felicia= motor sıcakken araç zor çalışıyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

felicia= motor sıcakken araç zor çalışıyor

İleti smatrus » 29 Ekm 2012, 18:31

aradaşlar aracı 1 hafta önce aldım. 1997 fellicia 1.3 karbratrlü . araç soğukken birde bir çalşıyor. çekişide gayet güzel ama ısındıktan sonra stop ediyorum terar basıyorum almıyor araba ve çekişindede biraz düşüş var. 15 20 saniye marja basmam gerekiyor çalıştırmak için. ayrca 5-10 m yol gidiyorum kaputu bir açyorum yüzüme alev vuruyor. su hortumlarına ellemek mümkün değil havva filtresinin üstü çok fazla sıcak birde ateşleme bobini çok sıcak bunlar normalmidir.. araç hakkında hiç bilgim yok yardım ederseniz sevinirim

smatrus
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: aydn
Nereden: Bursa
Arabanız: felicia

İleti bbygt » 29 Ekm 2012, 20:19

eğer araç lpg li ise ilk çalışmada gönderilen gaz miktarı fazla olabilir. fazla olması sıcak motorda boğulmaya sebep olur buda geç çalışmaya. soğuk motorda tek marşta çalışan araç sıcak motorda marşa uzun basman gerekebilir. lpg regülatörü üzerindeki sarı renkli vida ilk çalışmada gönderilen gaz miktarını ayarlar o vidanın yaklaşık 1,5-2 tur kadar açık olması gerekir.
bbygt
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri

İleti smatrus » 29 Ekm 2012, 23:22

gaz ayar yaptrdım bujilerde orada değişti ama hala sorun çözülmedi.ateşleme bobininden olabilirmi acaba?
smatrus
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: aydn
Nereden: Bursa
Arabanız: felicia

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir