Masrafım ne kadardır ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Masrafım ne kadardır ?

İleti suvari35 » 22 Eyl 2012, 16:44

Merhaba,

Aracımda bir takım sorunlar var.

* Motor Gürültülü çalışıyor sorunu nedir sibop ayarımı lazım,
* Özellikle 2. ve 3. Viteste geç kavrıyor balatalar değişecek,
* Frenin durma mesafesi iyi ama ıslık çalıyor, sanırım balatalar gidik.
* Bir kaç vida sıkılması lazım,
* Ön sağ lastik kendi kendine sönüyor, komple lastikler değişecek,
* 110 KM üstüne çıkınca titreme yapıyor, Balans ayarı lastiklerle birlikte yapıcağım.
* Şöför camı otomatiği gürültülü çalışıyor,

* Yolcu kapısı kilidi dili kapı açarken aşağı kayıyor,
* Alarm ve merkezi kilit çalışmıyor,
* Tek anahtarım var yedek anahtar ve kumandası lazım. (kumandada kayıp)

Bunları yaptırmam kaça patlar, yani usta ağzıyla arabanın arasına ne kadar sıkışmış.
Ve arabadaki performans hissedilir derecede değişir mi ?

2001 Model Felicia 1.3 GLX İ
96.000 KM'de

Birde LPG takılı değil taktırılmasını tavsiye edermisiniz, sürekli kullanan bir değilim piknik v.s. öle aktivitelerde kullanıyorum.

suvari35
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Edip
Nereden: İzmir
Arabanız: Felicia

İleti suvari35 » 02 Ekm 2012, 23:39

Merkezi Kiliti yaptırdım ön sol ve arka soldaki motorlar değişti, Alarm sistemi komple iptal yeni sistem taktırdım sustalı anahtarlıklı falan, Yeni motorlor ve işçilik 70 TL yeni sistem ve anahtarlar 70 TL toplam 140 TL ye merkezi kilit sistemi tamamdır arkadaşlar.
suvari35
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Edip
Nereden: İzmir
Arabanız: Felicia

İleti mumtazsar » 03 Ekm 2012, 00:05

MTOROLA İLGİLİ PEK BİŞEY DİYEMEM AMA DİĞER HUSUSLARDA YARDIMCI OLUYUM BİLDİĞİM KADAR.ÖN FREN ARKA FREN BALATALRINI İTALYAN MALI İLE 02.10.2012 DE KONYADA 170 TL YE İŞÇİLİK DAHİL DEĞİŞTİRDİM.SİZİNKİ O KADAR TUTMASADA 100 FELAN YER.LASTİKLER BUGÜN EN UCUZ OLANI TANESİ 70-75 TL,KAPILARI GÖRMEDİĞİMİZ İÇİN BİLŞEY DESEM YANLIŞ OLUR.MERKEZİ KİLİT ARKADAŞINDA DEDİĞİ GİBİ 70 FELAN TAKIYORLAR, BEN SUSTALI ALARMI 40 TL YE İŞÇİLİKTE XENONLARLA BİRLİKTE 30 TL VERDİM. YANİ M.KLİT+ALARM+İŞÇİLİK 120 FELAN,TÜP TAKTIRCAKSANIZ LOVATO BRC ŞAŞMAYIN İMKANINIZ VARSA ZAVOZLİ TAKTIRIN, AMA DEDİĞİNİZ GİBİ FAZLA BİNEN BİRİ DEĞİLSENİZ BENCE HİÇ GEREK YOK ZATEN GÜNÜMÜZ ŞARTLARINDAKİ AKARYAKIT FİYATLARI LPG İLE BENZİN YARI YARIYA NEREDEYSE.BENZİNDE BİNMENİN ZEVKİNİ VERMEM.TÜP PARASINA DİĞER MASRAFLARINI YAPTIRISIN DİYE DÜŞÜNÜYORUM. ALLAHIM KAZASIZ BELASIZ BİNMEK NASİP ETSİN...
mumtazsar
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mümtaz şar
Nereden: Konya
Arabanız: skoda favorit

İleti mfd1907 » 03 Ekm 2012, 08:25

KARDES SEN NE YAPIYON BOLE LASTIKLER NIYE KOMPLE DEGISECEK SAT O ZAMAN SACMALAMA O BENIM BASIMA GELDI ON SOL LASTIK SONUYODU GOTURDUM KUCUK BI IGNE GIRMIS CIKARDILAR OLE SELER YAPMA BI KERE BALATA OTMEZ BEN FRENCIDE CALISIYORUM DISK OTUYORDUR SENIN ONADA BAKILIR BI KERE O GURULTU ISE ROLANTI AYARINDAN OLABILIR KARBUROTORUN ROLANTIYI YUKSELT GAZ ROLANTISINI DUSUR CAM ISE KAPORTACI HALLEDER BUNLAR FALAN MASRAF DEGIL ALARMI YAPTIRMA MERKEZI KILITI YAPTIR ALARMI YAPTIRRSAN USTUNE KEDI CIKAR OTER YANINDAN HIZLI ARABA GECER OTER SAKIN YAPTIRMA KARDES TUTACAGI BUNLARIN 150 LİRA O DA BEDAVA BEN YENI BAKIM YAPTRDIM 350 LİRA
mfd1907
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet dinçer
Nereden: Konya
Arabanız: skoda felicia

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir