arkadaşlar brembo disk? clever balata? bilginiz varmı acaba?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

arkadaşlar brembo disk? clever balata? bilginiz varmı acaba?

İleti fırat3637 » 21 Haz 2012, 09:00

herkese iyigünler,
arkadaşlar dün disk değiştirmek üzere ustama gittm mecburen balata da değişmesi gerekiyordu parçacıda orjinal yoktu, diğer parçaçıda 2 kat fiyat söyledi nerdeyse başka tanıdık bi parçacı brembo disk getirdi tavsiye ederim iyidir dedi. biraz aceleci birisi olduğum için iştende izin almıştım falan ustada takalım beğenmezsen değiştiririm sorun olmaz tanıdık malzemeci deyince tamam dedim taktık şu an için bi sorun yok önceki diskler çok tırtıklıydı titreme yapıyordu şu an baya iyi sormak istediğim italyan malı olan bu diski bilen varmı. balata çok içime sinmedi gerçide neyse markası clever bi yorum bekliyorum bilen arkadaşlarımdan bu arada araba felicia glx 97 model hayırlı günler...

fırat3637
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: fıratGGS
Nereden: İstanbul (And.)

İleti hbo » 21 Haz 2012, 11:12

brembo iyidir sağlam maldır dış ülkelerde yarış arabaları genelde brembo kullanır bde brembonun kapağnı taktırdınmı çok tatlı olur tavsiye ederim taktıktan sonra bana hak vereceğine eminim ;)
Kullanıcı avatarı
hbo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hasan Burak Orhan hBo
Nereden: Mersin
Arabanız: Fabia I 2006

İleti phenomx3 » 21 Haz 2012, 18:51

Ben de Ön diskleri ve balataları değiştirdim bayaa bi araştırmıştım Bremboyu bulsam alacaktım kaliteli bir marka imiş. TRW, Valeo, bunlar da iyi. Ben diski WOD marka buldum ve aldım Yerli ürünmüş Konya Yavuzsan firmasının ürünüymüş. Balatayı da Valeo almıştım memnunum.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti fırat3637 » 18 Tem 2012, 10:06

arkadaşlar selam herkese,

yaklaşık 1 ay önce disk ve balata değiştirmiştim diskin markası daha öncede yazdığım gibi brembo idi ve kaliteli olduğunu öğrendim bi kaç yerde ama balata clever dye bişeydi ve ses yapmaya başlamıştı güven vermiyodu en sonunda yukarıda bahsettiğim gibi ustamı aradım ve balatayı değiştirmek istediğimi söledim tamam gel dedi gittim TRW marka balatayla küçük bi fark vererek değiştirdim. ve sonuç olarakda normalde balata alışması lazım falan ama hemen farketti daha güvenli fren tutuşu sağladı. brembo disk de italyan malı tavsiye ederim herkese iyigünler...
fırat3637
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: fıratGGS
Nereden: İstanbul (And.)

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir