FELİCİA SİGORTA KUTUSU

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FELİCİA SİGORTA KUTUSU

İleti security25 » 17 May 2012, 15:38

s.a. arkadaşlar sigorta kutusu arızası olan arkadaşlar için bilgi vermek istedim 99 felicia glx aracımın sigorta kutusu su aldığından dolayı faal olarak çalışmıyordu çıkmasını sordum yok dediler sıfır fiyatını sordum 360 tl dediler dün gözümü karartım bi bakayım dedim soketleri ve tabladaki karşılığındaki girişleri numaralandırarak söktüm sonra 1 den 16 ya kadar olan sigortaları tek tek yazdım 1 de kaç v 2 de kaç v var diye . daha sonra tabloyu tırnaklarından çıkarıp aldım bu arada sigorta kutusuna bağlı olan şase bağlantı kablosunu söküyoruz fakat aküden artı kutubu sökün ne olur ne olmaz diye neyse roleleri gene aynı şekilde tek tek numaralandırdım söktüm baktım 5 tane vida tutuyor kutuyu bi bakim içinde ne var diye dedim söktüm içinden bakır levhların geçtiği 4 adet bölüm çıktı artık dağıtmış bulunduk mücburen toplayacaz geri dedim sökmüşken bakırlarıda çıkarayım dedim bi açtım baktımki levhalar yeşil full oksit içimden gene iyi çalışıyormuş mübarek dedim giriştim tet tek alkol ve kontakt temizleyi spreyle temizledim ama nasıl toplayacam diyede baya tırstım olmadı ben temizleyeyim toplayamazsam ustaya toplatırım artık diye kendi kendime hesap yapmaya başladım tabi bu arada çalışmaya devam bir kaçını yerine oturttum baktım olacak bu iş devam dedim birde baktım sigorta kutusunun içinde içinden çıkan levhaların bulunduğu kısımda bakırların nerelere yerleştireleceğini tek tek gösteren kalıplar var ordan şekline göre bulup bulup yerleştirdim saat 10 da başladım akşam 5 de bitirdim sonra araca götürüp tekrar sıraladığım şekilde monte ettim şimdi sigorta kutusu şıkır şıkır çalışıyor hatta bilmediğim bi iki yer daha çıktı piyasaya tamir edince onlarda kendiliğinden çalışır oldu mesela silgi kolunu 2 devre yavaşa alınca çalışıyordu silgiler şimdi tek kademe kaldırıyor bırakıyorum kendiliğinde suyu görünce çalışıyor silgiler yağmur sensörümü var yoksa bilemedim eğer sıkıntısı olan arkadaşlar varsa bu konuda bana ulaşssınlar yardımcı olurum kendilerine seve seve

security25
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Eskişehir
Arabanız: 1999 felicia glx

İleti Kindred Brujah » 17 May 2012, 18:56

Felicialarda silgi kolunu tek kaldırınca zaman ayarı var zaten, kaldırıp indiriyorsunuz, sonra bi dahaki kaldırmanızda indirmezseniz sürekli arada geçen sürede bir siler, zaman ayarlı yani, örnek vermek gerekirse, tek kademe kaldırdınız sildi indirdiniz, sonra 9 saniye sonra tekrar kaldırdınız ve öyle bıraktınız, silecek 9 saniyede bir siler. Su püskürtünce de silecekler 1 ya da 2 defa kendiliğinden siler zaten orjinali öyle :) Ama silecek kolu kapalıyken normal yağmurda da silecekler çalışıyor derseniz onu bilemem :D

security25 yazdı:s.a. arkadaşlar sigorta kutusu arızası olan arkadaşlar için bilgi vermek istedim 99 felicia glx aracımın sigorta kutusu su aldığından dolayı faal olarak çalışmıyordu çıkmasını sordum yok dediler sıfır fiyatını sordum 360 tl dediler dün gözümü karartım bi bakayım dedim soketleri ve tabladaki karşılığındaki girişleri numaralandırarak söktüm sonra 1 den 16 ya kadar olan sigortaları tek tek yazdım 1 de kaç v 2 de kaç v var diye . daha sonra tabloyu tırnaklarından çıkarıp aldım bu arada sigorta kutusuna bağlı olan şase bağlantı kablosunu söküyoruz fakat aküden artı kutubu sökün ne olur ne olmaz diye neyse roleleri gene aynı şekilde tek tek numaralandırdım söktüm baktım 5 tane vida tutuyor kutuyu bi bakim içinde ne var diye dedim söktüm içinden bakır levhların geçtiği 4 adet bölüm çıktı artık dağıtmış bulunduk mücburen toplayacaz geri dedim sökmüşken bakırlarıda çıkarayım dedim bi açtım baktımki levhalar yeşil full oksit içimden gene iyi çalışıyormuş mübarek dedim giriştim tet tek alkol ve kontakt temizleyi spreyle temizledim ama nasıl toplayacam diyede baya tırstım olmadı ben temizleyeyim toplayamazsam ustaya toplatırım artık diye kendi kendime hesap yapmaya başladım tabi bu arada çalışmaya devam bir kaçını yerine oturttum baktım olacak bu iş devam dedim birde baktım sigorta kutusunun içinde içinden çıkan levhaların bulunduğu kısımda bakırların nerelere yerleştireleceğini tek tek gösteren kalıplar var ordan şekline göre bulup bulup yerleştirdim saat 10 da başladım akşam 5 de bitirdim sonra araca götürüp tekrar sıraladığım şekilde monte ettim şimdi sigorta kutusu şıkır şıkır çalışıyor hatta bilmediğim bi iki yer daha çıktı piyasaya tamir edince onlarda kendiliğinden çalışır oldu mesela silgi kolunu 2 devre yavaşa alınca çalışıyordu silgiler şimdi tek kademe kaldırıyor bırakıyorum kendiliğinde suyu görünce çalışıyor silgiler yağmur sensörümü var yoksa bilemedim eğer sıkıntısı olan arkadaşlar varsa bu konuda bana ulaşssınlar yardımcı olurum kendilerine seve seve
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti AhmetH » 18 May 2012, 01:43

şu arabada sökülüp tamir edilmeyecek yer yok onu biliyorum :D
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti security25 » 18 May 2012, 10:17

NE BİLEYİM ARKADAŞ BENDE ÖYLE BİR ÖZELLİK YOKTUKİ ÇALIŞMADIĞI İÇİN. SİGORTA KUTUSUNU TAMİR EDİNCE FALİYETE GEÇTİ BENDE AÇ TAVUK KENDİNİ DARI AMBARINDA HİSSEDERMİŞ MİSALİ AHA DEDİM BİR ÖZELLİK DAHA BULDUM AHMET ARKADAŞIN DEDİĞİ GİBİ ARAÇ KAPALIYKEN YADA YAĞMUR YAĞINCA KENDİLĞİNDEN ÇALIŞMIYOR DAHA ONUN İCAT EDEMEDİM
security25
CLASSIC
CLASSIC

İleti security25 » 18 May 2012, 10:19

PARDON HACIM ONUDA SEN DEMİŞİN AHMET ARKADAŞ TAMİR EDİLEMEYECEK YERİ YOK ONU BİLİYORUM DEMİŞ YALNIZ BUDA NORMAL BİR SİGORTA KUTUSU 360 TL OLUNCA MECBURİYETTEN ÖĞRENİYORSUN
security25
CLASSIC
CLASSIC

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir