2001 Felicia aldım :)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2001 Felicia aldım :)

İleti suvari35 » 18 Tem 2012, 22:35

Merhaba 2001 model skoda felicia GLX İ aldım.

Araç çok temiz, ancak bi iki problemi var.

1. Merkezi kilit sistemi çalışmıyor. Sorun neyden kaynaklanıyordur ?

2. Orjinal alarm sistemi varmı bu arabada ? İçinde ön üst köşelerde sensör ve ön konsol camın bitişiğinde led lambası var.

3. Şöför mahali camı açılıp kapanırken ses çıkartıyor. Sorun nedir nasıl çözebilirim ?

İlk aldığım zaman anahtarın üzerindeki butonu merkezi kilit sandım :) ama sökünce meğerse basit bir ampül olduğunu öğrendim. Ancak içinde 2 butonlu bir kumanda buldum. Benden önceki sahibi pek fazla ilgi göstermemiş sanırsam :)

Yedek anahtar yaptırıcam, Skoda octavia sustalı anahtarı olurmu ?

suvari35
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Edip
Nereden: İzmir
Arabanız: Felicia

İleti Kindred Brujah » 18 Tem 2012, 22:44

Sustalı falan yapmayın bence, o ikinci anahtar butonlu olan, onun tırtıklı olanı kapılar açıp kapatır, düz olan buton ise alarmı susturur, devreye sokar, birde o iki anahtarın dışında ufak bir anahtar daha çıkmış olması lazım oda alarm kutusunun anahtarıdır. o içerde gördüğünüz şeyler ses ötesi sensör, yani hareket algılayıcı, birisi alarmı öttürmeden içeri girmeyi başarırsa o sensörler içerde hareket algılayarak alarmı yine de devreye sokuyor. Merkezi kiliti ben normal anahtarla hiç denemedim çünkü kumandadan açmazsanız araç immoblizerlı olduğu için zorla açılmış gibi düşünüyor ve alarm çalıştırıyor, eğer siz kumandayı kullanmadan aracı açtığınızda alarm çalışmıyorsa, ya alarmınız bozuktur, ya da devre dışıdır. Cam ses yapar bende de yapıyor pahalı birşey değiştirmeye gerek yok nerde ömrü biterse orda komple değiştirin içini onarım yerine :) Hayırlı olsun benimde 2000 feliciam var çok seviyorum aracımı, alışırsanız ayrılmak istemezsiniz, bi palio, corsa gibi kullan at arabası değildir felicia, keyfi başkadır :) Kendine has bir araç ve bana sorarsanız bu paralara alınabilecek, bu sınıftaki en optimum araç. Benim aracım 1.3 MPİ motor, lovato lpg taktırdım 2000 kilometreden fazla yaptım, şu an 17 kuruş yakıyor, ankarada kullanıyorum, şehir dışı gibi özenerek kullandığımda ise 15 kuruşa kadar düşürdüm, lpg litresi 1.89 lira şu an, ben 15 kuruşu gördüğüm bir zaman 1.92 liraydı :)

suvari35 yazdı:Merhaba 2001 model skoda felicia GLX İ aldım.

2. Orjinal alarm sistemi varmı bu arabada ? İçinde ön üst köşelerde sensör ve ön konsol camın bitişiğinde led lambası var.

3. Şöför mahali camı açılıp kapanırken ses çıkartıyor. Sorun nedir nasıl çözebilirim ?

İlk aldığım zaman anahtarın üzerindeki butonu merkezi kilit sandım :) ama sökünce meğerse basit bir ampül olduğunu öğrendim. Ancak içinde 2 butonlu bir kumanda buldum. Benden önceki sahibi pek fazla ilgi göstermemiş sanırsam :)

The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti kemal1135 » 19 Tem 2012, 21:35

İlk aldığım zaman anahtarın üzerindeki butonu merkezi kilit sandım ama sökünce meğerse basit bir ampül olduğunu öğrendim. Ancak içinde 2 butonlu bir kumanda buldum. Benden önceki sahibi pek fazla ilgi göstermemiş sanırsam

Hayırlı olsun allah kaza bela vermesin babamda felicia istiyor kaça aldınız ve lpg var mi
Kullanıcı avatarı
kemal1135
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2011 1.4 polo comfortline

İleti suvari35 » 19 Tem 2012, 22:30

kemal1135 yazdı:Hayırlı olsun allah kaza bela vermesin babamda felicia istiyor kaça aldınız ve lpg var mi

Saolun teşekkürler. Ben 9.500 TL ye aldım, LPG'siz.

Benzinli az yakıyor ancak, bu şartlarda sanırım arabaya LPG taktıracağım :)

Umarım tez zamanda güzel bir felica sahibi olursunuz :)
suvari35
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kemal1135 » 19 Tem 2012, 23:28

suvari35 yazdı:
kemal1135 yazdı:Hayırlı olsun allah kaza bela vermesin babamda felicia istiyor kaça aldınız ve lpg var mi

Saolun teşekkürler. Ben 9.500 TL ye aldım, LPG'siz.

Benzinli az yakıyor ancak, bu şartlarda sanırım arabaya LPG taktıracağım

Umarım tez zamanda güzel bir felica sahibi olursunuz

En kısa zamanda resimlerini görmek isteriz bende fabia vardı sattım tayinim çıktığı için babamda şimdi felicia istiyor ama ben 1.3 mü 1.6 mı olsun kararsız kaldım tamamen benim yönlendirmelerime göre babam alacak
Kullanıcı avatarı
kemal1135
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti suvari35 » 20 Tem 2012, 12:22

kemal1135 yazdı:En kısa zamanda resimlerini görmek isteriz bende fabia vardı sattım tayinim çıktığı için babamda şimdi felicia istiyor ama ben 1.3 mü 1.6 mı olsun kararsız kaldım tamamen benim yönlendirmelerime göre babam alacak

1.6'lar da Klima mevcut diye biliyorum. 1.3'lerde klima yok maalesef. Zaten olsada silindir hacmi küçük klimada olduğu zaman iyice performansı düşecek. İzmir sıcakları klimasız olmuyor ama aldık artı bir kere.

Eğer Klimalı alıcaksanız 1.6 station wagon alın. Hem iç hacmi geniş. Hemde kasa motor orantılı oluyor. Ama dezavantajı 1.3'e göre daha fazla yakar. Gerçi bu pek okadar büyük bi fark değildir. LPG'de 3 - 4 krş, Benzinde 7 - 8 krş farkedecektir.

Ama Ankara'da büyük şehir olduğunda park ve kullanımı biraz rahatsız edicidir. 1.3 Hb kasalar kısa olduğunda biraz daha rahat edebilirsiniz.

Göz önünde bulundurmanız gerekenler.

* Yakıt tasarrufu
* Aracın KM'si
* Trafik veya park sorununa karşı aracın boyutları
* Motorun durumu (MPİ motorlar tamamen alman firması VW'dan çıktığı için motoru bi hayli iyi)
* Kaza v.s. iyice bi geçmişine bakın.

Şimdiden hayırlı olsun.
suvari35
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kemal1135 » 20 Tem 2012, 16:06

teşekkürler inşallah babamada nasip olur temiz bir felicia 1.6 2000 2001 fiyat olarak hangi aralarda acaba bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim sahibinden sitesinde biraz abartmışlar
Kullanıcı avatarı
kemal1135
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kindred Brujah » 20 Tem 2012, 18:50

Ben 2000 1.3 mpi feliciamı şu an satsam 11.500'den bir kuruş aşağı vermem :) 1.6 larda 12.5 falandır heralde :)

kemal1135 yazdı:teşekkürler inşallah babamada nasip olur temiz bir felicia 1.6 2000 2001 fiyat olarak hangi aralarda acaba bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim sahibinden sitesinde biraz abartmışlar
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti serhat_a89 » 21 Tem 2012, 14:55

Kindred Brujah yazdı:Sustalı falan yapmayın bence, o ikinci anahtar butonlu olan, onun tırtıklı olanı kapılar açıp kapatır, düz olan buton ise alarmı susturur, devreye sokar, birde o iki anahtarın dışında ufak bir anahtar daha çıkmış olması lazım oda alarm kutusunun anahtarıdır. o içerde gördüğünüz şeyler ses ötesi sensör, yani hareket algılayıcı, birisi alarmı öttürmeden içeri girmeyi başarırsa o sensörler içerde hareket algılayarak alarmı yine de devreye sokuyor. Merkezi kiliti ben normal anahtarla hiç denemedim çünkü kumandadan açmazsanız araç immoblizerlı olduğu için zorla açılmış gibi düşünüyor ve alarm çalıştırıyor, eğer siz kumandayı kullanmadan aracı açtığınızda alarm çalışmıyorsa, ya alarmınız bozuktur, ya da devre dışıdır. Cam ses yapar bende de yapıyor pahalı birşey değiştirmeye gerek yok nerde ömrü biterse orda komple değiştirin içini onarım yerine :) Hayırlı olsun benimde 2000 feliciam var çok seviyorum aracımı, alışırsanız ayrılmak istemezsiniz, bi palio, corsa gibi kullan at arabası değildir felicia, keyfi başkadır :) Kendine has bir araç ve bana sorarsanız bu paralara alınabilecek, bu sınıftaki en optimum araç. Benim aracım 1.3 MPİ motor, lovato lpg taktırdım 2000 kilometreden fazla yaptım, şu an 17 kuruş yakıyor, ankarada kullanıyorum, şehir dışı gibi özenerek kullandığımda ise 15 kuruşa kadar düşürdüm, lpg litresi 1.89 lira şu an, ben 15 kuruşu gördüğüm bir zaman 1.92 liraydı :)

