KAÇIŞINA KURBAN

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

KAÇIŞINA KURBAN

İleti feliş » 25 May 2012, 20:53

Yaw bugün felişle biraz uzun yol yaptık lpg yi ayarlamışlardı birazda ben ayarladım şimdi inanırmısınız 5 kişi ile dik rampaları 5. viteste çıkıyor resmen asvaltı kemiriyor önceden memnun değildik şimdi süper eğer çekişte sıkıntı sıralı sistemler varsa lpg nin gaz basıncı ayarlanıyor onu ustaya söylesin bizim Kırıkkaledeki bi ustamız var eline iş yakışıyor yani birde yaparken nereyi ayarladığını gördüm ya bozarız dedim ya yaparız dedim koyulduk işe manyak bişey oldu 1.6 hundaylar falan vız gelip tırs gidiyor.

Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus KÖKSAL
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: SKODA FELİCİA 1.3MPİ COMBİ GLXİ

İleti hakanerdogan » 25 May 2012, 23:37

Gaz ayarı epey açılmış anlaşılan, tüketimi gözleyin, bu sefer cebe dokunmasın
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti PİCK-UP » 25 May 2012, 23:42

hafta içi yogun tempo ile çalışıyorsan hafta sonu paşa gibi yakışanı yapacaksın..

yakıt makıt dert etmeyeceksin...
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti Kindred Brujah » 25 May 2012, 23:44

Muhtemelen benimde ayarım açık, çünkü gaza bastımmı benzinde gibi şahlanıyor araç, şehir içinde araçta 5 kişi yokuşa girdim, 3. viteste girdim yokuş bitmeden 4.ü istedi araç, maximum hız falan denemedim ama 130a çok rahat çıkıyor, tüketim olarak da değerleri paylaştım gayet az yakıyor :) Bence gazın açılması aracın az yakmasına sebep oluyor, neden derseniz, basıncı fazla olunca birim miktardan elde edilen verim daha fazla oluyor, gaz daha iyi yayılıp daha homojen bir yanma gerçekleştiği için, haliyle mesela sabit hızla gidecekseniz, kısık ayarlı bir araca göre daha stabil gidiyor araç, buda daha az yakmasına sebep oluyor, ayrıca istediğiniz zaman gaza basıp ani hızlanma şansıda sunuyor :) Yokuşlarda da gazı kısık araçlar çekmediği için hızını korumak adına sürekli daha fazla gaz yakıyor bana sorarsanız, benzinde de öyle çünkü durum, eğer yokuşa devirli girerseniz anlık tüketim düşük, eğer 2000 devirde falan girerseniz anlık tüketim daha yüksek oluyor, iki türlüde aracın hızı korunuyor ama 2000 devirde araç zorlandığından daha çok benzin püskürtüyor hızlanmıyor da yavaşlamıyorda, zaten gaza biraz daha yüklenince de boğuluyor, gazda da durum aynı bana sorarsanız :) Kısık gaz az yakmaz, sadece süründürür :))

hakanerdogan yazdı:Gaz ayarı epey açılmış anlaşılan, tüketimi gözleyin, bu sefer cebe dokunmasın
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti hakanerdogan » 25 May 2012, 23:59

PİCK-UP yazdı:hafta içi yogun tempo ile çalışıyorsan hafta sonu paşa gibi yakışanı yapacaksın..

Hani V8 Cadillac'a binsek neyse aslanı besleyen yemine bakmaz derim de, 1.3-1.4 araba için biraz fazla iddialı savlar bunlar bence
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti forman37 » 26 May 2012, 00:49

hakanerdogan yazdı:
PİCK-UP yazdı:hafta içi yogun tempo ile çalışıyorsan hafta sonu paşa gibi yakışanı yapacaksın..

Hani V8 Cadillac'a binsek neyse aslanı besleyen yemine bakmaz derim de, 1.3-1.4 araba için biraz fazla iddialı savlar bunlar bence

katılıyorum gereksız masrafa ve ısrafa karsıyım bende ! hafta ıcı essek gıbı çalısıp butun paramızı benzıne gaza yatırıcaz dıye olay yok bence arac ne gerekıyosa onu yakar fazlası hem cebe zarar hemde devlete unutmayın bunları !bende hafta ıcı full çalıstım paramı cebıme koydum depomu doldurdum ama aracım km de 20 kurustan fazla yakmaya baslayınca cılgına donerdım 25 kurus olsa bıle o yanan fazla yakıta acırdım düşürmek ıcın elımden gelenı yapardım . bu devırde benzınlı arac kullanmak buyuk mantıksızlıktır. mıllete gosterıs yapıp ıkı aragazı bı sollama yok benım arabam ıyı gıdıyo falan fıstan bunlar bos ıs kardesım devır tasarruf devrı mıllete gosterıs artızlık yapıcam dıye cebımı zarara sokamam .
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti feliş » 26 May 2012, 15:52

Hayır abicim gazı açmadık gazın basıncını açtık yani pistonlara biraz daha basınçlı gidiyor ama bu sadece sıralı sistemde var unutmayalım nereden yapıldığını merak eden varsa fotoyla gösterebilirim.
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kindred Brujah » 26 May 2012, 19:30

Basıncı kaça ayarladınız ? 1.3 civarı olması sağlıklı diye biliyorum felicialar için :) Benimki o civardaydı gayet seri araç :)

feliş yazdı:Hayır abicim gazı açmadık gazın basıncını açtık yani pistonlara biraz daha basınçlı gidiyor ama bu sadece sıralı sistemde var unutmayalım nereden yapıldığını merak eden varsa fotoyla gösterebilirim.
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti feliş » 27 May 2012, 19:38

Kindred Brujah yazdı:Basıncı kaça ayarladınız ? 1.3 civarı olması sağlıklı diye biliyorum felicialar için :) Benimki o civardaydı gayet seri araç :)

feliş yazdı:Hayır abicim gazı açmadık gazın basıncını açtık yani pistonlara biraz daha basınçlı gidiyor ama bu sadece sıralı sistemde var unutmayalım nereden yapıldığını merak eden varsa fotoyla gösterebilirim.

yok ben öyle yapmadım babam arabanın içine bindi araba çalışırken sarsılıyordu ben belli bir yere kadar açtım babam gaz yeyişine de baktı tamam dedi şimdi yakıtta iyi çekişide çok iyi...
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kindred Brujah » 28 May 2012, 00:37

Sizinki daha manuel bi çözüm olmuş heralde :) Bilgisayardan ayarlanıyor diye biliyordum ben sıralı sistemler, bir şey daha öğrenmiş oldum :) güle güle binin :)

feliş yazdı:
Kindred Brujah yazdı:Basıncı kaça ayarladınız ? 1.3 civarı olması sağlıklı diye biliyorum felicialar için :) Benimki o civardaydı gayet seri araç :)

yok ben öyle yapmadım babam arabanın içine bindi araba çalışırken sarsılıyordu ben belli bir yere kadar açtım babam gaz yeyişine de baktı tamam dedi şimdi yakıtta iyi çekişide çok iyi...

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti my_lord » 28 May 2012, 00:44

görsek ya neresiymiş ?
my_lord
CLASSIC