felicia dan arka taraftan gelen ses

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

felicia dan arka taraftan gelen ses

İleti lider » 07 May 2012, 21:06

arkadaşlar feli,cia 95 model arabamdan arkadan bi ses gelmeye başladı sanki şahinlerin defransiyel sesi gibi uğultu hafifde tırlamalı bu ses neden olabilir yardım edersebniz sevinirim arka taraftan geliyor yardımlarınızı bekliyorum tşkler

lider
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Lider Şahin
Nereden: Manisa
Arabanız: Felicia 95 LX

İleti wehby » 07 May 2012, 21:12

bilya sesi bence...
DENİZİN İÇİNDEKİ CANAVARI GÖRÜP DE ŞAŞMA , İÇİNDEKİ DENİZ OLAN CANAVARI GÖR DE ŞAŞ...
wehby
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: vehbi öz.
Nereden: Kayseri
Arabanız: 97 felicia 1.6 glxi

İleti lider » 07 May 2012, 21:13

peki bilya tekerdemi oluyor kardeş
lider
CLASSIC
CLASSIC

İleti PİCK-UP » 07 May 2012, 23:03

direk olayı söylüyorum , aramayın başka yerde eksoz araca vuruyor , eksozcuya giderek önce eksoz lastiklerine

baktırın eskiyip sünerek sürtüyor olabilir , lastikler sağlamsa arka dingilin üstündeki dirsek araca vurur çoğu

felicia'da olur bu genelde eksoz değişimlerinden sonra ses gelir bir çoğuda eksoz lastiklerinin eskimesi ve kop-

masıyla meydana gelir. geçmiş olsun baktırınca buraya yazarsanız sevinirim... ;)
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti lider » 08 May 2012, 00:47

peki bu vurma yani arka dingilin üstündeki dirsek zararlımıdır bi, şey olurmu
lider
CLASSIC
CLASSIC

İleti PİCK-UP » 08 May 2012, 02:52

zararı genelde olmaz ancak ses rahatsız eder , bnce yaptırın...
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti lider » 08 May 2012, 12:43

yalnız geçen yani sesi yaptığı gün fren pedalı sonuna kadar gitti sora düzeldi zaten ondan sora bu sesi yapmaya başladı uğultu yanihidrolikte var anlamadım ama sonuna kadar boşalır gibi oldu bununla bağlntılı bi şey olabilirmi
lider
CLASSIC
CLASSIC

İleti PİCK-UP » 08 May 2012, 13:14

lider yazdı:yalnız geçen yani sesi yaptığı gün fren pedalı sonuna kadar gitti sora düzeldi zaten ondan sora bu sesi yapmaya başladı uğultu yanihidrolikte var anlamadım ama sonuna kadar boşalır gibi oldu bununla bağlntılı bi şey olabilirmi

aynı sorun arkadaşımın başına geldi hemen eksozu yaptırın ; eksoz lastiği koparak limitör(fren dengeleme

sistemi) rekorlarına deyerek eritmiştir ; o arkadaşımında fren pedalı yapışmış gittiğinde rekorların eridiğini

görmüş değişmişti.. bir kontrol ettirin acil bir şekilde başınıza iş açmasın...
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti lider » 09 May 2012, 00:59

eksoz lastiklerinde kopuk yok baktım ama baktıracam saol kardeş
lider
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 09 May 2012, 09:28

Egzoz değilse arka teker porya rulmanından geliyordur. Bende de var şu anda o ses.

İyi bir sürücü iseniz otoban gibi temiz bir asfaltta 90 gibi bir süratte giderken vitesi boşa alıp kontağı kapatın. Ama dikkat edin direksiyon kilitlenmesin.

bu esnada sadece o sesi duyarsanız muhtemelen porya rulmanıdır.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti lider » 09 May 2012, 21:45

bugün baktırdım arka tekerlerin bilyaları yanmış dediler değişti fren balataları 4 tekerleğin değişti ben işi sağlama alayım diyerek lastikleride değiştirdim eksosuzun usta sesi bilyalardan yapıyor dedi frene gelince merkexden kaçırıyormuş onuda değiştirdiler birde vites kolunda boşluk vardı mafsal denen bi şey değişti toplam 370 tl verdimama vites kolu çok harika olmuş yardım ve önerileriniz için çok teşkler saolun arkadaşlar ha arabamı çok seviyorum bu aarada birde bilginiz olsun die yazıyorum gzda ş dışı 175 kuruş benzinde 310 lira yakıyor sevgiler lider
lider
CLASSIC
CLASSIC

İleti PİCK-UP » 09 May 2012, 21:49

lider yazdı:bugün baktırdım arka tekerlerin bilyaları yanmış dediler değişti fren balataları 4 tekerleğin değişti ben işi sağlama alayım diyerek lastikleride değiştirdim eksosuzun usta sesi bilyalardan yapıyor dedi frene gelince merkexden kaçırıyormuş onuda değiştirdiler birde vites kolunda boşluk vardı mafsal denen bi şey değişti toplam 370 tl verdimama vites kolu çok harika olmuş yardım ve önerileriniz için çok teşkler saolun arkadaşlar ha arabamı çok seviyorum bu aarada birde bilginiz olsun die yazıyorum gzda ş dışı 175 kuruş benzinde 310 lira yakıyor sevgiler lider

geçmiş olsun...
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir