Yağ Lambası...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yağ Lambası...

İleti SE52 » 31 Tem 2015, 22:00

Dostum ayni sorun bendede var motor isindiginda rolantide yag lambasi yaniyo. Denemedigimiz sey kalmadi bizim motorlarin bir ayagi cukurda demek bu aslinda gittigi kadar gidicek gitmedimi sifirdan motor yapilcak. Stop etme yada lamba yndiginda stopa megillenme yoksa, ve bu lamba arac devirdeyken yanmiyosa korkma. Ben alistim acikcasi zamanla alisiyorsun yapacagin masrafa yazik o paralari biriktir sifir motor icin bence lazim olucak ilerde :D

SE52
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 99 felicia 1.3 GLXİ

İleti kenand70 » 03 Ağu 2015, 08:30

SE52 yazdı:Dostum ayni sorun bendede var motor isindiginda rolantide yag lambasi yaniyo. Denemedigimiz sey kalmadi bizim motorlarin bir ayagi cukurda demek bu aslinda gittigi kadar gidicek gitmedimi sifirdan motor yapilcak. Stop etme yada lamba yndiginda stopa megillenme yoksa, ve bu lamba arac devirdeyken yanmiyosa korkma. Ben alistim acikcasi zamanla alisiyorsun yapacagin masrafa yazik o paralari biriktir sifir motor icin bence lazim olucak ilerde :D

sizi çok iyi anlıyorum bende arabama 2 sene rölantide yanan yağ lambası sorunu ile bindim gitmediğim usta denemediğim şey kalmadı. Yağ müşürünü 3 defa yağ filtresini 3 defa yağ dişlilerini, yağ süzgecini değiştirdim pisikolojim ekonomim alt üst oldu en sonunda Erdem beyin tavsizyesi olan eksantrik kapak contasının değişimi kalmıştı, hangi ustaya söylediysem alaylı alaylı güldü ve ne alakası var deyip başka sebepler arama motorun bittiğini rektefelik olduğunu dahi söylediler inatla ısrarla zorlada olsa değiştirttim ve Allaha şükürler olsun ki problem çözüldü şu an rölanti 0-10 tam ortasında olmasına rağmen yağ lambası yanmıyor. Size tavsiyem hiç zaman kaybetmeden erdem beyle irtibata geçin tavsiyelerine uyun
kenand70
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kemal AHISKALI
Nereden: Bursa
Arabanız: TOYOTA

Önceki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir