FELICIA LPG YAKIT ÖLÇÜMLERİM (Her dolumda güncellenecek!)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FELICIA LPG YAKIT ÖLÇÜMLERİM (Her dolumda güncellenecek!)

İleti Kindred Brujah » 28 May 2012, 21:06

Aramız iyi felişimle, o beni üzmüyor ben onu gazlayıp gidiyoruz :) çok alıştık birbirimize 10 binden fazla oldu :P

Karma tüketim işte şehir içi sayılmaz, yol çok düz ve sabit hızlı çünkü, zaman zaman trafiğe kalıyorum ama haftada max 1 kere :) %75 şehirlerarası, %25 şehir içi gibi bir kullanım bu :)

feliş yazdı:Abi dediğin gibi fazlada şehir içi değilse gayet normal yakıyor ,sen arabayı kullanırken resmen tavlıyorsun herhalde...

The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti emre18 » 06 Haz 2012, 18:54

kardeş durum nasıl lpg de sıkıntı varmı stop etme gibi düzen tuttumu
emre18
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: skoda felicia
Arabanız: felicia glx i

İleti Kindred Brujah » 06 Haz 2012, 19:06

Sıkıntı yok, aldığımdan bu yana sorun yaşanmadı direk düzenli geldi alet, hala düzenli, son indirimlerden sonra 16.5 kuruş yakıyorum gazın litresi 1.99 burada

emre18 yazdı:kardeş durum nasıl lpg de sıkıntı varmı stop etme gibi düzen tuttumu
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fatih usta » 06 Haz 2012, 19:49

ne yaptın anıl az gaza bas . pedal paslanmasın :D
Kullanıcı avatarı
fatih usta
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Arabanız: favorit 135 l

İleti Kindred Brujah » 06 Haz 2012, 21:03

Fatih usta yeri geldimi basıyorum aslında ona rağmen böyle yakıyor :) basmadan gidince 7.5 litre LPG yakıyor, basıncada 8.5litre / 100 km :)

fatih usta yazdı:ne yaptın anıl az gaza bas . pedal paslanmasın :D

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fatih usta » 07 Haz 2012, 17:25

anıl duydum ki sabah akşam geziyormuşsun ankara nın değişik yerlerinde görmüşler seni bakkala bile arabayla gidiyormuş sun öyle mi :D :D
Kullanıcı avatarı
fatih usta
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Arabanız: favorit 135 l

İleti Kindred Brujah » 08 Haz 2012, 00:22

Fatih ustam utanmasam tuvalete de arabayla gideceğim :) bugün depoyu bir daha fulledim, yine aynı pompadan 15.5 kuruş yakmış :) demekki gazın litresi 2 lirayı geçmedikçe benim arabada 18 kuruşu geçmeyecek :) :D mutluyum huzurluyum yaşasın lpg :P

fatih usta yazdı:anıl duydum ki sabah akşam geziyormuşsun ankara nın değişik yerlerinde görmüşler seni bakkala bile arabayla gidiyormuş sun öyle mi :D :D

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kindred Brujah » 08 Haz 2012, 21:56

Tüketim değerlerim:
----------------------------------------------------------
Araç tipi = FELICIA 1.3 GLXi (MPi motor)
-- Kullanım Tarzı :
Şehir içi-dışı karışık ( Malum Ankara, İstanbul yolu vs.. şehir içi sayılmaz ölçümde )

-- Yakıt Türü : GAZ
-- Katedilen Yol : 259,7 KM
-- Yakıt Tüketimi (Litre) : 20,35 LT.
-- Yakıt Tüketimi (TL) : 40,50 TL.
-- Yakıt Değerleri (litre/kilometre) : 7,83 LT / 100 KM.
-- Yakıt Değerleri (kuruş/kilometre) : 15,6 kuruş / 1 KM

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti cobweb » 08 Haz 2012, 21:59

Maşallah gün geçtikçe düşüyor yakında üç beş krş bişey yakarsın :D

Bu ezanlar-ki şehâdetleri dinin temeli
Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli..
.

Kullanıcı avatarı
cobweb
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Levent
Nereden: Bolu
Arabanız: Felicia 1.6glxi

İleti Kindred Brujah » 08 Haz 2012, 23:03

O düşüş LPG'deki 24 kuruş indirimden sonra ister istemez oldu ya :) litre bazında hep yakın değerler yakıyorum aslında :) genellikle 7,5-8,5 litre arası bir tüketim var 100 kmde, gazın litresi 2.23'ten 1.99 lira olunca ortaya bu sonuç çıkıyor :D

cobweb yazdı:Maşallah gün geçtikçe düşüyor yakında üç beş krş bişey yakarsın :D

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fırat3637 » 11 Haz 2012, 15:35

çok güzel değerler ağzının tadı bozulmasın İnşallah ...
fırat3637
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: fıratGGS
Nereden: İstanbul (And.)

İleti Kindred Brujah » 11 Haz 2012, 22:43

Amin cümlemizin denilir heralde buna ne diyeceğimi bilemedim :P

fırat3637 yazdı:çok güzel değerler ağzının tadı bozulmasın İnşallah ...

