Üst kapak değişim sonucu yakıt artışı..

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Üst kapak değişim sonucu yakıt artışı..

İleti turnalarkenan » 04 Ağu 2012, 12:04

Merhabalar arkadaşlar,

Yaklaşık 2 ay önc üst kapak değişimi yaptırdım, parçayı Taiwan malı aldım. Ancak araçta eski performansı almayı bıraktım yakıt % 10 - 12 seviyesinde artış gösterdi. Çözüm bulamıyorum, bu konuda fikirlerinizi almak isterim.

Şimdiden tüm arkadaşlarıma teşekkürler.

HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR, NAMUSA HÖRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR......
Kullanıcı avatarı
turnalarkenan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yusuf Kenan TURNALAR
Nereden: Gaziantep
Arabanız: 1998 FELICIA 1.3 GLX İ

İleti AhmetH » 04 Ağu 2012, 13:49

yolunda gitmeyen birşeyler olmuş demek ki .

kapağı düzgün torklamamış olabilirler veya supap ayarı gerektiği gibi değildir.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti PİCK-UP » 07 Ağu 2012, 20:10

ilk başta sibop alışana kadar yakaar. kapakla beraber siboplarda değiştiyse tabii ki ben orjinal olarak değiştirdim.

bir kaç ay uzun yolda kullandım aracı , ondan sonra sibop ve avans ayarı olay bitti. şimdi şehir dışı 17 kuruş

şehiriçi 20 kuruş yakıyorum araç 1.3 FeliPİckup

inceleyin
http://www.skodam.com/kendin-yap/yine-yeniden-be-951-ve-motor-yenileme-t28155.html
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti fatih usta » 08 Ağu 2012, 07:04

Silindir kapağı taşlama ve planya işi yapan arkadaşım var tayvan mali silindir kapağında yeni bile olsa alıştırma ve planya yapılması gerek diyor bence de biraz alıştıktan sonra tekrar subap ayarı yapılması doğru olur
Kullanıcı avatarı
fatih usta
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Nereden: Ankara
Arabanız: favorit 135 l

İleti turnalarkenan » 27 Eyl 2012, 17:07

ARKADAŞLAR GÜLECEKSİNİZ ANCAK YİNE DE SÖYLEYEYİM. ÜST KAPAKLA BİRLİKTE TRİGER SETİDE DEĞİŞTİ. DÜN FARKLI BİR USTAYA GÖTÜRDÜM ARACI VE BANA SÖYLEDİĞİ SÖZ GÜLDÜM. TRİGER SETİNİ TAKAN ARKADAŞIM HATALI TAKMIŞ VE BU MOTORUN ÇALIŞTIĞINA ŞÜKRET DEDİ. LÜTFEN USTANIZI ÇOK İYİ SEÇİN. BEN DÜŞTÜM BAŞKALARI DÜŞMESİN...
HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR, NAMUSA HÖRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR......
Kullanıcı avatarı
turnalarkenan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti parsanoto » 28 Eyl 2012, 15:38

ayrı bişey daha söyleyim..piyasada taywan malı kapak yoktur çin malı kapak vardır.çin yerine taiwan söylemeyi daha makul buluyor bazı esnaf kardeşlerimiz.

fatih usta isimli arkadaşımızda doğru bi olaydan bahsetmiş.biz kapakları satmadın önce rektifiyeciye gönderip subap yuvalarını alıştırtırıyoruz.bu işlem yapılmazsa subap sıkılığından dolayı problemler oluşabiliyor..
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti Erdemsah » 28 Eyl 2012, 15:48

turnalarkenan yazdı:ARKADAŞLAR GÜLECEKSİNİZ ANCAK YİNE DE SÖYLEYEYİM. ÜST KAPAKLA BİRLİKTE TRİGER SETİDE DEĞİŞTİ. DÜN FARKLI BİR USTAYA GÖTÜRDÜM ARACI VE BANA SÖYLEDİĞİ SÖZ GÜLDÜM. TRİGER SETİNİ TAKAN ARKADAŞIM HATALI TAKMIŞ VE BU MOTORUN ÇALIŞTIĞINA ŞÜKRET DEDİ. LÜTFEN USTANIZI ÇOK İYİ SEÇİN. BEN DÜŞTÜM BAŞKALARI DÜŞMESİN...

Triger set derken eksantirik zincirini hatalı takmışlar demek istedin galiba . Kim yapmış bunu merak ettim paylaşırsanız sevinirim
Uzman oto skoda özel servisi

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Erdem Şahin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 206 HDI

İleti turnalarkenan » 29 Eyl 2012, 14:37

arabanın sente ayarı var yani pistonlar tam tepe noktada ateşleme yaptırıp aracım güç kazanmasını sağlıyor ustam bunu hatalı bir noktada bağlamış nasıl becermişse anlamadım kendisine söyledim özür dilemekten başkaca bir şey yapamadı. giden lpg paraları cepten çıktı tabiki 17 lt lpg ile 135 km zor yol yapıyordum. Şimdi araç daha ataklaştı vites değişimlerim azaldı ve şu an ortalama 1 lt lpg ile 10 - 11 km yol gidiyor. bakalım ileriki günlerde neler olacak.....
Kullanıcı avatarı
turnalarkenan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Bülent Elibol » 14 Arl 2012, 20:38

ben skodacı bülent.sizin arabanızda 1.3 mpi motor bunun silindir kapağının içindeki iticekler dört tanesi aluminyum alaşımlı dört taneside çeliktir.kapak söküldüğünde yerleri değişmiş olabilir.sibop ayarı da soğukken emmeler 20 egzozlar 25 olmalı.bunları kontrol ettirin.kapağı takan ustaya.tel=05355216500
Tekirdağ/Çorlu Skoda'cı Bülent Elibol Zafer Mah.Yeni Sanayi Sit.Şehit Yüzbaşı Yücel Kenter Cad.No:2 A8-11 Blok
GSM:05355216500
www.skodacorluservis.com
ototeknikcorlu@hotmail.com
Bülent Elibol
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Bülent Elibol
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Skoda Felicia Combi 1.3 Mpi

İleti arıkan » 17 Arl 2012, 14:28

mrb arkadaşlar şu an 97 model 1.3 motor karbüratörlü bir feliciaya kullanıyorum araç lpg km 470-480 yakıyor tabi bu üst kapak contasını degiştirdikden sonra bu şekilde yakmaaya başladı diyebilirimsıkıntı neden kaynaklanıyor olabilir bi fikri ve çözümü olan varmı? acilinden mesajlarınızı bekliyorum
arıkan
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ömer arıkan
Nereden: Malatya
Arabanız: skoda

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir