glxi ortalama nekadar yakar?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

glxi ortalama nekadar yakar?

İleti ünsal » 30 Ekm 2006, 00:38

[quote="?"][quote="cdforce"]           arkadaşlar siz bu yakıtları nasıl buluyorsunuz. benim araçta sıralı sis.lpg var. ve ben şehir içi ortalama 160-180 ytl arası yakıyorum.sizin araçlar ise benzinde 200-225 ytl arası yakıyor bu nasıl iş.ve benim araç benzinde de 280-320 ytl arası yakıyor.şimdi ltf bana yardımcı olun ya benim aracın yakıt sisteminde problem var anlayan varsa bu aracın yakıt sistemi olarak baktırılacak en önemli yeri neresi tşk.(ayrıca racın tüm bakımları yapılmış ve de devirli kullanılmakta)[/QUOTE]

Bence sizin lambda sensörü bozuk yada motorunuz bitmiş rektifiye yapılması lazım.
[/QUOTE]
emirinde dediği gibi bencede olabilir benim aracımda anormaldi daha önce yakıt yüksekti

(hararet müşürü değişmişti servis tamam demişti ama anormaldi araç bi gürültülü bazen stop eder vaziyetteydi meğer adaptasyon yapılması gerekiyomuş)sonra lamba sensörü temizleyip (hafif zımpara yapıyolar) takıyolar  değişen parça varsa bakım esnasında (fan veya hararet müşürü vs.) beyne adaptasyon yapılıyor.

LPG haricinde ayaryapılacak bi durumu yok aracın bakımıyla alakalı bence

AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti cdforce » 30 Ekm 2006, 20:00

öncelikle sorunuma ilgi gösterdiğiniz için tşk ederim yoksa gerçekten arabayı alıp şarampole yuvarlayacağım.beni deli etti.sizin dediğiniz gibi yaklaşık 1 - 1,5 sene önce arabayı ilk aldığımda bilgisayara sokturmuştum.ve vuruntu sensörü arızası verdi hatta bazı servis ler arabanın beyni gitmiş dediler.onuda yaptım çıkma sağlam beyin buldum vede taktırdım ama sorun yinede düzelmedi.aslında lambda sensörü ne işe yarar onuda bilmiyorum ama ilk işim iyi bir servise gidip bu sensörün bakımını yada değişimini yapıp adaptasyon yaptırmak olucak.bir sorumda eğer lpg taktırdığımızda da adaptasyona gerek var mı?artı vuruntu sensörü eğer adaptosyon yapılmadıysa çok yaknmasına sebep olur mu tşk ederim.

cdforce
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 30 Ekm 2006, 21:01

AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti unknown1 » 09 Şub 2011, 22:02

Merhaba arkadaşlar.

331 km lik bir yolu gidip geri gelicem.arabada giderken belki bir yolcu olur yada tek olurum.Bagajım yok.Gelirken bagaj ve iki yolcu ile gelicem.Sizce giderkewn ve gelirken nekadar yakar.

Güncel olarak tahminde bulunun lütfen.Duruma göre otobüsle gidicem.
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: unknown
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: unknown

İleti tahya » 09 Şub 2011, 22:16

Şehir içi gazda 20 kuruş yakıyor benim araba şehirler arası deneme fırsatım olmadı daha.
tahya
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: rıdvan yılmaz
Nereden: Antalya
Arabanız: Felicia combi

İleti unknown1 » 09 Şub 2011, 22:19

tahya yazdı:Şehir içi gazda 20 kuruş yakıyor benim araba şehirler arası deneme fırsatım olmadı daha.

Fikir için teşekkürler üsadım.

Benim araç 2001 glxi lpg yok. Otobandan gidicem.Çok sıkıştırmam zatende tahminimce nerden baksan 80 lira civarı yakar gibi Yoksa hatalımıyım :S ?
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: unknown
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: unknown

İleti tahya » 09 Şub 2011, 22:22

umitcan yazdı:
tahya yazdı:Şehir içi gazda 20 kuruş yakıyor benim araba şehirler arası deneme fırsatım olmadı daha.

Fikir için teşekkürler üsadım.

Benim araç 2001 glxi lpg yok. Otobandan gidicem.Çok sıkıştırmam zatende tahminimce nerden baksan 80 lira civarı yakar gibi Yoksa hatalımıyım :S ?

devirli kullanırsan tahmini o kadar yakar
tahya
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: rıdvan yılmaz
Nereden: Antalya
Arabanız: Felicia combi

Önceki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir