Direksiyon kutusu tamir ettiren oldu mu ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Direksiyon kutusu tamir ettiren oldu mu ?

İleti AhmetH » 12 Ekm 2012, 16:45

Selamlar

yılların yorgunluğu yavaş yavaş biyerlerden çıkıyor malum
artık döndürürken katır kutur eden bir direksiyonum oldu sordum ettim orijinali gibisi olmuyor dediler, şimdiki halini ararmışım..

orijinalinin tamir imkanı oluyormuş bu işi yaptıran oldu mu aranızda ?

direksiyon hidrolik değil kara düzen bu arada

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti forman37 » 12 Ekm 2012, 18:33

nerede oturdugunuz belırtırsenız sıze yardımcı olabılırım .
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti AhmetH » 12 Ekm 2012, 20:07

istanbul maslak :)
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

İleti zezula » 12 Ekm 2012, 20:34

direksiyon kutusunun tamiri ile uğraşmayın onu sökmek takmak bir dert zaten sökmüşken yenisi ile değiştirin 100tl-150 tl arası fiyatı var zaten ben geçen gün değiştirdim eskisi orjinaldi hiç değişmemişti aynı seninki gibi kart kurt ediyordu dönerken tamir edilecek gibi değildi anlıcan her tarafı eskimiş neresini tamir ettiricenki?
zezula
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: önder kaplan
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: GLXİ

İleti PİCK-UP » 12 Ekm 2012, 20:37

sırf bu yüzden orjinal direksiyon kutusu aldım çıkma olarak komple: zulada yatıyor. ;)

orjinaal olmayan direksiyon kutularının bazıları toplamıyor, bazıları çok ses yapıyor ömürleri 2 seneyi zor buluyor deniyor. hiç kullanmadım , sırf bu yüzden ne olur ne olmaz diyerek parçacının al bulamazsın dediginden aldım.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti phenomx3 » 12 Ekm 2012, 22:49

Ben de değiştirdim mayıs ayında. Orjinalini burada bir parçacı 300tl dedi. Forumdan Lostar arkadaşımız 470tl demişti sanıyorum. Benim değişimi yapan usta; eskiden tamir takımı vardı çok tamirini yaptım zamanında ama artık bulunmuyor bu yüzden tamir edemiyoruz yoksa sana yeni kutu aldırmazdım demişti. <ben uzun araştırmalar sonunda birçok yan sanayi marka öğrendim. KARDES, NOVA,LKS,SİSMAK,MGA..... NOVA alacakken MGA da karar kıldım ve aldım. Parçacım Bu marka geldikten sonra NOVA gitmiyor dedi. Usta da benim için çin mallarının hepsi aynı demişti ama takarken bunu ilk defa gördüm diğerlerinden daha kaliteli geldi dedi. Bakalım zamanla göreceğiz hem o kadar sert de değil. VALEO ve TRW nin de kutuları varmış ama bulmak nasip olurmu bilemem.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti AhmetH » 12 Ekm 2012, 22:54

:( Su garibanin onemli parcalari orijinal kalitede yok. 14 yilda tikirdayan orijinal kutuyu vika ile degistirsem belki 1 yil sonra tikirdamaya baslayacak.

Ben muhendisim, arkadaslarim var otomotiv sektorune yedek parca yapan buyuk firmalarda kalite kontrolcu. Hepsinin dedigi uretim bandinda uzerine takilan en iyisi. Uretim bandinda defolu diye geri donenleri kutulayip orijinal yedek parca diye satiyorlar diyorlar. Bu defoyuda gozun gormesi zor. Far mesela... İcinde sac kili kadar kusur olsa 0 araca takilmiyor ama yedek parcadan yine piyasada. Buyuk firmalarda is boyleyken uretimi bitmis bir arac olan felicia da is yapacak parca bulmak cok zor. Tamiri oluyorsa ugrasmak istegim bundan. (hepi topu 8 binlik araba ne kasiyorsun diyenler benim kafada degil)
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

İleti PİCK-UP » 14 Ekm 2012, 21:53

AhmetH yazdı::( Su garibanin onemli parcalari orijinal kalitede yok. 14 yilda tikirdayan orijinal kutuyu vika ile degistirsem belki 1 yil sonra tikirdamaya baslayacak.

Ben muhendisim, arkadaslarim var otomotiv sektorune yedek parca yapan buyuk firmalarda kalite kontrolcu. Hepsinin dedigi uretim bandinda uzerine takilan en iyisi. Uretim bandinda defolu diye geri donenleri kutulayip orijinal yedek parca diye satiyorlar diyorlar. Bu defoyuda gozun gormesi zor. Far mesela... İcinde sac kili kadar kusur olsa 0 araca takilmiyor ama yedek parcadan yine piyasada. Buyuk firmalarda is boyleyken uretimi bitmis bir arac olan felicia da is yapacak parca bulmak cok zor. Tamiri oluyorsa ugrasmak istegim bundan. (hepi topu 8 binlik araba ne kasiyorsun diyenler benim kafada degil)

kardeşim seni en iyi ben anlarım ben her konuda orjinciyim. buldugum her parçayı orjinal takarım bulamadıgımıda

parçacımız sürekli suriyeden çıkma parça yolluyorlar orjinal geldimi? geldi alırsan al dedimi? alır koyarım köşeye.

istersen bizim parçacıyı bir ara hem çıkma orjinal sor hemde tamir takımını? denk gelirse birde hangisi sana

uyarsa onu alırsın. ;)

Adana Ünal Ticaret

0322-328-45-32

durumu? ara bildir yardımcı olacagım birşey olursa burdan mesaj at. ;) snde bizdensin
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti lkwdriver » 15 Ekm 2012, 21:19

merhaba kardeş, tamir takımı olarak istersen skoda atike bir sor derim belki vardır.tamir takımı satılıyorsa atikte yoksa diğer servislerin internetten stoklarını görebiliyor bir rica edersen yardımcı oluyorlar ben konya'dan debriyaj telini almıştım kargoyla yolladılar.
Kullanıcı avatarı
lkwdriver
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: coşkun aytan
Arabanız: skoda felicia 1,9 glx

İleti Safariali » 05 Kas 2012, 21:37

benim direksiyon acayip derecede boşluk var rot başlarını değiştikten sonra başladı bu boşluk hem sağda hemde solda sanki rot kolları çıkmış gibi komplemi değiştirsem kutuyu ne yapmalı
Safariali
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali desidero
Nereden: Aydın
Arabanız: Seat cordoba vario

İleti AhmetH » 16 Arl 2012, 00:48

Bugün kutumu söktürüp tamir ettirdim.
tahmin ettiğim gibi tamire imkan verecek şekildeydi aracımı tanıyorum sonuçta :)

kutuyu dışarı alınca gördük körükler yırtılmış ve su almış.. rulmanda gitmiş

komple dağıtıp temizleyip topladık

yeni rulman bulmak kolay değil parçayla rulmancıya gitmek gerek kısmetten birinde FAG marka kaliteli bir rulman buldum. rotların biri çok bollaşmış diğeri para ederdi preste bastırdılar boşluğunu aldılar bir süre daha iş görecekmiş..

rulman
1 rot kolu(rot başı yok)
Tıkırtı burcu
2 körük.
Rot-Balans
işçilik

toplam 220 TL ye mal oldu

Para eder en iyi yan sanayi direksiyon kutusunun 190 lira civarıyla Sismak olduğunu düşününce orijinal kutumu adam etmeye fazlasıyla değdi

Sonuç olarak kutunuz orijinalse tamir etmeyi göz önünde bulundurun derim. :!:
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

İleti PİCK-UP » 16 Arl 2012, 11:37

Hyrlı olsun.

Bende parçacı bulamazsın elimde 2 tane var çıkma orjinal direksiyon kutusu var diyince birinide bn aldım saklıyorum... :)
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti tarık » 11 Haz 2013, 01:48

Direksiyonumda boşluk vardı bu yüzden ikikere sağ tekeri kaldırıma vurup lastiği jantı parçaladım ikincikez olduğu için direksiyon kutusuna suç buldum hafif sağ sollarda tepkisizdi kutuyu değiştirdim yansanayi 85 tl 50tl işcilik fiyatı uygun geldi orjinal kutuyu saklıyorum ustalar tamir etmiiyor şuan boşluk yok ama çok sert lastiklerim 155 taban ön takım hafiflesin diye takdım usta kutu alışınca hafifler dedi sizce hafiflermi?
tarık
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: koymatlı
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: favorid 135 lx

İleti PİCK-UP » 21 Haz 2013, 08:36

Yan sanayidireksiyon kutusu takan arkadaslar bnm arabama binseler hidrolik direksiyon zannederler o derece yumuşak..

Alacak arkadaslara tavsiyem orjinal bulup alin ben 100 tl ye aldim rot başlarina körüklerine varana kadar üzerindeydi aldim depoda

duruyordu taktirdim gecnlerde.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kazax » 21 Eyl 2013, 21:25

şubat ayında değiştirdim sanırım markası novaydı taktırdıktan sonra direksiyon man kamyon direksiyonu gibi agırlaştı zamanla normale döndü geçenlerde kasislerden 140 km hızla geçince biraz uçtum ve sert düştüm ve şimdi dönüşlerde felan direksiyon toplamıyor sanırım tekrar değiştirecem
kazax
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat güler
Nereden: Ankara
Arabanız: felicia combi 1.3 glx

İleti skodaizm » 22 Eyl 2013, 12:36

Kutu içinde sarı yatak, metal burç ve rulmanlar yer alıyor.
Gövde de bir sorun yoksa içi yenilenebiliyor.
Benim Forman i 1999 da yenilemiştik ve hala o parçalar ile sorunsuz kullanıyoruz.
Aksaray da ki oto parçacılarında hem orijinal hem de yan sanayi olarak, kalitelilerini de bulabilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti kiyakfeli » 21 Tem 2014, 17:35

direksiyon hidroligini ayda bir takviye ediyorum. sol taraftan direksiyon sola donukken sızdıriyor. tamir veya degisim ne tavsiye edersiniz. 1.3 mpi
Felicia 2000 Glxi 1.3 mpi
Deniz Mavisi
Kullanıcı avatarı
kiyakfeli
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: Felicia 2000 Glxi 1.3 mpi

İleti phenomx3 » 31 Ağu 2014, 12:58

kazax yazdı:şubat ayında değiştirdim sanırım markası novaydı taktırdıktan sonra direksiyon man kamyon direksiyonu gibi agırlaştı zamanla normale döndü geçenlerde kasislerden 140 km hızla geçince biraz uçtum ve sert düştüm ve şimdi dönüşlerde felan direksiyon toplamıyor sanırım tekrar değiştirecem

BEN DE 2 SENE ÖNCE MGA marka TAKTIRDIM O KADAR SERT OLMADI. SİSMAK ARAMIŞ BULAMAMIŞTIM. AMA SİSMAK ŞU ANDA VAR otoyedekparçacımda 150 tl. BENİM BURADAKİ PARÇACIMDA 200 TL. BİR DE OTOASLANLAR SİTESİNDE ORJİNALİ 233 TL. ihtiyacı olanlar değerlendirsin bence..
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

Sonraki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir