkü elektriği sadece bir yere verir şimdi ise hem enjeksiyona hem de sıralıya vereceği için joltajı biraz etkiler
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kindred Brujah » 06 May 2012, 10:03

Bilgilerini bekliyoruz :) Karar verebilsem bu pazartesi taktıracaktım lpgyi hala karar veremedim ya, kendine güvenen firma yok piyasada, ya çok iyi sallıyorlar yada stop eder abi diyorlar :) Alın lpg kablo ve yazılımınıda alıp ayarlarımı kendim mi yapsam o zaman montaj kaynaklı bi arıza yoksa ben hallederim gibi, atikerin arayüzü türkçeydi sanırım ne kadar zor olabilir ki :D

feliş yazdı:Ben bu işi ustaya soracağım çünkü birkere daha duymuştum ustaların geneli enjeksiyondan alıyorlarmış eğer bunu aküden alırsak ne stop eder nede rolantide dalgalanma olur...çünkü elektriği sadece bir yere verir şimdi ise hem enjeksiyona hem de sıralıya vereceği için joltajı biraz etkiler
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti feliş » 06 May 2012, 18:56

size atikerin, lavotonun vs. sistemlerin programlarını kimse vermez çünkü onlarda oradan para kazanıyorlar , bahsettiğim elektriğide yarın sanayide soracağız bakam ne olacak...
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kindred Brujah » 06 May 2012, 19:27

BRC dışında bir çok kitin kabloları ve yazılımlarını internet ortamında bulmak mümkün. Donanimhaber'de lpg ayarlarını kendi yapan bir çok üye mevcut :)

feliş yazdı:size atikerin, lavotonun vs. sistemlerin programlarını kimse vermez çünkü onlarda oradan para kazanıyorlar , bahsettiğim elektriğide yarın sanayide soracağız bakam ne olacak...

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti feliş » 06 May 2012, 19:42

O zaman iş bir dizüstü leptop ve birkaç kabloya kalıyor vay bee...
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kindred Brujah » 06 May 2012, 20:08

Aynen öyle hatta kolayı var, internette telefon ve tabletle bağlantı yapma imkanı sağlayan ürünlerde var, android telefonunuzla veya ipad vs.. tabletinizle bile bu ayarları yapmak mümkün (büyük ihtimalle kablosuz olarak) :)

feliş yazdı:O zaman iş bir dizüstü leptop ve birkaç kabloya kalıyor vay bee...

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kindred Brujah » 06 May 2012, 20:09

Birde ben yarın arabayı bi yere bırakayım lpgyi taksınlar diyorum, atiker birde lovatoya gideceğim, atikerci stop edebilir, etmeyedebilir, garanti veremem diyor, lovato için ilk kez yüzyüze görüşeceğim, eğer stop etmeme garantisi veriyorum derse lovato taktırabilirim. Sizinde fikirlerinizi almak isterim bu konuda :)

feliş yazdı:O zaman iş bir dizüstü leptop ve birkaç kabloya kalıyor vay bee...

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti feliş » 06 May 2012, 21:42

Bencede lovato garanti veriyorsa kesin lovato taktırırsınız yok belki derse boşa para dökmeden atiker derim bizim felişte atiker tam sıralı var mükemmel, çok iyi.Birde abi hangisine taktırırsanız dediğim elektriği aküden alsınlar enjeksiyondan almasınlar işte o zaman müthiş olur inşallah düzenli bir sistem olur.
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kindred Brujah » 06 May 2012, 22:24

Hocam bu aküden alma olayını sordunuz mu ustalara ne dediler bana da çok mantıklı geliyor da :) Bir ustamda bana elektriği enjeksiyondan değil sigorta kutusundan kontrol edip tam 12V olcak şekilde alsınlar birde 5 amperlik sigorta koysunlar demişti :)

feliş yazdı:Bencede lovato garanti veriyorsa kesin lovato taktırırsınız yok belki derse boşa para dökmeden atiker derim bizim felişte atiker tam sıralı var mükemmel, çok iyi.Birde abi hangisine taktırırsanız dediğim elektriği aküden alsınlar enjeksiyondan almasınlar işte o zaman müthiş olur inşallah düzenli bir sistem olur.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti feliş » 07 May 2012, 16:51

İşte dediğim şey o
Kullanıcı avatarı
feliş