Alarm kutusunun anahtarı sonradan alınabiliyor mu? Ben arabamı aldığımda yedek anahtar vermedi adam

ondada yokmuş arabamda alarm var ama kapalı. Geçen akü bitmişti birden alarm ötmeye başladı alarm

kutusunun yerini bile bilmiyordum susturmak için mecburen buldum scart.ı çektim. Burda Şkoda servisi

yok o yüzden herhangi bir şekilde alarmı açtıramıyorum. Arkadaşlar sizce Ankara yada Bursa.ye gitsem bu

alarm işini orjinal alarm kutusu anahtarı dahil hallettirebilirmiyim yada gitmelimiyim??? Yada orjinal alarmı hiç

ellemeyip Eskişehirde kilitçiye sadece uzaktan kumanda'mı yaptırayım sadece kapıları açıp kapatabilmek için???
Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serhat
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: Felicia Safeline(satıldı)

İleti Kindred Brujah » 21 Tem 2012, 20:20

Bi telefon açıp sorun ankara ya da bursadaki skoda servislerine ellerinden bir şey geliyorsa gelirsiniz :)

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti serhat_a89 » 21 Tem 2012, 20:51

Felicia.daki alarm laserline markaymış internette aradım Ankara.da Laserline diye biryer bulamadım olmazsa servisi

ariyim dediğin gibi...
Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serhat
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: Felicia Safeline(satıldı)

İleti xXx » 22 Tem 2012, 01:04

serhat_a89 yazdı:
Kindred Brujah yazdı:Sustalı falan yapmayın bence, o ikinci anahtar butonlu olan, onun tırtıklı olanı kapılar açıp kapatır, düz olan buton ise alarmı susturur, devreye sokar, birde o iki anahtarın dışında ufak bir anahtar daha çıkmış olması lazım oda alarm kutusunun anahtarıdır. o içerde gördüğünüz şeyler ses ötesi sensör, yani hareket algılayıcı, birisi alarmı öttürmeden içeri girmeyi başarırsa o sensörler içerde hareket algılayarak alarmı yine de devreye sokuyor. Merkezi kiliti ben normal anahtarla hiç denemedim çünkü kumandadan açmazsanız araç immoblizerlı olduğu için zorla açılmış gibi düşünüyor ve alarm çalıştırıyor, eğer siz kumandayı kullanmadan aracı açtığınızda alarm çalışmıyorsa, ya alarmınız bozuktur, ya da devre dışıdır. Cam ses yapar bende de yapıyor pahalı birşey değiştirmeye gerek yok nerde ömrü biterse orda komple değiştirin içini onarım yerine :) Hayırlı olsun benimde 2000 feliciam var çok seviyorum aracımı, alışırsanız ayrılmak istemezsiniz, bi palio, corsa gibi kullan at arabası değildir felicia, keyfi başkadır :) Kendine has bir araç ve bana sorarsanız bu paralara alınabilecek, bu sınıftaki en optimum araç. Benim aracım 1.3 MPİ motor, lovato lpg taktırdım 2000 kilometreden fazla yaptım, şu an 17 kuruş yakıyor, ankarada kullanıyorum, şehir dışı gibi özenerek kullandığımda ise 15 kuruşa kadar düşürdüm, lpg litresi 1.89 lira şu an, ben 15 kuruşu gördüğüm bir zaman 1.92 liraydı :)

Alarm kutusunun anahtarı sonradan alınabiliyor mu? Ben arabamı aldığımda yedek anahtar vermedi adam

ondada yokmuş arabamda alarm var ama kapalı. Geçen akü bitmişti birden alarm ötmeye başladı alarm

kutusunun yerini bile bilmiyordum susturmak için mecburen buldum scart.ı çektim. Burda Şkoda servisi

yok o yüzden herhangi bir şekilde alarmı açtıramıyorum. Arkadaşlar sizce Ankara yada Bursa.ye gitsem bu

alarm işini orjinal alarm kutusu anahtarı dahil hallettirebilirmiyim yada gitmelimiyim??? Yada orjinal alarmı hiç

ellemeyip Eskişehirde kilitçiye sadece uzaktan kumanda'mı yaptırayım sadece kapıları açıp kapatabilmek için???

Diğer feliciaların alarm kutusu anahtarı acaba olur mu bi denemenizi tavsiye ederim belki sadece alarm kutusu anahtarı ortak olabilir.

SKODA FELİCİA 01''

Kullanıcı avatarı
xXx
AMBIENTE
AMBIENTE

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir