Felicia Dizel Düzensiz Çalışma Sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Felicia Dizel Düzensiz Çalışma Sorunu

İleti felicia-dizel_ahmet » 28 Eyl 2012, 21:50

Felica 1.9D dizel aracımda çalışmasında düzensizlik var. ilk hareketten sonra devir kendiliğinden yükseliyor. gazı bırakınca motor duruyor. kolay kolayda çalışmıyor. 2 defa aküyü bitirdim yolda kaldım. tamirciler sorun pompada diyor. pompacıya gidiyorum. pompacı başka şeyler anlatıyor. enjektörlere bakmak lazım diyor. enjektörmü pompamı bir türlü çözemedim. eski tip dizel olduğu için her pompacı anlamıyor.
Bu konuda bana yardımcı olabilecek varmı? yada ikitelli tarafında sorunu çözebilecek pompacı bilen varmı?

felicia-dizel_ahmet
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Felicia 1.9D

İleti lkwdriver » 28 Eyl 2012, 22:29

senin bu araç büyük bir ihtimal hava yapıyordur. mazot otomatiği varmı bir kontrol ettir mazot geri kaçıyordur. pompanın üstünde 17 lik bir rekor var onu bir sök hava vardır büyük ihtimal otomatik yoksa hava alamazsın marşla hava almaya çalışma marş motorunu bitirirsin.mazot filtreni değiştir ilk önce tıkanmış olabilir.birde filtre üstünde sekmanı iyice sıkıştır oradan hava alıyordur.olmazsa telefonumu ararsan ikitellide pompacım var telefonunu veririm sana kolay gelsin. coşkun aytan tel:05327025164.
Kullanıcı avatarı
lkwdriver
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: coşkun aytan
Arabanız: skoda felicia 1,9 glx

İleti felicia-dizel_ahmet » 29 Eyl 2012, 20:52

öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. pompaya gelen hortumu şeffaf taktılar. mazot filtresinide geçen hafta değiştirmiştim. filtreden hava kaçırmıyordu. Neticede bugün ikitelliye gittim. öğrendimki problem pompada. pompanın bakıma ihtiyacı var. yada başka bir pompa takılması lazım.pompacı bosch marka pompa konusunda beni ikna etti. maliyetli oldu biraz ama güzelde oldu. motorun kulaklarında boşluk var. sarsıntılı çalışıyor biraz. onu yaptırmam lazım. sonrasında pompacı enjektör temizliği yapacak.

lkwdriver yazdı:senin bu araç büyük bir ihtimal hava yapıyordur. mazot otomatiği varmı bir kontrol ettir mazot geri kaçıyordur. pompanın üstünde 17 lik bir rekor var onu bir sök hava vardır büyük ihtimal otomatik yoksa hava alamazsın marşla hava almaya çalışma marş motorunu bitirirsin.mazot filtreni değiştir ilk önce tıkanmış olabilir.birde filtre üstünde sekmanı iyice sıkıştır oradan hava alıyordur.olmazsa telefonumu ararsan ikitellide pompacım var telefonunu veririm sana kolay gelsin. coşkun aytan tel:05327025164.
felicia-dizel_ahmet
CLASSIC
CLASSIC

İleti lkwdriver » 30 Eyl 2012, 23:14

motor takazunu kesinlikle orjinal değiştir usta veya parçacı nederse desin yan sanayi takma randıman alamzsın ben yan sanayi takmıştım dayanmıyor. ne kadara maal oldu pompa güngören bağcılardaki hilmi ustada mı yaptırdın aracı merak ettim.
Kullanıcı avatarı
lkwdriver
CLASSIC
CLASSIC

İleti felicia-dizel_ahmet » 01 Ekm 2012, 23:07

motor takozu değilde. şanzıman kulağını değiştirdim. kardes marka yan sanayii taktırdım. sarsıntı kesildi. usta iyi değil ama şimdilik idare eder dedi.
pompayı bağcılar güngörende hüseyin usta taktı. 1 sene garanti verdi. pompa sökme takma, enjektör temizliği hepsi 700 lira. çok mu bilmiyorum fazla alternatifimde yoktu zamanımda yoktu. hayırlısı bakalım. işallah sorun yaşamam.
felicia-dizel_ahmet
CLASSIC
CLASSIC

İleti vipsezgin » 02 Ekm 2012, 08:35

dizeller hep böyle masraflımı yaa :(
Just Men kuaför
vipsezgin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Sezgin
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Silver line

İleti lkwdriver » 02 Ekm 2012, 18:30

bende yanlış söyledim sana şanzuman kulağıydı bahs ettiğim neyse bozulunca orjinal al skoda atikte var mutlaka oradan al başka yerde orjinal diye yan sanayi veriyorlar.birde sıcakken kızdırmadan çalışıyormu, ve çekişinde sesinde değişiklik oldumu. fiyata gelince eski pompayı aldımı yoksa almadanmı 700 lira. eğer çekişinde yükselme yakıtında düşüş kaydediyorsa bence değer. güle güle kullan hayırlı olsun.
Kullanıcı avatarı
lkwdriver
CLASSIC
CLASSIC

İleti lkwdriver » 02 Ekm 2012, 18:36

sen nerede oturuyorsun arabayı görebilirmiyim değerlendirme yapacağım. belki bende değişebilirim pompayı
Kullanıcı avatarı
lkwdriver
CLASSIC
CLASSIC

İleti felicia-dizel_ahmet » 02 Ekm 2012, 21:37

Sıcakken sanıyorum çalışmıyor. ama kontağı kapattıktan 10 sn'ye ye kadar falan çalışır. ama sonrasında çalışmaz.
Eski pompayı konuşmadık. bende çıkarken unuttum. ama gidince almayı düşünüyorum ne işime yarayacak onuda bilmiyorum.
seste değişti çekişide. sesi daha güzel. şanzıman kulağını değiştirince sarsıntıda azaldı. çekişi acayip güzel oldu. kalkışta benzinlilerle yarışır. heleki 2. viteste resmen koltuğa yapıştırıyor. bugün acaba pompacı büyük araç pompasımı taktı diye düşündüm. pompa değiştikten sonra fazla yol yapmadım. ne kadar yaktığını tespit etmek için depoyu fullemem lazım. ben normal mazot alıyorum. bu ara mazotta zamlandı.
Ben yenibosnada yakınlarındayım. haftasonu görebilirsin.
felicia-dizel_ahmet
CLASSIC
CLASSIC

İleti lkwdriver » 03 Ekm 2012, 18:22

telefon numaranı bırak hafta sonu görebilirim musait olursan, coşkun aytan cep 05327025164
Kullanıcı avatarı
lkwdriver
CLASSIC
CLASSIC

İleti lkwdriver » 07 Ekm 2012, 12:42

selam, bugün musayitsen aracı görmek istiyorum. tel: 05327025164
Kullanıcı avatarı
lkwdriver
CLASSIC