lastik seçimi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

lastik seçimi

İleti kantekunte » 18 Eyl 2012, 23:05

merhabalar,
yeni lastik almaya karar verdim,
marka model önerebilirmisiniz,
michelin marka düşünüyorum
önler kışlık arkalar mevsimlik alsam nasıl olur,
yada 4ünüde kışlık alsam nasıl olur ( SAtıcı yakıtı arttırmaz yeni teknoloji lastikler dedi)
siz ne önerirsiniz

kantekunte
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: MEHMET ÖZTÜRK
Nereden: Bursa
Arabanız: FABIA 1.2 2006

İleti ada_89 » 18 Eyl 2012, 23:46

türkiye şartlarına en uygun lastik bridgestone diye duydum ustalardan ama michelin lastikleri her zaman dikkatimi çekmiştir.
ada_89
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: AHMET ADA
Nereden: Eskişehir
Arabanız: FABİA

İleti fatih usta » 19 Eyl 2012, 21:21

kışlık lastik yakıtı arttırır hele birde yazın kullanırsanız hemen erir biter siz en iyisi 4 tane kışlık alın benim tavsiyem kumho kv 17 ucuz ve güzel miçheline bridgestona fazla para bağlama. zamanı gelince tak zamanı gelince sök ebatta 165 70 13 olsun .
Kullanıcı avatarı
fatih usta
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Nereden: Ankara
Arabanız: favorit 135 l

İleti Kindred Brujah » 19 Eyl 2012, 21:47

Lassa snoways 2 kullanıyorum, gayet iyi lastik, süper :) tüketimi artırmayan kışlık lastik güvenliği de artırmaz öyle bi lastiği almayın daha iyi :D

kantekunte yazdı:merhabalar,
yeni lastik almaya karar verdim,
marka model önerebilirmisiniz,
michelin marka düşünüyorum
önler kışlık arkalar mevsimlik alsam nasıl olur,
yada 4ünüde kışlık alsam nasıl olur ( SAtıcı yakıtı arttırmaz yeni teknoloji lastikler dedi)
siz ne önerirsiniz
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti MadloveR » 20 Eyl 2012, 10:15

Petlas,Starmaxx,Nexen veya Debica tavsiye ederim. bu dört markayı da kullandım. Petlas ve debica'yı halen kullanıyorum. İnanın bana michelin , bridstone veya lassadan tek farkı fiyatı. Kışlık lastik yerine de 4 mevsim lastik alırsanız yaz kış rahat edersiniz.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti jawacı » 21 Eyl 2012, 18:52

lastik deyip geçmeyin. aslında hayatınız 4 lastik ve onun içindeki havaya emanet. 5 lira 10 lira hesabı yapıp kalitesiz lastik almayın.
ben yazları bridgestone B 250 , kışında lassa snoways 2 plus kullanıyorum. her ikisindende çok memnunum. her türlü hava koşullarında lastikleri zorladım, sonuç gayet iyi. bunuda daha önce paylaşmıştım.
"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
jawacı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: murat sürer
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 94 favorit lx

İleti Kindred Brujah » 22 Eyl 2012, 01:45

Aynı lastikleri kullanıyorum kesinlikle tavsiye ederim.

jawacı yazdı:lastik deyip geçmeyin. aslında hayatınız 4 lastik ve onun içindeki havaya emanet. 5 lira 10 lira hesabı yapıp kalitesiz lastik almayın.
ben yazları bridgestone B 250 , kışında lassa snoways 2 plus kullanıyorum. her ikisindende çok memnunum. her türlü hava koşullarında lastikleri zorladım, sonuç gayet iyi. bunuda daha önce paylaşmıştım.
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti fencolic » 09 Ekm 2012, 19:58

Arkadaşlar bilen varsa felicia orijinal lastik ölçülerini yazabilir mi? Bende şu an 175-70-13 var ama orijinali bu değil sanırım.

Aslında ben feliciaya 14 inç jant taktırmak istiyorum. Jantın ölçüleri ve yeni alacağım lastiğin ölçüleri nasıl olacak (jantın bijon aralığı- ET değeri filan en az-en çok kaç olabilir?)

biR dERdiM vaR biN dERMaNA dEĞişMeM

Kullanıcı avatarı
fencolic
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Düzce
Arabanız: Felicia 1.3 GLXi

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir