Hararet Göstergesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Hararet Göstergesi

İleti mesutok » 29 Kas 2012, 20:17

arkadaşlar benim hararet göstergesi ibresi aniden son kademeye çıkıyor gösterge camına tıktık diye vurunca geri yerine geliyor. Ayrıca gösterge camını geriye doğru itekleyince de ibre çıkıyor bırakınca eski haline dönüyor. sizce bunu neden yapabilir. Bunları kontak açıkken yapıyor kapalıyken yapmıyor.
Gösterge panelini sökmeye çalıştım sökemedim soldaki plastik kapağın arkasındaki vidadan başka vida varmı?
cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

mesutok
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: mesut ok
Nereden: Konya
Arabanız: felicia

İleti forman37 » 29 Kas 2012, 22:28

aracınızın sorunu gosterge panelının soketlerınde buyuk olasılık temas sorunu var veya oksıtlenme
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti scania_seat_skoda » 29 Kas 2012, 22:55

aynı sıkıntı bizim araçlarda hastalık derecesindedir,zamanla leğimlerinde catlama oluşuyor,hararet sistemi diğer göstergelere göre ters çalışır,soğuk motorda direnç yüksek olur,ibre altta durur.motor ısındıkca direnç düşer,ibre yükselir.bu dirençi sağlayan diyotlarda yandığında yada patladığında sistem devre dışı kaldığından ibre sona vurur.ama genelde bu dirençlerin bulunduğu sistemde lehim çatlağı oluştuğunda ibre bi sona vurur bi normal olur,kafasına göre takılır yani.göstergeyi söküp leğimleri tazelerseniz büyük ihtimal düzelir arızanız.
Kullanıcı avatarı
scania_seat_skoda
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ufuk usta
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 2001 1.9 TDI octavia combi L&K 110 kw 6 vites

İleti mesutok » 03 Arl 2012, 12:53

teşekkür ederim arkadaşlar ilgilendiğiniz için
mesutok
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: mesut ok
Nereden: Konya
Arabanız: felicia

İleti Bülent Elibol » 14 Arl 2012, 20:13

ben skodacı bülent.baştan hararet müşürüne bak dört uçlu olana yine yaparsa ya hararet saati yada devre kartından yapar.gösterge tablosunu bir elektrikçiye söktür.
Tekirdağ/Çorlu Skoda'cı Bülent Elibol Zafer Mah.Yeni Sanayi Sit.Şehit Yüzbaşı Yücel Kenter Cad.No:2 A8-11 Blok
GSM:05355216500
www.skodacorluservis.com
ototeknikcorlu@hotmail.com
Bülent Elibol
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Bülent Elibol
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Skoda Felicia Combi 1.3 Mpi

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir