FELICIA'ma bugün Lovato taktırdım. :)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FELICIA'ma bugün Lovato taktırdım. :)

İleti Kindred Brujah » 12 May 2012, 18:14

Arkadaşlar herkese merhaba, bildiğiniz üzere aracıma LPG dönüşümü yaptırmayı düşünüyordum ve ustaların yok stop eder yok bobin yanar demesinden korktuğum için tereddütteydim.

Bugün Damla Otogaz'a babamla gittik, sabah 10 gibi konuştuk, bir sorun olmayacağını daha önceden de bu araçlara taktıklarını smart kitin sorunsuz olacağını söylediler.

Mükemmel bir montaj oldu. Kaputu açtığınızda hiçbirşey görünmüyor, aracın lpgli olduğunu anlamanız çok zor :) Ustama teşekkür ediyorum ellerine sağlık :)

Bahsettikeri rolantdide dalgalanma, stop vs.. şu an için hiçbiri yok, 35 km kadar yaptım, gazdayken benzinden farksız aracım, gaza geçişini hissetmiyorum, motor sıcakken 15 saniye sonra gaza geçiyor. Şu an için memnunum, bakalım inşallah böyle güzel devam eder.

Yakın zamanda yakıt ölçümü yapıp paylaşacağım, depom 36 litre simit tank :) Henüz sızdırmazlık bile almadım salı gününe alacağım bir aksilik olmazsa :)

İlerleyen zamanlarda da araçta herhangi bir sorun çıkmazsa herkese tavsiye edeceğim şu an için araç harika :)

Damla otogazdaki ekip gayet sıcak, ilgili ve cana yakın. Muhabbet ortamı olsun, özenmek olsun 4-4lük bir firma, öğle yemeğimi de kendileriyle beraber yedim menü çok güzeldi :) montaj yaklaşık 5 saat içinde bitti, bir nazar boncuğu ve boşa çıkan stepneyi sarmam için suni deri tarzında bir lastik kılıfı da hediye edildi :)

Montaj fotoğraflarından bir kaçını koyacağım birazdan :)

The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti Kindred Brujah » 12 May 2012, 18:34

Montaj Sonrası (Sanki LPG yokmuş gibi :) ) :

Borular:

Step marka 36 litrelik simit tank :

Enjektörler :

Hortumlarına kadar Made in ITALY :

Montaj hazırlıkları :

Montaja başlarken :
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti yabani » 12 May 2012, 19:03

Artık lpg taktırmadan gezdiğiniz günlere yanarsınız :D

Hayırlı olsun, kazasız, belasız güzel günlerde kullanmak nasip olsun.
yabani
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yiğit
Arabanız: 2004 Fabia Classic 1.4 16V 101 katır depiği

İleti Kindred Brujah » 12 May 2012, 19:10

Sağolun teşekkür ederim :) İnşallah dediğiniz gibi olur da çılgınlar gibi gezerim o günlerin inadına :D

yabani yazdı:Artık lpg taktırmadan gezdiğiniz günlere yanarsınız :D

Hayırlı olsun, kazasız, belasız güzel günlerde kullanmak nasip olsun.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fırat3637 » 12 May 2012, 19:23

İyi akşamlar dün kafam karışık LPG konusu dye bı başlık acmıştım yorum yazmıştın hic korkma taktir demiştin benden hızlı davrandın helal olsun benim araba karburatorlu ama bakalım nasipte düşünüyorum B'de arabanın motorunu acsam nasil olur demiştim yapma gerek yok dedin ama dayanamadım 4uncu vitesle 140 yaptım ama dayanamadım gece denedim bügünde idobusle Bursa'ya gecmiştim sabah dönüş yolundayim su anda gidinçe özür dileyecem arabadan yapmasaydım diyorum keske :) direksiyon baya yumsadi ama nenedenini anlamadım bakalım yarın su kalorifere hava alan yere sineklik ve
ince çorap falan yapıcım pislik geliyo dye neyse biraz fazla uzattım galiba hayırlı olsun güle güle kullan görüşmek üzere
fırat3637
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: fıratGGS
Nereden: İstanbul (And.)

İleti feliş » 12 May 2012, 19:23

Hayırlı uğurlu olsun ama boğaz kelebeğini 6 ayda bir temizletmeyi unutmayın malum gaz çabuk kirletir
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus KÖKSAL
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: SKODA FELİCİA 1.3MPİ COMBİ GLXİ

İleti AhmetH » 12 May 2012, 22:06

Hayırlı olsun. Katalizörlü felicia görmek ilginç :D
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti forman37 » 12 May 2012, 22:26

hayırlı olsun gule gule kullan :) allah motorunu stop ettırmesın :D
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti Kindred Brujah » 13 May 2012, 01:38

Teşekkür ederim :) Bu arada arabanın körükleri hariç orjinal :p 69 binde kızım çok seviyorum :D Ha birde orjinal jant kapaklarında kırık olduğu için kaldırdım jant kapakları farklı gerisi fabrikasyon heryerinde skoda kabartmaları germany yazıları skoda auto etiketleri duruyor :D çok sevimli araç yahu

AhmetH yazdı:Hayırlı olsun. Katalizörlü felicia görmek ilginç :D

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kindred Brujah » 13 May 2012, 01:39

Amin amin, bal damlıyor ağzınızdan sağolun :D

forman37 yazdı:hayırlı olsun gule gule kullan :) allah motorunu stop ettırmesın :D

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kindred Brujah » 13 May 2012, 01:40

Bu tavsiyenizi dikkate alacağım teşekkür ederim :) Daha iyisi sizin olsun :)

feliş yazdı:Hayırlı uğurlu olsun ama boğaz kelebeğini 6 ayda bir temizletmeyi unutmayın malum gaz çabuk kirletir

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kindred Brujah » 13 May 2012, 01:45

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim :) Ha karbüratörlüde lovato'da çok iyidir, lovato'da düşünebilirsiniz, ben damla otogazdan acayip memnun kaldım tavsiye ederim :) sorun yaşarsam da önce bir süre bekleyip çözülmezse ondan sonra yazacağım buraya, ama çözemeyecekleri bir şey olacağını sanmıyorum, güvenim tam damla otogaza :)

Direksiyon hızlandıkça yumuşuyor bizim arabalarda sanırım, bir ara bende öyle bir gözlem yapmıştım çok kurcalamadım ama :D Bakalım şu ilk 1000 kilometreyi atlatalım bir aya çıkar bu lpgnin kokusuda iyi mi kötümü tüketim nasıl falan :D

fırat3637 yazdı:İyi akşamlar dün kafam karışık LPG konusu dye bı başlık acmıştım yorum yazmıştın hic korkma taktir demiştin benden hızlı davrandın helal olsun benim araba karburatorlu ama bakalım nasipte düşünüyorum B'de arabanın motorunu acsam nasil olur demiştim yapma gerek yok dedin ama dayanamadım 4uncu vitesle 140 yaptım ama dayanamadım gece denedim bügünde idobusle Bursa'ya gecmiştim sabah dönüş yolundayim su anda gidinçe özür dileyecem arabadan yapmasaydım diyorum keske :) direksiyon baya yumsadi ama nenedenini anlamadım bakalım yarın su kalorifere hava alan yere sineklik ve
ince çorap falan yapıcım pislik geliyo dye neyse biraz fazla uzattım galiba hayırlı olsun güle güle kullan görüşmek üzere

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kindred Brujah » 15 May 2012, 15:10

Bugün gittim sızdırmazlığımı da yaptırdım arkadaşlar, muayeneye ne zaman girerim bilmiyorum :)
Yalnız EK-1 Belgesi için aldıkları 10 lira içime oturdu... Kağıdın üzerinde 50 kuruştur yazıyor yaaa, 10 lira nedir, altı üstü printerdan bir şeyler yazıyorlar üzerine. Bende yaparım o işi yazık günah, insan soyuyorlar resmen, eğer bunun mantıklı bir açıklaması yoksa, ben o 50 kuruşluk kağıda sırf üstüne aracın şasi numarasını printerdan yazdırdım diye 10 lira alanlara hakkımı helal etmiyorum.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti unknown1 » 15 May 2012, 16:10

Hayırlı olsun bu arada. :)

Bir ara satıp yeni araç alacaktım. Kardeş düğününü yapınca bütün parama el koydu köfte :D

O yüzden şimdilerde taktırsammı biraz dahamı benziinde gitsem diye düşünmüyor değilim.
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: unknown
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: unknown

İleti Kindred Brujah » 15 May 2012, 16:44

Ben memnunum herhangi bir soru yok, çekiş deseniz benzin gibi, dik yokuşlar dışında farkedilmiyor, ayrıca aracın sesi başka kişiler tarafındanda doğrulandı bariz azaldı. Tüketime gelince net birşey ölçmedim henüz ama kabaca 20 kuruş görünüyor net ölçümler yakında gelecek :)

umitcan yazdı:Hayırlı olsun bu arada. :)

Bir ara satıp yeni araç alacaktım. Kardeş düğününü yapınca bütün parama el koydu köfte :D

O yüzden şimdilerde taktırsammı biraz dahamı benziinde gitsem diye düşünmüyor değilim.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir