Benzinde ve LPG Yığılma yardımm

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Benzinde ve LPG Yığılma yardımm

İleti gökhanduman53 » 05 Tem 2012, 18:39

aracım mpi motor bujilerıne baktım 3 tırnakdir aracımıda yeni aldim neden yapar arkadaşlar

gökhanduman53
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: gökhanduman
Nereden: Rize
Arabanız: skoda Pickup

İleti gökhanduman53 » 05 Tem 2012, 18:44

Tekleme her hangi bişe yok ama geç hizlanıyor gaz verip biraktımmı benzınde yığılma yapiyor..
gökhanduman53
CLASSIC
CLASSIC

İleti forman37 » 05 Tem 2012, 20:16

karburatoru kontrol ettırın bı ıstersenız.
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti gökhanduman53 » 05 Tem 2012, 20:27

aracım mpi motor kabriyotör yok
gökhanduman53
CLASSIC
CLASSIC

İleti feliş » 06 Tem 2012, 13:00

Açtığınız diğer başlığa yazdım biraz uzun kısa olsa burayada yazardım
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus KÖKSAL
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: SKODA FELİCİA 1.3MPİ COMBİ GLXİ

İleti gökhanduman53 » 06 Tem 2012, 13:22

bogaz kelebeği nasıl tıkanmış olabilirki arac benzınde hiç kullanılmamiş suan benzınde kullanıyorm sankı düzeliyor gibi geldi bana.
gökhanduman53
CLASSIC
CLASSIC

İleti feliş » 08 Tem 2012, 09:45

Kendi ağzınızla söylüyorsunuz benzinde kullanılmamış diye lpg daha kötü eder ayda bi sefer benzinle 1-2 kilometre gitmenizi tavsiye edrim
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus KÖKSAL
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: SKODA FELİCİA 1.3MPİ COMBİ GLXİ

İleti Kindred Brujah » 08 Tem 2012, 11:18

bujilerinizi de değiştirirken tek tırnakla değiştirin, champion rc89y gibi birşeydi felicianın orjinali, yalnız alırken aracın mpi olduğunu belirtin karbüratörlü enjektörü vermesinler, enjeksiyonluların ucu ince sivridir, 3 tırnak bujiden daha performanslıdır zaten, platinium seri diye geçer:) zaten orda enjektörlerin takıldığı parçada champion markadır üstünde yazar, birde lpg tek tırnak sever nedenini bilmem ama 3 tırnaktan teke dönünce daha mutlu olan insanlar var yani lpg konusunda :)
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti gökhanduman53 » 08 Tem 2012, 19:53

Anıl kardeş 25 LT benzin doldurdum. şuanlık 30 km yaptım sanki düzeliyor gibi geliyor. bide dediğinizi yapacam bujıleri tek tırnak yapacam dediğiniz bujı fiyatı ne kadardır. :)
gökhanduman53
CLASSIC
CLASSIC

İleti Kindred Brujah » 09 Tem 2012, 03:16

Fiyatını bilmiyorum ama çok pahalı değildir, 3 tırnaktan daha pahalı olduğunu biliyorum bir tek :D tanesi 11-12 lira falandır heralde :)

gökhanduman53 yazdı:Anıl kardeş 25 LT benzin doldurdum. şuanlık 30 km yaptım sanki düzeliyor gibi geliyor. bide dediğinizi yapacam bujıleri tek tırnak yapacam dediğiniz bujı fiyatı ne kadardır. :)
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti gökhanduman53 » 09 Tem 2012, 19:57

uygunmuş :)) suanlık pek boş zamanım yok en kısa zamanda ismarlıyacağim perfonmas artarmı. bide anıl kardeş bende perfonmas hava filitresi var onu takıyımmı babam takdı cekişi duşdu dedi. kendısınımı ne avans veriyo havaya göre kendi kutusundamı ne oyle bişeler dedi doğrumu.
gökhanduman53
CLASSIC
CLASSIC

İleti Kindred Brujah » 09 Tem 2012, 20:08

Valla bana sorarsan o performans hava filtreleri falan hepsi tırt :D yani hiçbi etkisi yok ses dışında, zamanında da bir video izlemiştim, sonuçta hava filtresi ve filtre kutusu belli bir direnç uyguluyor havaya performans o direnç düşmedikçe artmıyor, o videoda açık hava filtresinin falan direnci değiştirmediğini, yani bi b.ka yaramadığını göstermişlerdi cihazlarla, hatta kutulu hava filtresinde direk kutunun kapağını, açıp hava filtresini de içinden çıkarmışlardı havaya uygulanan direnç yine aynıydı yani ne varsa orjinalde var :D Ha hava filtrem biraz değişik olsun ama gene orjinal olsun diyorsan da GreenFilter diye bir şey var, alıyorsun 20.000 km'de bir temizletiyorsun yanlış hatırlamıyorsam, atmıyorsun bir daha, normal filtrenin aynısı kullanım şekli ama yapısından dolayı daha iyi süzdüğü için daha sağlıklı :)

Performansa gelince gözle görülür bir artış olacağını sanmıyorum, zira buji değiştirip araba kendine geldi çok güzel oldu diyenlerde aslında birazda psikolojik olarak bunu hissediyorlar, ancak yinede tabi düzelme olur araçta, sen performans olarak hissetmesen bile çalışma düzeni eskisine göre daha iyi olacağı için yararlıdır.

Bence felicianın orjinali profesyonel anlamda mühendislikle modifiye edilmedikten sonra en iyi hali, öyle egzos filtre falan hiç bulaşma derim, sonuçta bu araç skodanın VW altında piyasaya giriştiği ilk araç, bu yüzdende fiyat performans olarak optimum düzeyde ve kaliteli üretilmiş, sonuçta adamlar bununla kendilerini tanıttılar sonra fabia octavia diye yola devam ettiler, bu araç kötü olsaydı fabia bu kadar satılmazdı :) Yani demem o ki felicia orjinal güzeldir :)

gökhanduman53 yazdı:uygunmuş :)) suanlık pek boş zamanım yok en kısa zamanda ismarlıyacağim perfonmas artarmı. bide anıl kardeş bende perfonmas hava filitresi var onu takıyımmı babam takdı cekişi duşdu dedi. kendısınımı ne avans veriyo havaya göre kendi kutusundamı ne oyle bişeler dedi doğrumu.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti gökhanduman53 » 09 Tem 2012, 20:42

saolasın kardeş bilgi verdiğin için ilk işim bi bujileri değiştirmek.
gökhanduman53
CLASSIC
CLASSIC

İleti Kindred Brujah » 10 Tem 2012, 22:35

Rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu :)

gökhanduman53 yazdı:saolasın kardeş bilgi verdiğin için ilk işim bi bujileri değiştirmek.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti samett234766 » 29 Tem 2012, 21:44

champiyon orjinal felicia mpı bujileri 10 gün önce taktırdım 40 tl
samett234766
CLASSIC