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kindred Brujah » 11 Haz 2012, 22:45

1-2 güne feci bir yakıt tüketimi gelecek bakalım, aracı devirli agresif kullnadım, birde günde yarım saat olmak üzere 2 gün kardeşime araba sürmeyi öğretme çalışmaları yaptık, 1.ve 2. viteslerde sürekli fan aça aça bakalım bu haliyle nasıl tüketecek :)

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kindred Brujah » 13 Haz 2012, 07:23

Haftasonu kardeşime araba öğretmeye çalışarak (günde yarım saat sadece ilk 2 vites, araba ikide bir fan açacak şekilde :) ), birde daha çok şehir içi sayılacak yerlerde kullanarak(batıkent eryaman.. vs) yaptığım ölçüm :
Demekki benim araç şehir içi 17-18 şehirlerarası 15-16 falan yakıyor tahminen =)

Tüketim değerlerim:

Araç tipi = FELICIA 1.3 GLXi (MPi motor)
-- Kullanım Tarzı :
Şehir içi-dışı karışık ( Malum Ankara, İstanbul yolu vs.. şehir içi sayılmaz ölçümde )

-- Katedilen Yol : 243.6 KM
-- Yakıt Tüketimi (Litre) : 21,36 LT.
-- Yakıt Tüketimi (TL) : 42,51 TL.
-- Yakıt Değerleri (litre/kilometre) : 8,7 LT / 100 KM.
-- Yakıt Değerleri (kuruş/kilometre) : 17,5 Kuruş / 1 KM.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti feliş » 18 Haz 2012, 20:17

Geçen cumartesi düğünümüz vardı babam arabaya normal her zamanki aldığımız yerden gaz almış 1 hafta boyunca yetsin diye babam normal düşük devirde kullanıyordu sonra düğün günü arabayı ben aldım hem konvoyda yavaş yavaş bağıra bağıra gittik yani sıkıştırdık hemde sürekli şehir içinde kullandık bi hesapladık şehir içinde çok deli kullanmama rağmen kilometrede 19kr. yakmış bu arada gazın litresi 1.90tl, birde araba sw 1.3mpi motor içi biraz kalabalıktı malum bunlar yakıtı etkiler şimdi soruyorum size nasıl yakıt çokmu azmı?bu haftada düğün var bakalım ama bu sefer sıkıştırmayız:)
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus KÖKSAL
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: SKODA FELİCİA 1.3MPİ COMBİ GLXİ

İleti Kindred Brujah » 18 Haz 2012, 22:21

Yakıt normal :) bende hayvan gibi kullandığımda birde kardeşime araba öğretme işine girişmiştik 2 gün ilk 2 viteste araç bağıra bağıra hararet falan, 18-19 civarı yakmıştı :) şu ana kadar rekorum 15.5 kuruş :D daha altına inemedim :D gazın litresi 1.99 :D

feliş yazdı:Geçen cumartesi düğünümüz vardı babam arabaya normal her zamanki aldığımız yerden gaz almış 1 hafta boyunca yetsin diye babam normal düşük devirde kullanıyordu sonra düğün günü arabayı ben aldım hem konvoyda yavaş yavaş bağıra bağıra gittik yani sıkıştırdık hemde sürekli şehir içinde kullandık bi hesapladık şehir içinde çok deli kullanmama rağmen kilometrede 19kr. yakmış bu arada gazın litresi 1.90tl, birde araba sw 1.3mpi motor içi biraz kalabalıktı malum bunlar yakıtı etkiler şimdi soruyorum size nasıl yakıt çokmu azmı?bu haftada düğün var bakalım ama bu sefer sıkıştırmayız:)

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti feliş » 20 Haz 2012, 21:40

Kırıkkale'de 1.85'e kadar gaz var
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus KÖKSAL
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: SKODA FELİCİA 1.3MPİ COMBİ GLXİ

İleti kiyakfeli » 12 Tem 2012, 13:12

[url=member/Kindred%20Brujah/]Kindred Brujah[/url] senin değerler çok iyi...

Tüketim değerlerim:
Araç tipi = FELICIA 1.3 GLXi (MPi motor) 2000 133bin
-- Kullanım Tarzı :
Şehir içi-dışı karışık ( Konya - Alanya )
-Daha çok şehir dışı.
-- Katedilen Yol : 333 km
-- Yakıt Tüketimi (Litre) : 27 LT.
-- Yakıt Tüketimi (TL) : 55,62 TL.
-- Yakıt Değerleri (litre/kilometre) : 8,10 LT / 100 KM.
-- Yakıt Değerleri (kuruş/kilometre) : 16,7 kuruş / 1 KMUzun süredir foruma uğramıyordum. Yoğundum ve çok şükür arabam epeydir sorun yapmadı. Arabayı ilk aldığım zamanlar (3 yıl önce) tam depo 350 km(27 lt gaz tam depo) gidiyordu. Ne yapalım düşmüş. Gazı aslında konyadan 1,89 a aldım. 1,89 a göre km de 15,3 kuruş yakıyor. Ben 2,06 tl değerine göre yazdım. Uzun süredir şehir dışı yapmadığım için forumdaki değerlere gıbta ile bakıyorum. hala da öyle. bu değerler aslında biraz 320 km gibi çıkardı fakat biraz bayır aşağı kullandığım için böyle çıkmış olabilir.
Felicia 2000 Glxi 1.3 mpi
Deniz Mavisi
Kullanıcı avatarı
kiyakfeli
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: Felicia 2000 Glxi 1.3 mpi

ÖncekiSonraki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir