Felica dinamo arızası hakkında yardım....

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Felica dinamo arızası hakkında yardım....

İleti felicia-dizel_ahmet » 18 May 2012, 19:05

Herkese Merhaba,
98 model felicam ile bu sabah yolda giderken akü ışığı yanmaya başladı. devir saati çalışmaz oldu. Akşam dönerken akünün zayıflamaya başladığını gördüm. Sanayii girdim. usta dinamoda sorun var. söküp bakmamız lazım dedi. sökmeside uzun sürermiş. ne çıkacağını bilemem falan dedi. Bende tamam yarın sabah getireyim dedim ayrıldım. sabah götürcem. bu konuda tecrübesi olan arkadaş varmı? bunun maliyeti aşağı yukarı ne olur bilen varsa yardımcı olabilirmi?

felicia-dizel_ahmet
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Felicia 1.9D

İleti bulo28 » 18 May 2012, 19:50

kardeş geçmiş olsun önce dinamo şarj yapıyormu ölçüm aleti ile ölçtür büyük ihtimalle dinamo kömürleri bitmiştir . pek pahalı bir şey değil
Kullanıcı avatarı
bulo28
CLASSIC
CLASSIC

İleti furunotr » 18 May 2012, 20:07

Muhtemelen kömürleri bitmiştir; yok değilse konjektör arızasıdır ve her ikisi de öyle pahalı ve uzun sürecek arızalar değil; en çok yarım saatte hallederler sanırım... Ancak arıza giderildikten sonra şarzı ölçtürün bir... Ya da konnektör arızası falan ise duruma göre değişebilir...
furunotr
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Haluk Pirinç
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Felicia Combi GLXİ

İleti felicia-dizel_ahmet » 18 May 2012, 21:44

Kömürleri bitmiş olsa akü hiç şarj etmez. akü şarj ediyo ama yavaş şarj ediyor... cevaplarınız için teşekkürler
felicia-dizel_ahmet
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 18 May 2012, 22:51

Büyük masrafınız olacağını sanmam. diyot tablasıdır regülatördür vs bunlardan gerekeni değişir muhtemelen iki rakamlı bir fiyata kurtulursunuz.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti felicia-dizel_ahmet » 18 May 2012, 22:58

AhmetH yazdı:Büyük masrafınız olacağını sanmam. diyot tablasıdır regülatördür vs bunlardan gerekeni değişir muhtemelen iki rakamlı bir fiyata kurtulursunuz.

Teşekkürler. işallah öyle olur.
felicia-dizel_ahmet
CLASSIC
CLASSIC

İleti PİCK-UP » 18 May 2012, 23:41

benim aracımda içinde sargılarından biri kopmuştu. sarmasına 150 lira gibi bir rakam isteyince.

300 liraya sıfırını aldım sonuçta tamir gören malzeme yine başıma iş açar niyetiyle değiştirdim...

eskiside depoda duruyor. ;) sizin durumunuz inş. bunun gibi olmaz... :(
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti felicia-dizel_ahmet » 19 May 2012, 20:21

Bu sabah vurdurarak çalıştırdım. sanayi e gittim. usta dinamoyu çıkarmak için baya uğraştı. kömürler bitmiş. rulmanlarda boşluk oluşmuş gitmek üzereymiş. parçalar değişti. küçük bir hararet sorunu vardı onuda halletti. iki haneli rakama işi kurtaramadık. 150 civarı bir maliyeti oldu bana. sonuçta fiyat biraz yüksek oldu ama dinamodan artık başım ağrımaz diye düşünüyorum...
felicia-dizel_ahmet
CLASSIC
CLASSIC

İleti felicia-dizel_ahmet » 19 May 2012, 20:32

*** yazdı:bır kac ustaya danısmadan ıs yaptırmayızxını

hangi arıza olursa olsun kesinlikle en az iki yere göstermeden fiyat almadan yaptırmak doğru değil. benim sürekli gittiğim elektrikçim vardı. birde akü tamamen boşalmıştı. fazlada zamanım yoktu.

Bu forumda skodayı iyi bilen tanıyan tecrübeli ustaları işyerini ve isimlerini paylaşmamız lazım. hatta forumda sadece bu konunun olduğu ve sürekli güncellenen bir konu olması taraftarıyım. zaman zaman işi bilmeyen eline anahtarı yeni almış birilerine arabayı teslim etmek zorunda kalıyoruz... hem zaman hem para hemde arızayı giderememiş olmak çok kötü ve zor bir durum.

Aramızda sürekli forumu takip eden skodayı iyi tanıyan ustalar var olduğunu biliyorum. sanıyorum tepki almamak, reklam yapıyo pozisyonuna düşmemek için sessiz kalıyorlar.

Herkese saygılar.
felicia-dizel_ahmet
CLASSIC
CLASSIC

İleti furunotr » 19 May 2012, 23:06

felicia-dizel_ahmet yazdı:Bu sabah vurdurarak çalıştırdım. sanayi e gittim. usta dinamoyu çıkarmak için baya uğraştı. kömürler bitmiş. rulmanlarda boşluk oluşmuş gitmek üzereymiş. parçalar değişti. küçük bir hararet sorunu vardı onuda halletti. iki haneli rakama işi kurtaramadık. 150 civarı bir maliyeti oldu bana. sonuçta fiyat biraz yüksek oldu ama dinamodan artık başım ağrımaz diye düşünüyorum...

Demek ki bitebiliyormuş... Şaka bir yana bazen kömürler bitmeye yakınlaştığında şarj edebiliyor ancak yetersiz kalıyor... Neyse benimki sadece tahmindi...
furunotr
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Haluk Pirinç
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Felicia Combi GLXİ

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir