Felicia gaz yemiyor, sorunu çözemedik

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Felicia gaz yemiyor, sorunu çözemedik

İleti fencolic » 19 Ekm 2012, 20:22

1.3 mpi atiker var. LPG'de kalkışta, 1.2.3. viteste hızlanma normal ancak 4.viteste 30 bin deviri zor görüyor, dip gaz yapıyorum yine de gaz yemiyor. 5.vitese atıyorum araba yığılıp kalıyor, hızım 90'ı zor görüyor. Araba boştayken gaz verince devir sonuna kadar yükseliyor, seyir halinde ilen 30 bini zorlamayla görüyor.

Benzinde sorun yok. Araba basınca 150'yi gördü. Atikere gittim ayar v.s bakıldı ama sorun tespit edilemedi. Usta hava filtresi çıkış borusunun yarısını bantlayıp kapattı çok hava alıyor diye. Bujileri 3 tırnak bosh marka taktım. Bir yarar göremedim açıkçası.

Başına böyle bir durum gelen var mı ne yapacağımı bilmiyorum.

biR dERdiM vaR biN dERMaNA dEĞişMeM

Kullanıcı avatarı
fencolic
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Düzce
Arabanız: Felicia 1.3 GLXi

İleti lkwdriver » 19 Ekm 2012, 21:31

araçta katalatizör varsa dolmuş olabilir egzos tamircisine kontrol ettir tıkanmış olabilir.
Kullanıcı avatarı
lkwdriver
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: coşkun aytan
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: skoda felicia 1,9 glx

İleti felicia042 » 19 Ekm 2012, 21:38

Sorun ortada aslında ama tamirciniz başından savıyor gibi. LPG de oluyor dediğinize göre LPG sisteminde arıza başka bir yerde baktırın
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti AhmetH » 19 Ekm 2012, 22:07

Aynen boyle bir sorunum vardi, arabayi 3000 devire gelince birseyler tutuyor gibi oluyordu... Ateslemeye bak oraya bak buraya bak cozulmedi bende az yakiyor diye takmadim kafaya ama guc oyle dustu ki yokus cikamaz oldum.
Neden sonra ayar vanasi ile mikser arasindaki hortumun hava filitre kabi altinda gorunmeyen bir yerinden dirsek yaptigini bukuldugunu gorduk.

Resmen yillardir arabayi kullanamiyormusum. Yarabbi o ne tork artisidir o ne canlanmadir hayret ettim 2 karislik hortum 10 liraya degisti araba bana resmen ucuyor gibi geliyor simdi.
Eskiden cikamadigim yokuslarda simdi ibret icin basindan sonuna kadar duman ata ata patinaj cekip cikiyorum zaten lastikler eski :D hincimi aliyorum kac defa kaldim millete rezillik geri salsan araba var, one dogru araba kalkmiyor: D

Derdi 10 liralik boruymus...
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti fencolic » 20 Ekm 2012, 06:47

AhmetH yazdı:Aynen boyle bir sorunum vardi, arabayi 3000 devire gelince birseyler tutuyor gibi oluyordu... Ateslemeye bak oraya bak buraya bak cozulmedi bende az yakiyor diye takmadim kafaya ama guc oyle dustu ki yokus cikamaz oldum.
Neden sonra ayar vanasi ile mikser arasindaki hortumun hava filitre kabi altinda gorunmeyen bir yerinden dirsek yaptigini bukuldugunu gorduk.

Resmen yillardir arabayi kullanamiyormusum. Yarabbi o ne tork artisidir o ne canlanmadir hayret ettim 2 karislik hortum 10 liraya degisti araba bana resmen ucuyor gibi geliyor simdi.
Eskiden cikamadigim yokuslarda simdi ibret icin basindan sonuna kadar duman ata ata patinaj cekip cikiyorum zaten lastikler eski :D hincimi aliyorum kac defa kaldim millete rezillik geri salsan araba var, one dogru araba kalkmiyor: D

Derdi 10 liralik boruymus...

Dediğiniz kısmı kontrol edeceğim. Umarım böyle basit bir sorundur.
Bir de bu felicialarda buji kablosu yok dedi bana usta. Kafa şeklinde bujilerin üstüne geçen bir parça var dedi. Yani buji değiştirmek için sökülen kafayı kastediyor. Bu doğru mu? Buji kablosu varsa nerede?

Kullanıcı avatarı
fencolic
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti AhmetH » 20 Ekm 2012, 13:07

Dogrudur 1.3 injeksiyonluda buji kablosu yok. Modul bujilerin ustune biniyor,
Bende ustamla baya inat gittim distiributorumu degistirmek istiyordu. Lpg nin tam kusursuz oldugundan emin olmadan arabanin kendisinden parca yenilemeyin. Hele benzinde sorun yoksa kesin lpg ye iyi bakin.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti fencolic » 20 Ekm 2012, 19:59

Arkadaşlar sorunum çözüldü. Benzer sorun yaşayanlar için yapılanları yazıyorum:

aracım fazla hava aldığı için çekişten düşüyormuş. Mikser boğazı genişti, bunun yerine dar boğazlı bir mikser takıldı. Gaz kesicisi değiştirildi. Gaz ayar vidası ve hortumları yenilendi. Yeniden ayar yapıldı.Toplamda 50 lira verdim. Şu an aracım şahlanmış gibi maşallah. 8-)

Kullanıcı avatarı
fencolic
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti bekocan » 20 Ekm 2012, 21:52

şu şahlanma bana hala nasip olmadı
Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: bektaş öztürk
Nereden: Ankara
Arabanız: 93 favorit

İleti asanserkan » 21 Ekm 2012, 19:31

BEN YENİ BİR İLETİ YAZMAYA UĞRAŞIYORUM ANCAK YAZAMADIM ARKADAŞLAR YARDIM EDİN ARACIM SKODA FELİCİA ENJEKSİYONLU LPG Lİ ARAÇ HARARET 90 NA GELİNCE KESİKLİK YAPIYOR GAZ DA VE BENZİNDE ONUDA GEÇTİK UZUN YOLA ÇIKINCA 60/70 KM SONRA ARABA PATLATMAYA BAŞLIYOR YÜRÜMÜYOR 10/15 DAKİKA BEKLEYİNCE YİNE DEVAM EDİYOR SORUN KALMIYOR
asanserkan
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: serkan asan
Arabanız: skoda felicia

İleti PİCK-UP » 28 Ekm 2012, 20:57

asanserkan yazdı:BEN YENİ BİR İLETİ YAZMAYA UĞRAŞIYORUM ANCAK YAZAMADIM ARKADAŞLAR YARDIM EDİN ARACIM SKODA FELİCİA ENJEKSİYONLU LPG Lİ ARAÇ HARARET 90 NA GELİNCE KESİKLİK YAPIYOR GAZ DA VE BENZİNDE ONUDA GEÇTİK UZUN YOLA ÇIKINCA 60/70 KM SONRA ARABA PATLATMAYA BAŞLIYOR YÜRÜMÜYOR 10/15 DAKİKA BEKLEYİNCE YİNE DEVAM EDİYOR SORUN KALMIYOR

aracın sensörlerinden biri arızalı olabilir aracı bir servise gösterin
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti Safariali » 23 Kas 2012, 19:17

2wf37dk.jpg
2wf37dk.jpg (27 KiB) 2083 defa görüntülendi
arkadaş sana tavsiyem lpg enjektörünün sadece piston yuvalarının değişimi bugün açtım enjektörlerinin içini birde ne görem piston yuvası yamuk ve pistonlar hareket etmiyor yani açma kapama yapmıyor yumuşakça bir tornalama yaptım matkapla şimdi pistonlar şıkır şıkır çalışıyor performans mmmmaannyyyyak olldu tırmanıyor hocam tahtaya vur.
Safariali
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali desidero
Nereden: Aydın
Arabanız: Seat cordoba vario

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir